Diskuze k článku:

Strajk Kobiet je jako hnutí Solidarita, změna určitě přijde, říká Katarzyna Byrtek v podcastu Hlas Heroine

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Katka | 10. 11. 2021 19:48

Jak můžu Ciocia Czesia podpořit? Tyto informace jsem na webu organizace nenašla. PS: Hodilo by se zřídit jednoduchou mutaci webu v češtině právě pro zájemce o dárcovství. I v rozhovoru zaznělo, že to jsou většinou Češi.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

grg | 10. 11. 2021 17:25

umfa:
Ja by som to urobil úplne inak - právo na umelý potrat (žiadne "prerušenie" - kedy sa v tom prerušenom dá pokračovať?) by mal mať aj otec dieťaťa. Dnes aj keď "to" nechce, je nútený platiť výživné, ale nemá právo rozhodovať o ničom.

Absurdné? Podobne.

-5

Diskuze k článku:

umfa | 11. 11. 2021 21:15 | reakce na Traktor - 11. 11. 2021 16:48

Naboural nebo aspoň ťuknul jste někdy v životě auto? Ne, neodpovídejte, nehodlám vás shazovat, jen se Vám pokouším vysvětlit co je to nehoda. Může k ní dojít při jakékoliv činnosti i při maximální opatrnosti, protože jsme jenom lidé a ne SIL4 roboti.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel | 11. 11. 2021 17:21

@Traktor - ukouslo mi to kousek komentáře. Závěr tedy zní:

Proto, tedy kvůli vašemu názoru, že je antikoncepce samospásná a že tedy není třeba složité životní a rodinné situace řešit potratem, jsme vás přirovnali, nebo aspoň já, ke katolickým zabedněncům.

0

Pavel | 11. 11. 2021 17:17

@Traktor - ano, vysněný ideální svět, kde na potrat chodí jen zodpovědní ze zdravotních důvodů. Jistě. Můžeme debatu stočit na to, jaké by to bylo, kdyby na nebi létali jednorožci a prděli duhu. Nebo se můžeme držet toho, že svět ideální není, žádná antikoncepce nefunguje dokonale, lidé se podvádějí, dochází k sexuálním trestným činům a k různým situacím, kdy by se rodiče museli dítěte po narození vzdát, atd, a je tedy potřeba nejen v legislativě, ale hlavně v praktickém světě myslet i na potraty nevynucené pouze obavami o život dítěte resp, matky.

A v takové světě může být přínosné oddělovat rozhodnutí o donošení plodu a rozhodnutí o rodinné situaci páru. Pokud se žena svobodně rozhodne, že si nechá dítě, pocházející třeba ze znásilnění, či nevěry, nebo z toho, že partnerovi zalhala, že bere antikoncepci, vy chcete upřít partnerovi právo rozhodnout, jestli chce živit, vychovávat a citově podporovat dítě, které třeba ani není jeho, na základě prohlášení, že antikoncepce předchází nechtěnému početí.

0

Traktor | 11. 11. 2021 16:48

Ale Pavlíku, já jen reaguji na brečení pánů, jak na děti, které, asi omylem vytvořili, nechtějí platit, ale chtěli by rozhodovat. Ona žena sem tam plánuje početí bez vědomí muže, či antikoncepce selže a ona na potrat prostě nepůjde. Proto je ten kondom lepší. Pokud by byla většina zodpovědná, tak na potrat chodí spíše ti, kteří početí plánuji a musí se absolvovat z vážných zdravotních důvodů plodu, nebo matky . S českou potratovou legislativou žádný problém nemám.

0

Pavel | 11. 11. 2021 16:27

@Traktor - nějak jste se nám do toho zamotal. Je vám doufám jasné, že se tu probírají potraty, a že na potrat většinou nechodí lidé, kteří spolu plánují početí, že? A že nám tedy nemusíte vysvětlovat, jak funguje kondom coby antikoncepce, ani jiné perličky z tátových časopisů, že ano? :-)

0

Traktor | 11. 11. 2021 16:15

Tak to je ještě horší, než jsem si myslel. Pánové, vaše povědomí je v tomto velmi tristní. Potrat není antikoncepční metoda. Pokud děti nechcete, používejte antikoncepci. Pokud za děti nechcete platit, používejte antikoncepci. Pokud vám vadí, že o potratu rozhoduje pouze žena, používejte antikoncepci. To je jak ve zvláštní škole :D

0

Pavel | 11. 11. 2021 15:27

@Michal Macek - no, stejně tak nám mohl poradit jiná, klasicky katolická, moudra... třeba sex až po svatbě a jen za účelem plození potomků... sex jen tak pro radost je přece také hřích... :-)

BTW myslím, že minimálně v Africe už katolíci proti kondomům nebrojí nahlas, ale nevím, jestli mají tuto politiku celosvětově, tedy i v Polsku, nebo jenom v té Africe kvůli šíření AIDS....

0

Michal Macek | 11. 11. 2021 15:18 | reakce na Pavel - 11. 11. 2021 15:18

pardon nejak mi tak skocilo vase jmeno

0

Pavel | 11. 11. 2021 15:18 | reakce na Pavel - 11. 11. 2021 15:08

i kondom je hrich...i coitus interruptus...

0

Pavel | 11. 11. 2021 15:08

"Pánové níže: Pokud nechcete děti, používejte prezervativ. Když to neumíte, tak nejste zralí na soulož. Počkejte pár let, až vás to naučí v sexuální výchově."

Takto nějak určitě uvažují ti katoličtí zabedněnci v Polsku, kteří zakazují potraty - k čemu potraty, když se nechtěnému dítěti dá zabránit kondomem...

-1

Traktor | 11. 11. 2021 14:43

Pánové níže: Pokud nechcete děti, používejte prezervativ. Když to neumíte, tak nejste zralí na soulož. Počkejte pár let, až vás to naučí v sexuální výchově.

-2

umfa | 10. 11. 2021 21:01 | reakce na Umfa druhý - 10. 11. 2021 19:37

Ne, nedíval jsem se. Byl by odkaz?

0

Katka | 10. 11. 2021 19:48

Jak můžu Ciocia Czesia podpořit? Tyto informace jsem na webu organizace nenašla. PS: Hodilo by se zřídit jednoduchou mutaci webu v češtině právě pro zájemce o dárcovství. I v rozhovoru zaznělo, že to jsou většinou Češi.

+3

Umfa druhý | 10. 11. 2021 19:37 | reakce na umfa - 10. 11. 2021 18:57

No pokud jsi se podíval na to kdo ják hlasoval tak výsledek by byl stejný i kdyby hlasovaly pouze ženy

0

umfa | 10. 11. 2021 18:57 | reakce na Pavel - 10. 11. 2021 18:45

V zásadě souhlas, jenom u toho nechtěného dítěte připadají v úvahu i další věci, třeba dědické právo :-)
P.S. Hněv graduje...

-1

Pavel | 10. 11. 2021 18:45

Pánové, myslím, že mám řešení.
O tom, zda plod donosí, ať si rozhoduje žena.
O tom, zda bude platit výživné na dítě, které nechtěl, ať si rozhoduje muž.

Není přece důvod, proč by ženy při vlastním, svobodném a ničím neomezeném, rozhodování o svém vlastním těle neměly zohledňovat i finanční stránku věci. Koneckonců, je to nedílná součást skutečné emancipace.

P.S.: už když tohle vkládám, cítím kolektivní hněv celosvětového feministického hnutí :-D

-2

umfa | 10. 11. 2021 18:27 | reakce na grg - 10. 11. 2021 17:25

Zajímavý nápad. Asi by se špatně prokazovalo otcovství plodu, ale například v případě znásilnění (teď mám na mysli znásilnění muže ženou, když žena lže o tom, že používá antikoncepci) by to uplatnění určitě našlo. Každopádně možných výsledků rozhodnutí o umělém přerušení těhotenství (uměle vyvolaném potratu, usmrcení plodu, vraždě bezbranného nenarozeného dítěte - na terminologii nesejde, důležitý je skutek) na základě všech možných kombinací přání matky a otce je celkem 16 (podle Booleovy algebry), to už by bylo pěkné téma na všelidové hlasování :-)

-2

grg | 10. 11. 2021 17:25

umfa:
Ja by som to urobil úplne inak - právo na umelý potrat (žiadne "prerušenie" - kedy sa v tom prerušenom dá pokračovať?) by mal mať aj otec dieťaťa. Dnes aj keď "to" nechce, je nútený platiť výživné, ale nemá právo rozhodovať o ničom.

Absurdné? Podobne.

-5

Michal Macek | 10. 11. 2021 17:21 | reakce na umfa - 10. 11. 2021 16:51

umfa: me to neodrazuje, myslim ze jak feministkam tak ruskam (nebo i ruskym feministkam :) to slusi, jen me zajima proc zrovna tahle jasne cervena je tak oblibena...

-2

umfa | 10. 11. 2021 16:51 | reakce na Michal Macek - 10. 11. 2021 16:26

To dělají proto, aby mě odradily. Nutno říct, že se jim to takhle docela daří.

Ale k tématu: kdybych mohl (třeba jednou budu moct, až se stanu diktátorem), přijal bych ústavní zákon, který by stanovil, že o zákonech ohledně umělého přerušení těhotenství smějí hlasovat pouze ženy, muži jsou z hlasování vyloučeni (včetně případného všelidového hlasování).

0

Michal Macek | 10. 11. 2021 16:26

jen takovy postreh, vsiml jsem si ze mnoho feministek dava prednost zarive cervene rtence. je to podobna barva, jakou rady nosi zeny ze zemi byvaleho SSSR (taky jen postreh, rozhodne to nedavam do souvislosti). kdyby mi nejaka z dam vyzvetlila proc prave tento druh rtenky feministky preferuji budu rad (jen me to proste zajima, nic za tim nehledjte)

-3