Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Sexismus, politika, naléhavost. Oscary si všímají žen, etnických menšin a starých lidí

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 27. 4. 2021 12:38

Normálně je mi tenhle obor úplně egál, v kině jsem byl naposledy před třiceti lety a televizor doma nemáme zhruba stejně dlouho, ale musím podotknout, že letošní Oscary byly rasistické a sexistické až běda. Nebo jak si jinak vyložit to, že se vůbec zmiňuje pohlaví či rasa oceněných? Vyhrát má ten nejlepší a pohlaví ani rasa nemohou hrát nejmenší roli, snad jen s výjimkou mužských a ženských rolí, kde to nějak vyplývá z přirozenosti světa :-)

+10
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Alice L | 27. 4. 2021 14:30

Ty jsi doklad, že naše školství je v zoufalém stavu, nedokážeš porozumět ani jednoduchým informacím.

-4
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

Janek | 29. 4. 2021 9:41

nejhorší na celém filmovém průmyslu je, že se čím dál časteji točí depresivní, pesimistická dramata, jakmile vidím u popisku filmu DRAMA, tak vím, že si jej nestáhnu, dobrou komedii aby člověk pohledal, film už dávno nemá co nabídnout a hlavně dobrý film ma bavit ne naopak, poslední komedii nad kterou jsem se nasmál byla francouzská, Aliby na klíč

+2

Tomek | 27. 4. 2021 22:52

https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-51451904

https://deadline.com/2021/04/2021-0scars-tv-ratings-academy-awards-low-abc-disney-1234744135/

Dva poslední ročníky daly za pravdu, že když talent a zábavu nahradíte hyperkorektní levičáckou jímkou a směsným odpadem diverzity, tak to normálního jedince přestane bavit.

+2

Michal Macek | 27. 4. 2021 17:37

Zrovna si du pustit Parazita, je na netu zadarmo, jeste sem to nevidel, tak nespojlerujte :) jo a vcera na CT davali Navstevu stare damy s Bohdalkou z 90 let. Sou tam teda skoro vsichni bili, ale vsichni hraji taky oskarove, je to zdarma na YT, taky doporucuju :)

0

Jouda | 27. 4. 2021 17:20

Velice zajimave.

Pripomina mi to urcite faze nasi historie, kdy bylo hlavnim predpokladem uspechu nejprve arijsky, pote delnicky puvod.

V minulosti jsem se rad podival na oceneny film, treba jako decku se mi strasne libil Indiana Jones.

Dneska me ocenene snimky veru nelakaji do kina. To jde mimo me.
A deckam poustim z USB flesky Mijazakiho, Totora zboznujou, Laputu taky, ted chystam Princeznu Mononoke.

+1

Kokoro | 27. 4. 2021 17:28 | reakce na Jouda - 27. 4. 2021 17:20

To je dobře, že jim pouštíte feministické animáky s environmentálním étosem, jen tak dál!

-2

Jouda | 27. 4. 2021 20:08 | reakce na Kokoro - 27. 4. 2021 17:28

Jste uz v tuhle dobu opily?

+1

Ups Ups Ups | 27. 4. 2021 20:32 | reakce na Jouda - 27. 4. 2021 20:08

https://screenrant.com/why-hayao-miyazaki-ghibli-movies-are-feminist/

-1

Jouda | 27. 4. 2021 22:36 | reakce na Ups Ups Ups - 27. 4. 2021 20:32

Je mi srdecne jedno, co kdo napsal za blabol na jakysi screenrant.

Mijazaki nemuze byt povazovan za feministu z nekolika prostych duvodu.
Je to mistr sveho oboru, vypracoval se svym umenim a nepotreboval zadne kvoty ci jine marxleninske svinstvo.
Jeho postavy jsou uveritelne, zive, lidske, zadne tupe prvoplanove ploche historky o utlacovanych zenach a jhu patriarchatu, ci jine feministicke tupe obdoby "kladiva na zaskodniky". Postavy maji uveritelnou motivaci, uveritelne reakce, uveritelne spolecenske zarazeni. U Mijazakiho nenajdete cernou lesbu na voziku z duvodu proste aby tam byla.
Mijazakiho svet, zvlast ve filmech urcenych detem, jako je Totoro, Laputa, Kiki's delivery service ani nema prvoplanove zlo, protivna cast zapletky je souhra nahod, nemoc, nehoda. Zadne prime zlo. Zadne krive bestie, co pisou o maminkach, ze to jsou "stroje na bile deti", at citujeme primo z tohoto casopisu.

Nechapu,.kde berete drzost nazyvat Mijazakiho "feministou", ten neni ani naznakem zamindrakovany fasoun, co potrebuje kolem sebe mytus utlaku patriarchatu, aby si ospravedlnil svoje faily.

+2

To víš, že může | 27. 4. 2021 23:10 | reakce na Jouda - 27. 4. 2021 22:36

Chápu, že tě ten patriarchát pěkně semlel, ale přesto, i feministé tě mají rádi. Pojď, pokus se podívat na svět očima nezatíženýma nenávistí. Buď jako Miazakiho hrdinky!

-2

Plácáš nesmysly | 27. 4. 2021 23:06 | reakce na Jouda - 27. 4. 2021 22:36

Jeho postavy jsou lidské, a proto JE feminista.

-3

umfa | 28. 4. 2021 0:49 | reakce na Plácáš nesmysly - 27. 4. 2021 23:06

Ou nou. Feminismus nemá s lidskostí nic společného, feminismus (mluvím o tom současném, ne o historickém, již vyhraném boji za rovná práva) je inherentně nelidský jako všechny levicové ideologie.

+5

annie | 28. 4. 2021 0:52 | reakce na umfa - 28. 4. 2021 0:49

Tys tu fakt nechyběl - chápu, že tě mrzí, že nemůžeš s joudou uzavřít manželství, ale neboj, třeba to pro tebe vybojujem:)

-2

Grl power | 27. 4. 2021 20:30 | reakce na Jouda - 27. 4. 2021 20:08

Ups, děcka aspoň vidí něco normálního, když už to nevidí v rodině.

-1

Naušika | 27. 4. 2021 20:30 | reakce na Jouda - 27. 4. 2021 20:08

Ty jsi nic z těch filmů neviděl haha. Zklamu tě, Mijazaki je feminista a ekolog!

-3

Sněhurka | 27. 4. 2021 12:45

Americká filmová akademie dala především najevo, že chápe pojem marketing. Méně gest a více přemýšlení, prosím!

0

umfa | 27. 4. 2021 12:38

Normálně je mi tenhle obor úplně egál, v kině jsem byl naposledy před třiceti lety a televizor doma nemáme zhruba stejně dlouho, ale musím podotknout, že letošní Oscary byly rasistické a sexistické až běda. Nebo jak si jinak vyložit to, že se vůbec zmiňuje pohlaví či rasa oceněných? Vyhrát má ten nejlepší a pohlaví ani rasa nemohou hrát nejmenší roli, snad jen s výjimkou mužských a ženských rolí, kde to nějak vyplývá z přirozenosti světa :-)

+10

HonzaV | 27. 4. 2021 15:02 | reakce na umfa - 27. 4. 2021 12:38

Jo, tyhle časy https://www.youtube.com/watch?v=JwTfTHwNRLc čas 1:24:00 (nejde vložit odkaz obsahující ampersand s parametrem času) už jsou pryč...

0

Lecter | 27. 4. 2021 12:46 | reakce na umfa - 27. 4. 2021 12:38

Prosím nevyjadruj se k něčemu, co nechápeš. Oscar nebyla a není cena, kterou vyhrává ten nejlepší

-2

umfa | 27. 4. 2021 14:20 | reakce na Lecter - 27. 4. 2021 12:46

Mozna nechapu jejich kriteria, ale ta vlna rasismu je jasne videt. Kazdy kdo muze by se mel aspon ozvat, priklady z historie kdy vsichni mlceli a pak se divili nejsou tak stare.

+3

Alice L | 27. 4. 2021 14:30 | reakce na umfa - 27. 4. 2021 14:20

Ty jsi doklad, že naše školství je v zoufalém stavu, nedokážeš porozumět ani jednoduchým informacím.

-4

umfa | 27. 4. 2021 15:39 | reakce na Alice L - 27. 4. 2021 14:30

Moje školy samozřejmě nestály za nic, ale učím se rád a budu vděčný, když mi dovysvětlíš co jsem opomněl :-)

+2