Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

V Československu montérky, v USA šaty s úzkým pasem a rockabilly styl. Módní inspirace 50. lety

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Franta Trávníček | 3. 6. 2022 20:34

Filozofie je ze dvou řeckých slov, z latiny se nepřekládá.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

B | 3. 6. 2022 9:29

No, tak v tomhle vidím problém (zase)...na jednu stranu ekologie sem, ekologie tam a chudák třetí svět a zvířátka, na druhou sledujte vytuněné looky dam, co nejspíš strávily celý den u zrcadla a za ty šaty a šminky vynaložily velké množství peněz, tedy i času satráveného v práci... a ty šaty a šminky se musely někde vyrobit a rozhodně to není oblečení, které byste mohly nosit v obněnách, aby nido nepoznal, že máte dvoje šaty a neměl vás za socku, takže jich musíte mít hodně... prostě je to pěkné, ale trochu nechytré a zabíjet svůj čas čuměním na xy módních blogů taktéž. Co takhle doporučit ženám spíš něco z Osla, Wiki, nebo fylozofie... stránek o hadrech jsou všude tři zadky.

Nic proto Adě, vím že je to zakladatelka Pekla a docela chytrá paní, co umí psát, ale možná by to chtělo sledovat hlubší souvislosti spíš než povrchnosti...

-4

Diskuze k článku:

Irma | 15. 6. 2022 16:58

Ale to je sama podstata tohoto časopisu, každý si snad může dělat/nosit co chce a nemusí se nechat svazovat cizími představami o ekologii či praktičnosti

-1

Lucie | 8. 6. 2022 13:28

I já nosím pin-up šaty a proč ne? Moc se mi to líbí a jsem spokojená.

+1

Michal Macek | 6. 6. 2022 14:51

B: ja mel za to ze pin-up sexualizuje zeny a dela z nich obejkt...

+1

B | 4. 6. 2022 11:12

https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=filozofie
Jinak na "z" není asi nic špatného... je to patrně fuk, a pan Trávníček má bod, protože je to fakt řečtina, tak bacha na to opravování, hoši.

Každopádně byste se měli zaměřit na něco jiného než na triviální blbiny. Příště se u článku o něčem obsahově zajímavém nejspíš poperete jen o to, jestli na konci cizího ženského příjmení má být -vá, nebo ne. To je totiž asi všechno, na co se váš intelekt vzmůže.

+1

B | 4. 6. 2022 10:54

...a asi budu muset ty hrubky házet častěji, hoši. Třeba vás to donutí nejen si vygooglit význam daného slova, ale třeba časem začnete i doopravdy myslet.:)

-1

B | 4. 6. 2022 10:50

Citace - Jouda / 3. 6. 2022 20:29

@B: "Co takhle doporučit ženám spíš něco z Osla, Wiki, nebo fylozofie... "

Nevite nahodou, proc mi zacaly krvacet oci?

Zřejmě proto, že si ze všeho si umíš vybrat jen hrubku, o které autor navíc ví a v dalším postu ji opravil.:D Možná ty oči souvisí s tím. Jinak je hezké, že sis vygooglil aspoň význam toho slova.
Možná bys měl vědět, že píšu komentář a za hrubky kritizovat spíš placené profesionály, co to mohou v textu opavit, když už jsou pro tebe takovou životní prioritou, jak to už některé nezajímavé formy života mají...

0

Mastodont | 3. 6. 2022 21:51

S, ku**a, S !!
https://cs.wikipedia.org/wiki/Filosofie

-1

Franta Trávníček | 3. 6. 2022 20:34 | reakce na Jouda - 3. 6. 2022 20:33

Filozofie je ze dvou řeckých slov, z latiny se nepřekládá.

+3

Jouda | 3. 6. 2022 20:33

Zapomenel jsem na kvality tohoto genderove vyvazeneho redakcniho systemu

Etymologicka poznamka znova:

philo sohphia - se z latiny preklada jako >>laska k moudrosti<<
philo zoofia bude asi laska ke zviratkum

-1

Jouda | 3. 6. 2022 20:32

Uz mi ty oci prestaly krvacet

Jenom jedna etymologicka poznamka:

philo sohphia - se z latiny preklada jako

0

Jouda | 3. 6. 2022 20:29 | reakce na B - 3. 6. 2022 9:29

@B: "Co takhle doporučit ženám spíš něco z Osla, Wiki, nebo fylozofie... "

Nevite nahodou, proc mi zacaly krvacet oci?

0

B | 3. 6. 2022 17:13

Michal Macek: 1. Nevím přesně, na co se ptáš.
2. Nepatřím do žádné organizované skupiny feministek, vegetariánů, black metalistů, k-popařů ani do žádné jiné skupiny, takže bych ti stejně nemohla kvalifikovaně odpovědět.

0

Michal Macek | 3. 6. 2022 14:15

B: já měl zas za to že podle mnoha feministkek sou pin-upky sexisticke (voz si nemyslim)...tak teď su zmatený...

0

B | 3. 6. 2022 9:38

Jo, kdyby tu chtěl někdo prskat na můj pravopis, nebo místy i gramatiku (dvě různé věci,borci), tak mi na tom opravdu moc nezáleží a beru všechna ta i/y a spol. spíš za zdlouhavou zbytečnost, co odvádí pozornost od obsahu a žel i na školách se děti věnují roky spíš takovým margináliím než něčemu důležitému, takže nemám k pravopisu vůbec dobrý vztah.

0

B | 3. 6. 2022 9:33

oprava: filozofie

+1

B | 3. 6. 2022 9:29

No, tak v tomhle vidím problém (zase)...na jednu stranu ekologie sem, ekologie tam a chudák třetí svět a zvířátka, na druhou sledujte vytuněné looky dam, co nejspíš strávily celý den u zrcadla a za ty šaty a šminky vynaložily velké množství peněz, tedy i času satráveného v práci... a ty šaty a šminky se musely někde vyrobit a rozhodně to není oblečení, které byste mohly nosit v obněnách, aby nido nepoznal, že máte dvoje šaty a neměl vás za socku, takže jich musíte mít hodně... prostě je to pěkné, ale trochu nechytré a zabíjet svůj čas čuměním na xy módních blogů taktéž. Co takhle doporučit ženám spíš něco z Osla, Wiki, nebo fylozofie... stránek o hadrech jsou všude tři zadky.

Nic proto Adě, vím že je to zakladatelka Pekla a docela chytrá paní, co umí psát, ale možná by to chtělo sledovat hlubší souvislosti spíš než povrchnosti...

-4