E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Porodem vchod! #2 Jak napsat porodní plán

01. březen 2019
20 894

Porodní asistentka Alžběta Samková a záchranář Vít Samek se střídají v psaní o situacích, kdy jde o zdraví a někdy i o život. Výhodou je, že v tomhle případě obvykle na konci obdržíte dítě.

Takže co to je, ten porodní plán? Mnoho žen si myslí, že ho k porodu mít prostě musí. Mnoho jiných žen ani neví, že něco takového existuje. Takže, prosím vás pěkně, porodní plán je seznam vašich přání a potřeb, které byste si přáli u porodu splnit.

Není to nijak závazný dokument pro personál, takže to, že máte něco napsáno v porodním plánu, ještě neznamená, že to personál bude v každém případě respektovat. Je to dokument, který by měl pomoci personálu pochopit, jak si svůj porod představujete, co si během porodu i po něm přejete a co si nepřejete.

Je dobré si zjistit dopředu, jak vámi vybraná porodnice k porodním plánům přistupuje. Je dost porodnic, které si sestavily vlastní porodní plány a prezentuje je na svých internetových stránkách. Víte tedy dopředu, co ve vámi vybrané porodnici možné je a co ne.

Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!