Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Barvu slunce můžete nosit klasicky i odvážně. Dávka žluté módní inspirace

InstagramLéto
Madeira
MódaStyl
Žlutá
Ada Bartlová
| 15. 7. 2022 | 1 komentář | 3 575
Barvu slunce můžete nosit klasicky i odvážně. Dávka žluté módní inspirace
Zdroj: Shutterstock

Žlutá, to je zářivá barva slunce, květin a letních dnů. Teď je tedy ta úplně nejlepší chvíle na provětrání všeho žlutého, co máte v šatníku. Bude to jen detail, tričko, nebo rovnou šaty?

Jedním z nejlepších letních materiálů je madeira. Obvykle se nosí v bílé nebo velmi světlých barvách, ale ve žluté je ještě lepší. Vynikne hlavně na jednoduchých, rozevlátých šatech.


Z madeiry šijí i návrháři. Široké kalhoty, dlouhá košile a krátký top jsou z látky tlumenějšího žlutého odstínu, která je ozdobená kombinací tištěného vzoru a madeirové výšivky.


Nechcete být celá ve žluté nebo nerada nosíte šaty? Jasně žluté tričko k džínům nebo kraťasům také vypadá skvěle.


Trochu nápadnější než tričko je žlutá sukně, případně žluté kalhoty. Pokud vám stačí jeden výrazný kus, kombinujte s neutrálními odstíny.


Žlutá se výborně hodí k bílé a modré v klasické „námořnické“ kombinaci, když jí nahradíte obvykle používanou červenou. Může to být opět zářivá žlutá, ale dobře vypadají i zemitější odstíny – hořčicová, žlutý okr.


Pokud vám nestačí jeden výrazný kus, přidejte další. Léto a žlutá snesou i mnohem bláznivější nápady, než jaký předvádí Caroline na svém účtu FabFatAnd40Plus.


Může být žlutá elegantní? Samozřejmě, záleží jen na střihu a celkovém ladění outfitu. Žlutá působí přátelsky a optimisticky, hodí se proto i do práce, pokud jednáte s lidmi a chcete působit právě tak.


Žlutá je dobrá i pro muže. Celožlutý oblek je hodně odvážný, ale třeba tlumeně žluté lněné sako nebo kalhoty k letnímu outfitu nejsou žádný extrém. Nenosíte obleky? A co třeba žlutá denimová bunda?


Mít žlutou na vlasech, na to je potřeba mít tuhle barvu opravdu ráda – výrazné odstíny jsou náročné na péči. Zato ale zaručeně vzbudí pozornost, kamkoli se hnete.


Raději byste něco méně permanentního než slunce na hlavě? Zkuste žluté oční linky. Výrazně barevné linky jsou (zase) trendy a dají se aplikovat nápadně i umírněněji. A rozhodně vám nemusí být patnáct, abyste si mohla hrát s barvami…

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 1 komentář

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Michal Macek | 15. 7. 2022 8:01

Při pohledu na paní se žlutými vlasy sem si vzpomněl na Pulp fiction :)))

-2
Reagovat