Colorblocking, barva jako akcent nebo květinové vzory. Ada vybírá módní trendy na jaro

GalerieMódaTrend
Ada Bartlová
| 1. 4. 2022 | 7 155
Colorblocking, barva jako akcent nebo květinové vzory. Ada vybírá módní trendy na jaro
Foto: Edward Berthelot

Květiny a jaro patří k sobě, ale neznamená to, že se do nich musíme všechny obléknout. Radost z toho, že skončila zima a můžeme odložit bundy a kabáty, se dá vyjádřit i jinak. Inspirujte se v naší pestré a velmi jarně barevné galerii.

Colorblocking

Co se vám vybaví, když se řekne „jarní móda?“ Někomu květinové vzory, někomu džíny a tričko (po dlouhé době konečně bez svetru), někomu barvy. Já jsem ten poslední případ, jaro mám spojené s výraznými barvami, nejlépe ve velkých plochách.

Blogerka Rosalie Fabry střídá neutrální a barevné outfity, a když jde zrovna do barev, tak po hlavě. Fuchsiová s jasně oranžovou je colorblocková klasika, spojení s kobaltově modrou je naopak netradiční.


Dva letošní barevné trendy spojila slovenská modelka Katarína Darášová: smaragdově zelená už je ve všech obchodech, výrazná růžová zatím trochu méně, ale vzhledem k tomu, kolik jí bylo vidět na minulých týdnech módy, je to jen otázka času. Doporučila bych jen nezůstávat u dvou barev, ale přidat ještě třetí – výrazný nebo neutrální – odstín.


Stylistka a barevná typoložka Sandra Ebbetts jiné než barevné outfity nenosí a obléká se velmi eklekticky: vezme si metalické kalhoty s umělým kožichem, hippie zvonáče, džíny s chanelovským kabátkem nebo maxišaty, a je to tak poctivě přestřelené, že se proti tomu nedá nic namítat.


Také Laura nosí zářivé barvy v odvážných kombinacích, ale v elegantním stylu šmrncnutém retrem. Mnohé z jejích barevných kousků jsou úlovky ze secondhandů a slev.


Výrazné barvy nesluší každému, ale jde to neutrálněji, v jemných pastelech. Mariànne Ivy zkombinovala jemný mořský tyrkys s odstínem sluncem vybělené písčité pláže a doplnila to kabelkou v barvě zapadajícího slunce. Člověk už se úplně vidí na letní dovolené.


Barva jako akcent

Máte chuť na barvy, ale raději je nosíte v kombinaci s neutrálními odstíny? Udělejte barevnou jen půlku outfitu jako instagramerka Birgit. Šťavnatě zelený kabátek je výrazný, ale celek nepůsobí nijak divoce.


Někdy stačí jedna nápadná součást jinak jednoduché sestavy: džíny, nude sandály, neutrální kabelka a k tomu halenka ze sladce růžové madeiry. Laura Bambrick má takové inspirace na svém Instagramu víc.


Barvy se hodí i pro muže a metoda jednoho barevného kusu je schůdná cesta i pro ty, kteří jinak raději zůstávají v bezpečí neutrálních odstínů. Oranžové šortky a neutrální svetr s tmavě fialovými detaily jsou z kolekce Emporio Armani na letošní jaro a léto.


Květiny

Jistě, k jaru patří i květiny, jakkoli by se to Mirandě Priestly nelíbilo. V přírodě i ve městě se všechno zelená, stromy a květiny spolu závodí, kdo předvede víc barev a vůní. Jestli máte romantickou duši, klidně se oblékněte od hlavy k patě do romanticky pastelových květů jako blogerka Liz. Jestli si potrpíte na jemné odstíny v čele s růžovou, určitě si prohlédněte celý její Instagram.

Instagram

Instagramový účet Liz má půvabný název With Wonder and Whimsy.


Květiny nemusejí být jen romantické. Lehký plášť se stylizovanými barevnými květy je kousek, který působí svěže, aniž by vám z něj trnuly zuby.


Velmi stylovou variantou květinového vzoru je ikonický potisk Unikko od značky Marimekko. Dá se koupit oblečení s tímto vzorem (šaty, svetry, kabát), doplňky jako tašky nebo šátky, ale také látka v metráži, ze které si můžete sami navrhnout a ušít kousek přesně podle svých představ.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • KLÁRA SVOBODOVÁ ALIAS PANÍ SPOCKOVÁ
  Předčasný porod, císařský řez, smrt dítěte, život s postižením. To všechno prožila Klára Svobodová – naše coverstar. Na svém blogu Spocklidem popisuje svůj život bez pozlátka. A tak jsme ji pro Heroine nafotili celou ve zlatě, zářící a svítící jako skutečnou hvězdu. Přesně tou totiž Klára podle nás je. Matka bojovnice, která se nevzdává. Z minusů dělá plusy a z hendikepů superschopnosti. Odkrývá tabu a ukazuje odvrácenou stranu mateřství. Inspiruje a dodává sílu. Mění svět kolem sebe. Je to Moje Heroine. Nahlédněte do jejího vesmíru.
 • CHTĚJÍ VIDĚT HVĚZDY A CÍTIT VÍTR
  Pít vodu ze studánky a bydlet ekologicky. Být svobodní. Naše příloha Sustainable tentokrát popisuje alternativní možnosti bydlení. Jaké to je žít v jurtě, domku na kolečkách anebo ve „slamáku“? Příběhy lidí, kteří se rozhodli žít jinak, blíž přírodě i sami sobě.
 • HLAS HEROINE
  Proč po nás gynekologové chtějí poplatky za registraci, i když je to nezákonné, a hlavně proč se je bojíme odmítnout? Proč by o ženském těle měli rozhodovat politici, když v případě mužských těl nikdo podobné nápady nemá? V naší názorové rubrice se dočtete i o tom, jak vychovávat děti v souladu s feministickými ideály a jak ochránit jejich (i naše) duševní zdraví v době, kdy covid vystřídala válka na Ukrajině. Ale nebojte, přinášíme i pozitivní zprávy!
 • VÁLEČNÁ REPORTÉRKA PETRA PROCHÁZKOVÁ
  Petra Procházková momentálně reportuje z války na Ukrajině. Mluvili jsme s ní ještě před odjezdem o tom, co zažívají ženy ve válkách, jaká je etika válečného zpravodajství i jak ve vyhrocených situacích zvládá své emoce. Dostalo se ale i na dilemata, která s sebou nese její vlastní mateřství. A jak se vlastně stalo, že psala diplomku o Čtyřlístku? Petra Procházková je Moje Heroine.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze