Diskuze k článku:

Skutečného lídra ze mě udělaly až moje děti, říká manažer, který pracoval pro Billa Gatese

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

anděla | 12. 11. 2021 13:44

když pečuje o děti jen 1 rodič, a to i když jde o střídavou péči, takže má aspoň trochu šanci si odpočinout, tak je to nesmírně složité a vysilující. Na dětech se to pak projeví. Typicky matka samoživitelka 2 až 3 děti, ve svěráku mezi prací a péčí o děti. Odpočinek nula. Nálada často špatná. Tento pán má trochu výhodu, že má peníze, takže za mě jednoznačně někoho na úklid a chůvu, která s dětmi oběhne kroužky, ráno je odvede do školky, školy. Bez toho to nejde.

Já mám 2 děti 4 a 3 roky, chodím do práce, manžel taky. Jsme na ně 2 a stejně je to velmi vysilující a společný čas jen s manželem je 0. Ale to společně sdílené rodičovství a nějak normálně fungující vztah vás naplňuje, ale když máte rozpadlé partnerství a na děti jste sám (i když třeba máte nějakou pomoc), tak je to nesmírně těžké.

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Vagina Quest | 16. 11. 2021 8:41

Neskutečné fňukání bačkory a feminizovaného muže.

-2

Diskuze k článku:

Milan | 18. 11. 2021 19:24

"Když nebudete posuzovat ostatní optikou vlastní bolesti, může to pomocí i Vám."

Naše zkušenosti i naše bolesti jsou to, co nás dělá námi. Co nás dělá jedinečnými. Jak by mu asi mohlo pomoct, kdyby se měl chovat, jako kdyby na jeho zkušenostech nezáleželo? To mu nijak nepomůže.

0

Vagina Quest | 16. 11. 2021 8:41

Neskutečné fňukání bačkory a feminizovaného muže.

-2

Čingischán | 15. 11. 2021 16:49

Asi máte pravdu, Jano. Nebylo ode mně fér takto pana Vydržela soudit. Každý asi máme tendence vidět druhé optikou vlastních zkušeností. Doufám jen, že nejste ta Jana, která nedávno soudila Pavla v souvislosti kvůli jeho zkušenostem s migrénami, protože to by vaše jinak smířlivá slova stavělo dost na hlavu.

+1

Jana | 15. 11. 2021 15:01

Když nebudete posuzovat ostatní optikou vlastní bolesti, může to pomocí i Vám. Mám kamarádku, která má dozajista těžší život než já, má například mentálně postižené dítě. Ale nikdy mě za nic neodsoudila. Každý ten svůj život nějak žijeme a vždycky se najde někdo, kdo je na tom hůř, nebo líp. Ale nikdo neví, jaké to je, v kůži někoho jiného. Mně se článek líbil. Říkám si už dlouho, že děti jsou nejlepší seberozvojovy kurz.

0

Čingischán | 14. 11. 2021 18:07

Nechci být necitlivý, ale jak pana Vydržela "srazil život na kolena"? Tím, že mu umřel táta? To je smutné a je to jistě velká rána, kterou nechci nijak umenšovat, ale to se stává vcelku běžně a dřív či později to zažije úplně každý. Tím, že mu krachla dvě partnerství? Krach partnerského vztahu nebývá způsobem vnějšími okolnostmi, které nemůžeme změnit, a u vícera partnerských vztahů je to téměř vyloučené. Že musel polknout svou hrdost a být skuteným lídrem, skutečným tátou? No jestli provozoval šéfing stylem "příkazy, zákazy, KPI", tak se nedivím, že se dostal do bodu, kdy to musel přehodnotit, spíš se divím, že se do tohoto bodu nedostal mnohem dříve.

Opakuji, že nechci být necitlivý, ale to, že vás osud srazí na kolena, si představuji asi tak, že vám v dětství najdou zákeřnou genetickou nemoc, kvůli které se nebudete moct socializovat s vrstevníky, protože místo na dobrodružné hry musíte docházet třikrát týdně na ambulantní léčbu, na prahu dospělosti kvůli té nemoci podstoupíte transplantaci orgánu, kvůli které budete po zbytek života v ohrožení kvůli lékům, snižujícím imunitu. A když už se začínáte sbírat a stavět na vlastní nohy, zjistíte, že vám právě tyto léky způsobily rakovinu, kvůli které ztratíte dvacet kilo, musíte na chemoterapie, a když už se zdá, že jste vyléčen, zjistí vám na urgentním příjmu, že vám ta rakovina rozežrala tenké střevo, kvůli čemuž máte život ohročující sepsi. Po operaci, při které vám vezmou podstatný kus střeva, budete muset doživotně jíst velmi omezující diety, takže si ani nebudete moct dát oběd s přáteli v restauraci.

Tomu já říkám "sražen osudem na kolena". A ano, je to skutečný příběh jedné skutečné osoby. Je to příběh mého syna, který si navzdory tomu všemu nikdy ani slovem nepostěžoval, přestože vedle něj je celej pan Vydržel jenom velká fňukna.

+1

Pavel | 13. 11. 2021 12:26

Když si v článku tak trochu "mezi řádky" přečtete, jaké postupy používal pan Vydržel coby šéf, je vám jasné, že tento člověk opravdu potřeboval vyrůst. Manažersky i lidsky.

Jsem rád, že se mu to povedlo.

+1

anděla | 12. 11. 2021 13:44

když pečuje o děti jen 1 rodič, a to i když jde o střídavou péči, takže má aspoň trochu šanci si odpočinout, tak je to nesmírně složité a vysilující. Na dětech se to pak projeví. Typicky matka samoživitelka 2 až 3 děti, ve svěráku mezi prací a péčí o děti. Odpočinek nula. Nálada často špatná. Tento pán má trochu výhodu, že má peníze, takže za mě jednoznačně někoho na úklid a chůvu, která s dětmi oběhne kroužky, ráno je odvede do školky, školy. Bez toho to nejde.

Já mám 2 děti 4 a 3 roky, chodím do práce, manžel taky. Jsme na ně 2 a stejně je to velmi vysilující a společný čas jen s manželem je 0. Ale to společně sdílené rodičovství a nějak normálně fungující vztah vás naplňuje, ale když máte rozpadlé partnerství a na děti jste sám (i když třeba máte nějakou pomoc), tak je to nesmírně těžké.

+4

Petr.b | 12. 11. 2021 7:21

No, zajímavé - i když nijak překvapivé, není to přeci nikterak objevné zjištění, že děti vyžadují péči. Pokud se podíváme na základní přírodní princip, tak smyslem existence (základním pudem) je rozmnožení a pokračování rodu. Tady si to pán uvědomil. Že to je to nejdůležitější, jakkoliv si myslíme, že nejsme zvířátka, a že máme nějaké důležitější a vyšší poslání (třeba dělat kariéru, kdesi).
Jinak k tomu, aby ona péče o děti nebyla tak stresující a vysilující zakládají lidé odnepaměti rodiny - to, že dnes je celkem lehce zase rozpouštíme a tváříme se, že rodina je 1 rodič + děti, je jen lež do vlastní kapsy.
Už před časem valná většina lidí u nás opustila model soužití s prarodiči, následně si stěžujeme, že nemáme hlídání pro děti, a teď se pomalu rozkládá i ta elementární rodina, takže celá ta péče o děti je samozřejmě pro jediného rodiče násobně složitější.

+2