E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Bezbolestné odstraňování chloupků?

Napsáno pro Philips Lumea

Slibuje až dvanáct měsíců hladké pokožky, a přitom bezbolestnou a pohodlnou domácí epilaci. Využívá technologie IPL – tedy intenzivního pulzního světla. Doslova na vlastní kůži jsme otestovaly epilátor Philips Lumea Series 9900.

Foto: Archiv značky Philips

Philips Lumea je IPL epilátor pro domácí použití. Ke kořínkům chloupků vysílá světelné impulzy, které je zahřívají a způsobují přechod do klidové fáze. Následně mají chloupky přirozeně vypadnout a má být potlačen jejich opětovný růst.

Zní to jednoduše. Už tedy žádné vosky, cukrové pasty, lasery, případně žiletky? Naše testerky přístroj vyzkoušely na různé partie těla i obličeje. Ošetřovaly každou třikrát, vždy se 14denními rozestupy. Zde jsou jejich dojmy.

Foto: Archiv Dany

Dana (36 let)
Sbohem, žiletko

Celý život mám poměrně tmavé a tvrdé chloupky a holení žiletkou je u mě nastaveno na autopilota. Holím si každý den jak lýtka a podpaží, tak i oblast bikin. A popravdě – strašně mě to nebaví! Proto když jsem dostala možnost otestovat si přístroj Lumea a vyhodit žiletku oknem, neváhala jsem. Na testování jsem si vybrala oblast bikin, horního rtu a podpaží.

Pečlivě jsem si přečetla návod, zkusila veškerá nastavení, poctivě otestovala na lýtku, že kůže nebude reagovat podrážděním. Na všechny partie mi vyhovovala intenzita 4. Každé cvaknutí lehounce štípne a hřeje, ale žádné drama.

Podpaží, horní ret a oblast bikin jsem měla hotové ani ne za 10 minut. Pak jsem se pustila i do lýtek, ta mi zabrala celkem 30 minut. Když to šlo tak rychle, rozhodla jsem se ještě pro svoje nejméně oblíbené místo na holení, a to – prsty u nohou! Ano, jsem jeden z těch bláznů, co si holí ty tři chloupky na palcích a dalších prstech. Vyzkoušela jsem použít nástavec na podpaží a za minutku bylo hotovo!

Všechny partie jsem zvládla na jedno nabití. Použití je jednoduché, intuitivní. Už po druhé epilaci jsem viděla lehký úbytek chloupků, hlavně v podpaží. Respektive tři dny po epilaci jsem si nemusela holit podpaží jako vždycky a chloupky jako kdyby změkly. Podobně tomu bylo na lýtkách – chloupky jemnější a nemusela jsem holit dva dny, takže něco se začínalo dít. Po třetí epilaci už je viditelný velký rozdíl. Chloupky ještě rostou, ale jsou výrazně jemnější a není jich tolik. Myslím, že ještě dvě až tři ošetření a můžu žiletky vesele věnovat manželovi.

Foto: Archiv Lucie

Lucie (42 let)
Letošní léto bez holení

Testování přístroje Philips Lumea jsem uvítala s velikým nadšením. Měla jsem totiž tu čest ho vyzkoušet už tři roky zpátky. Tehdy si starší model přístroje pořídila kamarádka a moc si ho chválila. Já byla skeptická, nevěřila jsem, že domácí IPL epilace může přinést stejné výsledky jako depilace voskem, na kterou jsem dlouhá léta pravidelně chodila do kosmetického studia. Kamarádka se mi smála, že zbytečně vyhazuju peníze a přicházím o drahocenný čas, a nabídla mi zapůjčení epilátoru na pár týdnů.

Už tehdy mě překvapilo velice snadné a rychlé používání přístroje. Zaměřila jsem se na tři oblasti – podpaží, nohy, bikiny. Během pár minut byl celý proces za mnou. Zopakovala jsem ho během osmi týdnů celkem čtyřikrát. A výsledek? Chloupky v podpaží nerostly skoro vůbec, v oblasti třísel také ne, jen na nohou mi zůstalo pár míst s chloupky, která jsem asi neošetřila dostatečně pečlivě, protože jde o velkou plochu. Nicméně to takto vydrželo po celé tři roky! K novému růstu chloupků docházelo jen opravdu minimálně. A to mám chloupky spíš světleji hnědé, na které prý přístroj účinkuje méně než na chloupky tmavé.

Tento výstup píšu po dalším testování, tentokrát nejnovějšího modelu Philips Lumea Series 9900. Zaměřila jsem se právě na chloupky, které jsem před lety vynechala, případně začaly znovu trochu růst. S postupem mi tentokrát pomáhala skvělá aplikace, která mě vedla krok za krokem, oblast po oblasti. Po dalších třech ošetřeních se opět raduji z hladké pokožky bez chloupků. Osobně tento epilátor vřele doporučuji každému, kdo touží po hladké pokožce bez nutnosti pravidelných návštěv salonu.

Foto: Archiv Asya

Asya (38 let)
Vhodné i pro citlivky

S chloupky na těle i v obličeji bojuju od puberty. Jsem tmavý typ a mám prostě všeho dost, na hlavě i jinde. Chodím na depilaci cukrovou pastou – stehna, brazilka, paže i obličej. Je to zdlouhavé (pominu-li cenu) a rozhodně ne bezbolestné (ani po letech). Navíc je docela frustrující, že chloupky opět do pár týdnů narostou.

A teď k Philips Lumea. Neměla jsem žádnou předchozí zkušenost s IPL technologií a chvilku mi trvalo, než jsem ten princip pochopila a přístroj si osvojila. Velice nápomocná je mobilní aplikace, která obsahuje nejen praktické rady a návody, ale slouží i jako kalendář jednotlivých ošetření, což mi přišlo velmi vhod.

Foto: Archiv značky Philips

IPL epilátor Philips Lumea

● Díky technologii IPL chloupky netrhá ani neholí, ale bezbolestně a bezpečně je pomocí intenzivního pulzního světla uvede do klidového stavu, aby posléze vypadly. Bez podráždění nebo nepříjemných pupínků. Nabízí celkem 4 nástavce na různé partie – na tělo, obličej, podpaží a oblast bikin.

● Stěžejní je správné používání – 3 ošetření po 14 dnech odstraní až 92 % chloupků, další ošetření pak stačí jednou za měsíc. Po 12 ošetřeních se zbavíte starostí s chloupky na celý rok.

● S ošetřením poradí mobilní aplikace SkinAI využívající umělou inteligenci. Technologie SenseIQ rozpozná díky senzoru SmartSkin odstín vaší pleti a z 5 dostupných úrovní intenzity vybere to nejvhodnější nastavení.

● Epilátor je účinný na chloupky od přírodní tmavé blond až po černé, přičemž nejrychlejší účinek slibuje na světlé pleti s tmavými chloupky.

Použila jsem epilátor na lýtka, podpaží a bradu, tedy místa, která si nedepiluju cukrovou pastou. Největší úspěch jsem zaznamenala právě na těch menších a citlivějších plochách, kde jakékoli trhání způsobuje nežádoucí vyrážky nebo dočasné zcitlivění kůže (brada, podpaží). Obzvlášť u podpaží je to poprvé, co ho mám opravdu bez chloupků, tedy není ani zašedlé, jak bývá po oholení. I na bradě vidím velké zlepšení – z deseti černých tvrdých chlupů je po třech ošetřeních sotva půlka, a ještě jsou tenké. Jen ošetření lýtek mi zkomplikovaly početné pihy, na které se svítit nesmí. Pro tuto oblast tedy asi zůstanu u jiných metod.

Skvělé je, že nemusíte čekat, až budete mít narostlé chlupy, abyste mohli Philips Lumea použít. To je skvělý benefit, obzvlášť vzhledem k tomu, že na první výsledky si počkáte tři až čtyři ošetření, tedy až osm týdnů. Další obrovské plus je, že ošetření je opravdu bezbolestné, a to jsem totální citlivka.

Popup se zavře za 8s