Diskuze k článku:

Pochybnosti kolem Zátopkova hesla. Ovládat bolest a posouvat hranice? Dnes už by to neobstálo

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Lukáš T. | 19. 9. 2022 16:32

Beztak si dědci jen stěžují na mladé proto, že si jim dovolí odporovat. Na to nejsou zvyklý. Je to hodně vidět u postarších trenérů, kteří se snaží svěřence drezůrovat, jako zvířata, až do selhání těla, pak je zahodí a najdou si jiného. Že jim zničí kariéru a tělo je nezajímá. Jde jim jen o sebe a výkony, se kterými se sami vychloubají (a peníze). Středověká představa, že čím větší a delší zátěž, tím lépe, je zažraná v jejich rozměklých mozečcích. O jejich ohledu na psychické zdraví svěřenců ani nemluvě. Názorný příklad je spor běžkyně Barbory Malíkové s trenérem. Typický dinosaurus, co jistě taky mele kraviny o snowflakes a -za nás tohle nebejvalo-. Prostě svět se mění a postarší rozumbradové to nestíhají pobrat. Něco jako Macek. :-D

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

B | 20. 9. 2022 9:29

No, já jsem zrovna narazila na lepší heslo: rich land fosters talent
Můžem postupně probrat platnost všech trapných hesel světa, vy bando sticků v mudu.:D

-2

Diskuze k článku:

antifeminista | 22. 9. 2022 23:42 | reakce na Lukáš T. - 19. 9. 2022 16:32

Ano. Představa o tom, že ke cvičení a sportu je třeba zátěž, je jistě středověká, překonaná a vyčpělá. Proto ve starověku cvičenci přeskakovali živé býky, zatímco v pokrokovém novověku je 60% populace buď s nadváhou nebo rovnou obézních.

Ale ano. Vykládejme si obezličky a alibismy o tom, kdo jsou tu rozumbradové. Tyhle řečičky mám strašně rád. :-D

0
Zobrazit komentovanou zprávu

antifeminista | 20. 9. 2022 21:24 | reakce na Petr.b - 20. 9. 2022 12:54

Navzdory nadpisu, poselství článku není o tom, zda se držet či nedržet toho hesla. Cílem článku je pošlapat odkaz.

-1

Petr.b | 20. 9. 2022 12:54

O Zátopkově heslu vůbec nepochybujme. Všichni (nejen) sportovci, kteří byli nejlepší ze všech, vždycky trénovali mnohem víc, než ti ostatní. To čemu se říká talent samo o sobě nestačí.

+2

B | 20. 9. 2022 9:29

No, já jsem zrovna narazila na lepší heslo: rich land fosters talent
Můžem postupně probrat platnost všech trapných hesel světa, vy bando sticků v mudu.:D

-2

Michal Macek | 20. 9. 2022 4:41

Lukáš T: asi takhle - nejdřív sme se smáli milenialum...a pak přišla generace Z... a já se musím milenialum omluvit. Najednou vypadají jako husti drsnaci:)

+1

Lukáš T. | 19. 9. 2022 16:32

Beztak si dědci jen stěžují na mladé proto, že si jim dovolí odporovat. Na to nejsou zvyklý. Je to hodně vidět u postarších trenérů, kteří se snaží svěřence drezůrovat, jako zvířata, až do selhání těla, pak je zahodí a najdou si jiného. Že jim zničí kariéru a tělo je nezajímá. Jde jim jen o sebe a výkony, se kterými se sami vychloubají (a peníze). Středověká představa, že čím větší a delší zátěž, tím lépe, je zažraná v jejich rozměklých mozečcích. O jejich ohledu na psychické zdraví svěřenců ani nemluvě. Názorný příklad je spor běžkyně Barbory Malíkové s trenérem. Typický dinosaurus, co jistě taky mele kraviny o snowflakes a -za nás tohle nebejvalo-. Prostě svět se mění a postarší rozumbradové to nestíhají pobrat. Něco jako Macek. :-D

+3

umfa | 19. 9. 2022 15:24

Já mám pocit, že poměr ufňukanců : vytrvalých je pořád konstantní, jenom se těm ufňukaným dostává se současnými komunikačními možnostmi víc prostoru :-)

+3

Michal Macek | 19. 9. 2022 10:48 | reakce na Tomáš - 19. 9. 2022 10:24

Tomas: ...snowflakes. ano , to jsou.....

0

Pinochet | 19. 9. 2022 10:43 | reakce na Tomáš - 19. 9. 2022 10:24

Citace - Tomáš / 19. 9. 2022 10:24

Brace yourself, gradpas coming to tell us, that za nás to bývalo lepší! Dnes jsou ti mladí
¨

Než komentovala, tak se aspoň naučila řeč.

0

Tomáš | 19. 9. 2022 10:24

Brace yourself, gradpas coming to tell us, that za nás to bývalo lepší! Dnes jsou ti mladí

+2

Pinochet | 19. 9. 2022 10:06

Když nemůžeš, přidej? Dneska frčí spíš béčkoidní "Když se ti nechce, tak natáhni hnátu"

+3

Michal Macek | 19. 9. 2022 8:31

no jo, odrikani, prekonat nejake utrpeni, neco vydrzet, to se dneska nenosi no.....

+1