Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Colorblocking, barva jako akcent nebo květinové vzory. Ada vybírá módní trendy na jaro

GalerieMódaTrend
Ada Bartlová
| 1. 4. 2022 | 7 486
Colorblocking, barva jako akcent nebo květinové vzory. Ada vybírá módní trendy na jaro
Foto: Edward Berthelot

Květiny a jaro patří k sobě, ale neznamená to, že se do nich musíme všechny obléknout. Radost z toho, že skončila zima a můžeme odložit bundy a kabáty, se dá vyjádřit i jinak. Inspirujte se v naší pestré a velmi jarně barevné galerii.

Colorblocking

Co se vám vybaví, když se řekne „jarní móda?“ Někomu květinové vzory, někomu džíny a tričko (po dlouhé době konečně bez svetru), někomu barvy. Já jsem ten poslední případ, jaro mám spojené s výraznými barvami, nejlépe ve velkých plochách.

Blogerka Rosalie Fabry střídá neutrální a barevné outfity, a když jde zrovna do barev, tak po hlavě. Fuchsiová s jasně oranžovou je colorblocková klasika, spojení s kobaltově modrou je naopak netradiční.


Dva letošní barevné trendy spojila slovenská modelka Katarína Darášová: smaragdově zelená už je ve všech obchodech, výrazná růžová zatím trochu méně, ale vzhledem k tomu, kolik jí bylo vidět na minulých týdnech módy, je to jen otázka času. Doporučila bych jen nezůstávat u dvou barev, ale přidat ještě třetí – výrazný nebo neutrální – odstín.


Stylistka a barevná typoložka Sandra Ebbetts jiné než barevné outfity nenosí a obléká se velmi eklekticky: vezme si metalické kalhoty s umělým kožichem, hippie zvonáče, džíny s chanelovským kabátkem nebo maxišaty, a je to tak poctivě přestřelené, že se proti tomu nedá nic namítat.


Také Laura nosí zářivé barvy v odvážných kombinacích, ale v elegantním stylu šmrncnutém retrem. Mnohé z jejích barevných kousků jsou úlovky ze secondhandů a slev.


Výrazné barvy nesluší každému, ale jde to neutrálněji, v jemných pastelech. Mariànne Ivy zkombinovala jemný mořský tyrkys s odstínem sluncem vybělené písčité pláže a doplnila to kabelkou v barvě zapadajícího slunce. Člověk už se úplně vidí na letní dovolené.


Barva jako akcent

Máte chuť na barvy, ale raději je nosíte v kombinaci s neutrálními odstíny? Udělejte barevnou jen půlku outfitu jako instagramerka Birgit. Šťavnatě zelený kabátek je výrazný, ale celek nepůsobí nijak divoce.


Někdy stačí jedna nápadná součást jinak jednoduché sestavy: džíny, nude sandály, neutrální kabelka a k tomu halenka ze sladce růžové madeiry. Laura Bambrick má takové inspirace na svém Instagramu víc.


Barvy se hodí i pro muže a metoda jednoho barevného kusu je schůdná cesta i pro ty, kteří jinak raději zůstávají v bezpečí neutrálních odstínů. Oranžové šortky a neutrální svetr s tmavě fialovými detaily jsou z kolekce Emporio Armani na letošní jaro a léto.


Květiny

Jistě, k jaru patří i květiny, jakkoli by se to Mirandě Priestly nelíbilo. V přírodě i ve městě se všechno zelená, stromy a květiny spolu závodí, kdo předvede víc barev a vůní. Jestli máte romantickou duši, klidně se oblékněte od hlavy k patě do romanticky pastelových květů jako blogerka Liz. Jestli si potrpíte na jemné odstíny v čele s růžovou, určitě si prohlédněte celý její Instagram.

Instagram

Instagramový účet Liz má půvabný název With Wonder and Whimsy.


Květiny nemusejí být jen romantické. Lehký plášť se stylizovanými barevnými květy je kousek, který působí svěže, aniž by vám z něj trnuly zuby.


Velmi stylovou variantou květinového vzoru je ikonický potisk Unikko od značky Marimekko. Dá se koupit oblečení s tímto vzorem (šaty, svetry, kabát), doplňky jako tašky nebo šátky, ale také látka v metráži, ze které si můžete sami navrhnout a ušít kousek přesně podle svých představ.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze