Diskuze k článku:

Každý ve své bublině. Proč si myslíme, že lidé s opačným názorem jsou hlupáci?

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 4. 5. 2022 10:18

Existují dva druhy lidí s opačným názorem. Ti první jej mají vytvořený na základě nějakých informací a vědí, že jak průběžně sbírají stále nové informace a zkušenosti, mohou názor změnit. Ti druzí si myslí, že vědí všechno a názory nemění ani tváří v tvář očividným faktům a důkazům, které ukazují opak. O těch si myslím, že jsou to hlupáci (a oni si zase myslí, že hlupák jsem já) :-)

+12
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

B | 4. 5. 2022 7:58

Pochybuju, že by to někdy bylo jinak. Jen to bylo méně vidět a možná i těch cest znali lidé o něco méně (např.životní prostředí nevzrušovalo skoro nikoho). Krutá pravda je taková, že je většina příliš hloupá, než aby pochopila, co sama nezažila a příliš malá, aby myslela na víc než na vlastní prospěch. Co chcete spojovat? Nejdřív byste museli všem zvednout IQ tak aspoň na úroveň dnešnćh 130 a dát jim mnoho a mnoho času k myšlení a čtení, aby to fungovalo.:D

-2

Diskuze k článku:

Pavel Křížek | 5. 5. 2022 6:52

A tohle je zase jeden z dalších rozměrů hlouposti, o které je tu řeč - prohlásit něčí názor za hloupý a neříct proč, čímž ze svého výkřiku udělají pro ostatní jen ztrátu času. Kdybych měl navázat na umfu, tak toto, co jste teď předvedl, je typická taktika té druhé skupiny lidí. :-)

+3

Andrej | 5. 5. 2022 4:03 | reakce na umfa - 4. 5. 2022 10:18

To je samo o sobě dost hloupý názor a to hned v několika bodech :D

-1
Zobrazit komentovanou zprávu

Petr.b | 4. 5. 2022 16:09

Pochybuju, že by to někdy bylo jinak. Jen to bylo méně vidět a možná i těch cest znali lidé o něco méně (např.životní prostředí nevzrušovalo skoro nikoho). Krutá pravda je taková, že je většina příliš hloupá, než aby pochopila, co sama nezažila a příliš malá, aby myslela na víc než na vlastní prospěch. Co chcete spojovat? Nejdřív byste museli všem zvednout IQ tak aspoň na úroveň dnešnćh 130 a dát jim mnoho a mnoho času k myšlení a čtení, aby to fungovalo.:D

Na IQ v tomto případě vůbec nezáleží. Znám plno velmi inteligentních lidí (výrazně víc, než já, inteligence snad aspoň průměrné), kteří mají naprosto odlišné názory od mých na mnoho věcí. Např. obhajovali před minulými volbami Babiše argumenty, řekněme (pro mě) velmi primitivními. Ale je taky pravda, že obecně má pravdu umfa, o lidech, kteří nejsou ochotni nad svými názory přemýšlet a případně je změnit.
Je, ale důležité přijmout ten fakt, že to co se mně zdá naprosto jasné a samozřejmé, někomu jinému se může zdát zcela nesmyslné a špatné. A z toho taky plynou všechny problémy světa, že.

+4

Michal Macek | 4. 5. 2022 13:39

nejlip se diskutuje v hodpode :)

0

jerzy malinowski | 4. 5. 2022 13:31

to bude přirozený pořad jako ten s Jílkovou

0

umfa | 4. 5. 2022 10:18

Existují dva druhy lidí s opačným názorem. Ti první jej mají vytvořený na základě nějakých informací a vědí, že jak průběžně sbírají stále nové informace a zkušenosti, mohou názor změnit. Ti druzí si myslí, že vědí všechno a názory nemění ani tváří v tvář očividným faktům a důkazům, které ukazují opak. O těch si myslím, že jsou to hlupáci (a oni si zase myslí, že hlupák jsem já) :-)

+12

Mastodont | 4. 5. 2022 9:30

Proč bych měl diskutovat třeba s lidmi, pro které pravičáci jsou jako celek fašisti? Nebo s lidmi, kteří bagatelizují kriminalitu Romů?

0

B | 4. 5. 2022 7:58

-2