E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Předstírám orgasmus, aby měl radost. Opravdu ale musí sex končit vyvrcholením?

Předstíraly jste někdy při sexu s mužem orgasmus? Proč ano, proč ne? Tuto otázku jsme nedávno předložily k diskusi na sítích Heroine. Odpovědi se sešly skutečně velmi rozličné. Celá věc jde do jádra mezilidských vztahů, intimity, partnerské komunikace, spokojenosti s naším sexuálním životem, genderových stereotypů a heteronormativních a patriarchálních tlaků. Kromě vybraných příspěvků z diskuse přinášíme i komentář Marie Hubáčkové.

Foto: Dainis Graveris on Unsplash

Hned na začátku si řekněme, že toto nemá být zostuzování žen, které někdy orgasmus předstíraly. Měly k tomu své důvody, a když je posloucháte, rozumíte jim. Drtivá většina to nedělá z radosti, ale protože se potřebují snáz dostat z nějaké situace nebo se snaží naplňovat naučené představy. A jednou z těch nejrozšířenějších je ta, že správný sex končí orgasmem obou zúčastněných.

Orgasmus při sexu je v myslích mnohých žen i mužů nutnost, bez něj to zkrátka neproběhlo správně. Můžeme si dokola opakovat, že některé ženy dosahují orgasmu složitěji než muži, nebo ho dokonce nedosahují vůbec. Místo přijetí tohoto faktu se ale stále mnoho lidí stydí a viní, že je s nimi něco špatně. A tak je, zejména v případě žen, jednodušší před partnerem, ale někdy i před sebou předstírat, že vyvrcholení proběhlo, a nemuset věc dále řešit.

Aktuální číslo

  • Kulturní války režisérky Barbary Herz
  • Může být matka dobrý „vědec“?
  • Jak vychovat odolné děti
  • Rodičovská půl na půl 
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!