Diskuze k článku:

Žena v roli hlavy státu je blíž, než se zdá. Sledujte prezidentskou konferenci Heroine

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Pavel | 20. 10. 2021 12:54

Umfa - já bych to viděl ještě trošku jinak. Když šlo v minulosti o to, aby ženy měly například právo volit, nebylo zapotřebí, aby ženy něco někomu dokazovaly. Stačilo, aby si to prostě "vykřičely" (citlivým lidem se omlouvám za tento výraz, ale dostatečně vystihuje pointu). Když ale dnes bojují za práva, jako je právo politicky či manažersky vést společnost, musí dokázat, že na to mají, aby je společnost na této pozici přijala, tady už nestačí jen "křičet". Feminismus ale toto doposud nepochopil a pořád jen "vykřikuje", místo, aby šel třeba cestou Amelie Earhartové nebo Amy Johnsonové, které "nevykřikovaly", ale vzepřely se tím, že celému světu dokázaly, že ženy jsou stejně schopné, jako muži, a to i v mužských profesích.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

pepa vyskoč | 24. 10. 2021 23:21

Žena prezidentka ano, ovšem mimo Němcové.

0

Michal Macek | 21. 10. 2021 11:21

zana v roli hlavy statu si zaslouzi tematickou pisen :)

https://www.youtube.com/watch?v=Kd6lC14gy4c

0

Pavel | 20. 10. 2021 12:54

Umfa - já bych to viděl ještě trošku jinak. Když šlo v minulosti o to, aby ženy měly například právo volit, nebylo zapotřebí, aby ženy něco někomu dokazovaly. Stačilo, aby si to prostě "vykřičely" (citlivým lidem se omlouvám za tento výraz, ale dostatečně vystihuje pointu). Když ale dnes bojují za práva, jako je právo politicky či manažersky vést společnost, musí dokázat, že na to mají, aby je společnost na této pozici přijala, tady už nestačí jen "křičet". Feminismus ale toto doposud nepochopil a pořád jen "vykřikuje", místo, aby šel třeba cestou Amelie Earhartové nebo Amy Johnsonové, které "nevykřikovaly", ale vzepřely se tím, že celému světu dokázaly, že ženy jsou stejně schopné, jako muži, a to i v mužských profesích.

+3

umfa | 20. 10. 2021 10:10 | reakce na Petr.b - 20. 10. 2021 9:46

Citace - Petr.b / 20. 10. 2021 09:46

mám dojem, že cílem feministek je především pohanit opačné pohlaví za každou cenu.

Mně to zase připadá, že cílem feministek je dokazovat, že feminismus ještě má opodstatnění, k čemuž používají libovolné argumentační prostředky včetně těch, které zmiňujete. Realita je ovšem taková, že feminismus dosáhl všech cílů kterých dosáhnout chtěl (a za sebe jsem rád, že to tak dopadlo), ale jaksi se zapomněl průběžně transformovat a proto teď neví co se sebou.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Petr.b | 20. 10. 2021 9:52

No, v posledních volbách jedna docela tvrdá žena byla (vlastně půlka hustý dvojky). A dělala co mohla, i hodně státních peněz rozdala, . A na kandidátce byla dost vepředu.
Já jsem v obchodě poznal mnoho tvrdých žen. Poznal jsem i několik žen - stavbyvedoucích - a to není funkce pro nějaký měkoty. Je ovšem pravdou, že se s většinou těch žen jednalo poměrně obtížně, protože měly velikou potřebu ukazovat svoji tvrdost. To se projevovalo především tím, že nebyly ochotny ustoupit ze svých požadavků ani o píď. Což k dohodě vede zřídkakdy. Takže i toto může být důvodem jejich nízké přítomnosti na kandidátkách. Ale nevím, s politikou osobní zkušenost nemám.

+1

Petr.b | 20. 10. 2021 9:46

Nemám nic proti případným kandidátkám na prezidentku, vlastně je neznám. Ale divná se mi zdá myšlenka v tomto (nejen) článku, že "tento svět si pro sebe vytvořili muži". To ženy žily doposud na nějaké jiné planetě? Není to spíš tak, že "lidé vytvořili tento svět pro sebe"? Někdy mám dojem, že cílem feministek je především pohanit opačné pohlaví za každou cenu.

+1

umfa | 20. 10. 2021 9:22

"Často bývají ženy na kandidátkách vzadu, takže potřebují daleko víc hlasů, aby přeskákaly ty, co jsou před nimi"

To přece není vůbec pravda. Nepotřebují daleko víc hlasů, úplně stačí, když je lidi CHTĚJÍ mít v parlamentu nebo NECHTĚJÍ ty kdo jsou v kandidátce před nimi. Důkaz: poslední volby. Dvě koaliční strany byly v kandidátce spravedlivě promísené, ale jednu z jich lidi prostě NECHTĚLI a ta tudíž dopadla blbě, až si z toho Bartoš ukroutil hlavu.

Jinak vyjednávání o pozici na kandidátce bývá velice tvrdé. Z byznysu jsem zvyklý na tvrdá jednání, ale to co se děje v politických stranách bych nedal (tudíž se do politiky nehrnu). Jestli tohle nebude ten problém? Že jsou ty ženy v politice málo tvrdé? Měly by se sebou něco dělat a ne si jen stěžovat a čekat, že to nějaký zákon napraví za ně. Jakýkoliv zákon totiž překvapivě bude stejnou měrou platit i pro protistranu a zase budou tam kde byly.

+1