Barvu slunce můžete nosit klasicky i odvážně. Dávka žluté módní inspirace

InstagramLéto
Madeira
MódaStyl
Žlutá
Ada Bartlová
| 15. 7. 2022 | 1 komentář | 2 608
Barvu slunce můžete nosit klasicky i odvážně. Dávka žluté módní inspirace
Zdroj: Shutterstock

Žlutá, to je zářivá barva slunce, květin a letních dnů. Teď je tedy ta úplně nejlepší chvíle na provětrání všeho žlutého, co máte v šatníku. Bude to jen detail, tričko, nebo rovnou šaty?

Jedním z nejlepších letních materiálů je madeira. Obvykle se nosí v bílé nebo velmi světlých barvách, ale ve žluté je ještě lepší. Vynikne hlavně na jednoduchých, rozevlátých šatech.


Z madeiry šijí i návrháři. Široké kalhoty, dlouhá košile a krátký top jsou z látky tlumenějšího žlutého odstínu, která je ozdobená kombinací tištěného vzoru a madeirové výšivky.


Nechcete být celá ve žluté nebo nerada nosíte šaty? Jasně žluté tričko k džínům nebo kraťasům také vypadá skvěle.


Trochu nápadnější než tričko je žlutá sukně, případně žluté kalhoty. Pokud vám stačí jeden výrazný kus, kombinujte s neutrálními odstíny.


Žlutá se výborně hodí k bílé a modré v klasické „námořnické“ kombinaci, když jí nahradíte obvykle používanou červenou. Může to být opět zářivá žlutá, ale dobře vypadají i zemitější odstíny – hořčicová, žlutý okr.


Pokud vám nestačí jeden výrazný kus, přidejte další. Léto a žlutá snesou i mnohem bláznivější nápady, než jaký předvádí Caroline na svém účtu FabFatAnd40Plus.


Může být žlutá elegantní? Samozřejmě, záleží jen na střihu a celkovém ladění outfitu. Žlutá působí přátelsky a optimisticky, hodí se proto i do práce, pokud jednáte s lidmi a chcete působit právě tak.


Žlutá je dobrá i pro muže. Celožlutý oblek je hodně odvážný, ale třeba tlumeně žluté lněné sako nebo kalhoty k letnímu outfitu nejsou žádný extrém. Nenosíte obleky? A co třeba žlutá denimová bunda?


Mít žlutou na vlasech, na to je potřeba mít tuhle barvu opravdu ráda – výrazné odstíny jsou náročné na péči. Zato ale zaručeně vzbudí pozornost, kamkoli se hnete.


Raději byste něco méně permanentního než slunce na hlavě? Zkuste žluté oční linky. Výrazně barevné linky jsou (zase) trendy a dají se aplikovat nápadně i umírněněji. A rozhodně vám nemusí být patnáct, abyste si mohla hrát s barvami…

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Martina Benešová jede bomby
  Jaderná chemička Martina Benešová slaví obří úspěch – lék na rakovinu prostaty, na jehož vývoji se podílela, byl už schválen v USA. „Když chcete dělat vědu na vysoké úrovni, musíte být nejen šéf, ale i krysa v oficíně, entertainer, politik, ekonom a psycholog,“ říká vědkyně, která se letos vdávala v Las Vegas v šatech po Cate Blanchett a nejlíp se dokáže odreagovat při rychlé jízdě autem.
 • Děravé vědecké potrubí
  Čím dál postupujeme po vědecké dráze, tím méně žen potkáváme: říká se tomu „děravé potrubí“. Se sedmi českými vědkyněmi jsme se na ty díry podívali pěkně zblízka. Kudy nám odbornice z akademické sféry mizí? A stačí díry zalepit, nebo by bylo lepší celé potrubí rovnou přestavět?
 • Milujeme fotoromány
  Zavzpomínaly jsme na časy, kdy jsme v novém Bravíčku vždycky listovaly na stránky s fotorománem, a nechaly jsme se tímhle formátem inspirovat. Tentokrát ale nejde o žádnou lovestory, nýbrž o satirické obrazy z vysokoškolského života z pera Dua Docentky. Získá Lída postdoktorský grant, nebo se její naděje zadupe docent Kuneš a profesor Hrubeš?
 • Proč nosí Filip Titlbach perly
  Novinář Filip Titlbach letos vydal knihu rozhovorů s queer lidmi o tom, čemu musí čelit. V Heroine se ho v důvěrném rozhovoru na jeho vlastní zkušenosti ptá Jana Ciglerová: „Lidé nám často říkají – žijte si, jak chcete, ale ne nám na očích. Proč si myslíš, že se skoro neoutují sportovci? Protože spolu chodí do sprch a heterosexuální muži s tím mívají problém. Myslí si, že je gayové znásilní.“

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 1 komentář

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Michal Macek | 15. 7. 2022 8:01

Při pohledu na paní se žlutými vlasy sem si vzpomněl na Pulp fiction :)))

-2
Reagovat