Diskuze k článku:

Vít Samek Na vlastní otvor: Gastroskopie

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Eliška Vlasta | 24. 10. 2019 | 08:51

Paráda, Vítku.
Mám gastro za sebou v Ústí nad Labem asi před 17 lety a dávila jsem se jak vy, i když mne před tím zmastili (to byla nejpříjemnější zkušenost z toho vyšetření). Ovšem mne pak hned pěšky pustili z nemocnice. Probrala jsem se u stánku se zmrzlinou :-D

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všech 10 komentářů v diskuzi

Heli | 13. 1. 2020 | 01:20

Zdravím hrdinu,
Na gastro čekám už asi rok tady ve VB. Čekám dlouho, protože mě musí na proceduru uspat. Jak je to v ČR? Taky je tam možnost celkové anestezie? A dá se objednat někde na gastro jako cizinka?

Děkuju
Heli

+1

Marek Svoboda | 4. 1. 2020 | 01:19

Jeste si dovolim reakci na dotaz dole, jak se nedavit....Daveni se je normalni reakce tela, ale ten sprej to dost potlaci a vyznamne si pomuzete tim, ze se soustredite na dychani. Ano, sice vam rikaji, at dychate usty...ale clovek si na to musi prijit sam, stres je v tom celkem vas nepritel a pokud se upnete na soustredeni se na dychani, je to bezva, ziskate nad sebou kontrolu a i kdyz treba budete dychat kratce a melce, rychle se uklidnite. Tohle vysetreni fakt neni konec sveta a nejit na nej ze strachu z daveni ci zvraceni je hloupost. Jak pisu niz, clovek se nadavuje asi 15sec, nez se slauch dostane do zaludku. Potom vas vic nez nadavovani trapi rihani, protoze vam plni zaludek vzduchem a je to trochu nezvyk. V teto fazi vysetreni jsem se uz i docela chlamal, protoze mi bylo blbe, ze permanentne urihavam jako bych vypil na ex napenenou kofolu a bylo mi to trochu trapne. Ale tohle doktori vi, patri to k tomu, berou to jako fyziologicky jev, ne jako ostudu.

+1

Marek Svoboda | 4. 1. 2020 | 01:07

Vyborna videa, urcite dam na ne odkaz na fb, at se dostanou mezi dalsi lidi. Gastro vysetreni jsem podstoupil dvakrat, prijemne to neni, ale hrozne take ne, proste jen lehce nekomfortni. A slzy mi tekly stejne jako Vam. To neni o bolesti, ale o te lehke bezmoci. Poprve bez injekce, ale sestra se se mnou musela rvat, odmitl jsem pokracovat v soukani slauchu do jicnu. Vite proc? Rekli mi, ze vysetreni trva 5 min, ale nerekli, ze daveni se trva jen po dobu pruchodu slauchu krkem...a jako, predstava 5min daveni, to je trochu jako se zkouset 5min topit. Takze Vas prosim, drazi doktori, sdelujte svym pacientum i tu pozitivni zpravu, ze jakmile se dostanete do zaludku, daveni v podstate ustane. A ze ten nejvetsi marast trva asi jen 15sec z toho 5minutoveho vysetreni. Druha zkusenost uz s injekci a podstatne lepsi uz tim, ze jsem vedel, do ceho jdu.

0

jana | 25. 12. 2019 | 15:04

taky jsem se davila ,moc neprijemne

0

Paros | 16. 11. 2019 | 22:55

Nepříjemná byla panika z pocitu, že se udusím. kašlat na dávení, ale nedýchat to už je naprd. ale stejně se mi v jednu chvíli podařilo i s tou hadicí rozesmát, sestra řekla vtip.

0

Radka | 27. 10. 2019 | 18:29

Tak tohle mě trochu zklamalo. Doufala jsem, že se dozvím, jak se tomu dávení vyhnout. Neznám nic horšího. Na gastro mě nikdo nedostane. A informace, že někomu to nevadí a je mu to jen nepříjemný, mě fakt neuspokojí.

+1

Tomáš | 24. 10. 2019 | 15:00

Ahoj,
Super, jen tak dál, pro lidi určitě přínos, jak to při vyšetřeních chodí.
Já byl před 3 lety v Prostějově a nosem, což bylo nakonec úplně v pohodě,ale před tím jsem byl nervózní jako ... . Jak procházel kolem dávicího místa, tak jsem se jednou dávil a pak už celou dobu nic, pěkně to prodýchat mi říkali. Pokud se ale musí dělat nějaký zákrok krom odebrání vzorku myslím, tak stejně se musí jít ústy.

0

k. | 24. 10. 2019 | 13:36

Já byl na gastru a kolonoskopii v kombu. Gastro nosem, pod Tramalem (to kvůli kolonoskopii). A byla to pecka, vubec nic nevim, dopadlo to dobre, a mam zase par let klid.

0

Eliška Vlasta | 24. 10. 2019 | 08:51

Paráda, Vítku.
Mám gastro za sebou v Ústí nad Labem asi před 17 lety a dávila jsem se jak vy, i když mne před tím zmastili (to byla nejpříjemnější zkušenost z toho vyšetření). Ovšem mne pak hned pěšky pustili z nemocnice. Probrala jsem se u stánku se zmrzlinou :-D

+7

Woo | 27. 10. 2019 | 07:07 | reakce na Eliška Vlasta - 24. 10. 2019 08:51

To muzeze mluvit o stesti! Mohla jste se probrat v Liberci! ????

0
Zobrazit komentovanou zprávu