E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Latte, mocca a back to work. Make-up, který vám usnadní hektické září a prodlouží léto

Latte make-up, mocca make-up, možná jste také zaznamenali tyto trendy, které se na nás aktuálně hrnou na sociálních sítích. Jde vlastně o jednu a tutéž variantu na jedno a to samé – podpořit už tak letním sluncem políbenou pleť pomocí lichotivých tónů v líčení. Lehké opálení samo o sobě působí jako filtr drobných nedokonalostí a uvolněný prázdninový výraz ve tváři báječný look jen potrhuje. Co si se začátkem podzimu v líčení užít? To už je téma pro make-up artistku Asyu Meytuv.

Foto: Gabriela Knížková / Midjourney

Většina z nás, co máme děti institucemi povinné, má již letní dovolenou pro letošek za sebou. A pokud jsme se přes léto řídili zásadami péče o pleť a poctivě mazaly SPF, je teď naše pokožka v nejlepší možné kondici. Nejspíš se tak pyšníme krásným kávovým nádechem kůže, případně pihami a vyšisovanými vlasy. Zima bude dlouhá, a tak každá možnost prodloužit pocit letní pleti (a těla) je vítaná. Zároveň se ale většina z nás chce do práce trochu zkulturnit a znovu si vzpomenout, co že jsme si to dávali před létem za make-up. Pojďme na to tedy společně.

Začněte péčí

Červená rtěnka se může stát vaší nejsilnější zbraní. Jenže jak na to?
Foto: Gabriela Knížková/Midjourney

Pátek! Čas se namazat aneb pravidelné kosmetické okénko. #2: Červená rtěnka pro každou pusu

Rtěnky

Než ale sáhnete po líčidlech, trochu se své pokožce pověnujte. Pleť sice skvěle vypadá, může být ale po létě také vysušená, a to jak na obličeji, tak po těle. Kromě slunečních paprsků je nejspíš na vině i změna stravovacích návyků – menší pravidelnost v jídle, ne vždy důsledné dodržování pitného režimu a taky častější konzumace alkoholu.

Nastává tedy čas vrátit jí péči. Na řadu přicházejí hydratační a výživné masky, peelingy, tělová mléka a samozřejmě kvalitní skincare. Promaštěná a vyživená pokožka bude vypadat pěkně šťavnatě a také nám opálení trochu déle vydrží. Vhod přijdou i tělová mléka nebo oleje s třpytkami, na hnědé kůži vypadají skvěle.

Betakaroten

Pokud chcete prodloužit opálení, vzpomeňte si na potravinové doplňky s betakarotenem. Možná jste je na jaře zkoušeli jako přípravu na ostré jarní sluníčko, možná v létě jako prevenci sluneční alergie. Umějí ale také prodloužit opálení. Pokud vám tedy nějaké vitaminy zbyly, teď je ten pravý čas je dobrat.

Latte a spol.

Čtěte v nové Heroine

  • Jak se školy vypořádají s nástupem AI?
  • Blýská se na lepší časy u přijímaček na střední školy?
  • Medicína přehlíží ženské zdraví. Pojďme o něm mluvit
Chci novou Heroine

A jak na samotné podzimní líčení? Jak už bylo řečeno výše, latte make-up, mocha make-up, nebo dokonce bronz goddes make-up mají podpořit přirozeně opálenou barvu.

Právě teď na vaší pleti krásně vyniknou metalické stíny, karamelové rtěnky a samozřejmě všechny varianty bronzeru. A nemusejí to být zdaleka pudrové produkty, výborně budou fungovat krémová líčidla nebo cokoliv, co obsahuje lesk a třpyt. Takový make-up může být velmi jednoduchý, zásadou zůstává, že nehledáme přílišný kontrast, naopak chceme podpořit barvy, které na sobě přirozeně máme.

Pro podrobnější tutorial mrkněte na YouTube kanál mé oblíbenkyně a guru Lisy Eldridge, najdete tam její aktuální interpretaci latte make-upu i její širší pohled (a nadhled) na make-upové trendy.

Latte make-up je trendem právě proto, že je velmi slušivý a celkový dojem z něj je spíše minimalistický a zdravý. Pokud ale přece jen toužíte po něčem výraznějším, užijte si odstíny, které krásně vyniknou na tmavší pleti s teplejším podtónem, jako jsou kontrastní neonové nebo pastelové barvy, fialové rtěnky a modrá řasenka.

Back to work

Při ranním vypravování přijde každá minuta vhod a teď je ideální čas na to, zjednodušit líčení, co to jde. Na „full face of make-up“ máme ještě času dost. Jak na jednoduchý back to work make-up? Krycí produkt na pleť zvolte klidně univerzálnější a lehčí. Vhod přijdou samozabarvovací nebo velmi volně pigmentované produkty, ideální jsou BB a CC krémy. Vaše zářijová rutina tak může obsahovat pouze jeden lehký produkt jako bázi. K tomu přidejte bronzer – ideálně s leskem (shimmerem) –, který nanesete na lícní kosti, vlasovou linii i oční víčka. K tomu pak stačí už jen učesat a zafixovat obočí, přidat lesk na rty, případně řasenku a máme hotovo.

Happy New Year!

V židovském kalendáři je září novým začátkem, právě na tento měsíc připadá Nový rok. Pocit nového začátku je ale s touto dobou spjat pro víceré z nás – začíná nový školní rok, což pro celé rodiny obnáší dost organizace, stresu a času, než si všechno sedne. Pak může přijít zpomalení a usebrání. Abychom to všechno přežili bez nervů a křiku, zkusme být na sebe hodné a dopřejme si laskavou péči, ideálně bez tlaku na výsledek. Pojďme ještě zůstat jednou nohou tak trochu v prázdninové atmosféře, ať tu nádrž letní energie hned nespálíme.

Zeptejte se na cokoliv ohledně make-upu nebo péče o pleť.

Napište nám do Heroine.

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.
Popup se zavře za 8s