Diskuze k článku:

Pravda & láska & marketing

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Štěpán Stránský grafik a bikepacker | 22. 11. 2019 | 19:15

No tak se na to podivejte z jineho uhlu, je problem ze tu mame 1/3 mzdy? Ja to nevidim jako problem (coz mi tak z vaseho komentu vyznelo) no a co bereme 1/3 a mame se jako prasata, podivejte se kolik lide nakupuji jidla a hlavne jak nekvalitniho, byt na vyber maji i v tom priblblem supermarketu se najdou levnejsi a zdravjejsi potraviny (nehlede na jine zdroje), ale ne vsak to musi byt maso z nedustojnych chovu, sladkosti (coz je ostatne nejvetsi droga - cukr) elektronika, kterou jen lide zabijeji cas... apod. Grafy a srovnani cisel neni spravne hledisko "naplneneho zivota". Ne ne hlavni problem nejsou penize :) je to neco v nas a nazval bych to nevzdelanosti, neglobalizaci, neuctou a nesebekritikou.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Všechny 4 komentáře v diskuzi

Štěpán Stránský grafik a bikepacker | 22. 11. 2019 | 19:15

Dekuji za energii, kterou jste vlozila do clanku!

0

Josef Pavelka | 22. 11. 2019 | 08:41

Nadpis máte pěkný, ale očekával jsem ten boj vnitřního napětí. Pro mě se spojení slov "Pravda a láska" staly falešnou vlajkou, kterou užívá část našich spoluobčanů ke svému většímu prosazení, k odstrčení druhých bez ohledu na pravdu i lásku.

0

Alda | 20. 11. 2019 | 10:04

Moc hezky napsane. Jeste bych dodal, ze po tech 30 letech svobody bereme 30 % mzdy jako na zapade a je jedno, jestli "drtime v korporatu", nebo jinde.

P.S. hlavne mi nikdo neradte, ze pokud se mi moje mzda nelibi, tak at jdu jinam, nebo at si zalozim firmu. Za prve, ja vydelavam dost, ale porad je to tretina toho, co bere kolega v Nemecku na stejne pozici a za druhe, asi kazdy nemuzeme mit vlastni firmu, ale potrebujeme i zamestnance.
Cili o co mi jde? Zopakuji znovu> fakt, ze na zapade vydelavaji 3x tolik co my v CR a je jedno, jestli delas programatora, nebo hajzlbabu na hlavnim nadrazi.
A tohle mi proste prijde po tech triceti letech jako hodne smutny fakt. Protoze k te svobode clovek, zejmena v dnesnim svete, potrebuje i hodne penez...

+1

Štěpán Stránský grafik a bikepacker | 22. 11. 2019 | 19:15 | reakce na Alda - 20. 11. 2019 10:04

No tak se na to podivejte z jineho uhlu, je problem ze tu mame 1/3 mzdy? Ja to nevidim jako problem (coz mi tak z vaseho komentu vyznelo) no a co bereme 1/3 a mame se jako prasata, podivejte se kolik lide nakupuji jidla a hlavne jak nekvalitniho, byt na vyber maji i v tom priblblem supermarketu se najdou levnejsi a zdravjejsi potraviny (nehlede na jine zdroje), ale ne vsak to musi byt maso z nedustojnych chovu, sladkosti (coz je ostatne nejvetsi droga - cukr) elektronika, kterou jen lide zabijeji cas... apod. Grafy a srovnani cisel neni spravne hledisko "naplneneho zivota". Ne ne hlavni problem nejsou penize :) je to neco v nas a nazval bych to nevzdelanosti, neglobalizaci, neuctou a nesebekritikou.

+5
Zobrazit komentovanou zprávu