E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Danuše Nerudová

Danuše Nerudová je ekonomka, první žena v čele Mendelovy univerzity v Brně a nejmladší rektorka v Česku. V roce 2021 se zúčastnila projektu prezidentky a vystoupila na 1. prezidentské konferenci Heroine.

31. května 2022 oznámila Danuše Nerudová odhodlání kandidovat na prezidentku České republiky a postavit se tak na stranu lidí, kteří zažívají dopady ekonomické krize.

Narodila se 4. ledna 1979 v Brně. Vystudovala obor hospodářská politika a správa na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. V roce 2002 získala titul Ing. a v roce 2005 titul Ph.D. S účinností od 1. února 2018 se stala Danuše Nerudová rektorkou Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně, kde nyní působí jako profesorka. Danuše Nerudová je také ekonomkou, patronkou občanské iniciativy Pomoc dětem na útěku, předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody, zakladatelkou poradní organizace KoroNERV-20, manželkou a mámou dvou kluků. Hrála 12 let na klavír a je fanynkou hokejové HC Kometa Brno a fotbalové FC Zbrojovka Brno.

Popup se zavře za 8s