Diskuze k článku:

Milovala svůj tým, ale nesměla na stadion. „Modrá dívka“ změnila svět fotbalu

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.Diskuze k článku:

Pavel Křížek | 14. 2. 2022 14:39

V západním světě se myšlenky demokracie, právního státu a lidských práv objevily už za starých Řeků. A přesto si to vyžádalo více než dva tisíce let, krvavé náboženské reformy, ještě krvavější občanské revoluce, dvě světové války, genocidy a válečné zločiny, atd, než si západní svět uvědomil cenu lidského života. A stejně to v některých oblastech ani teď nedokážeme.

Můžeme jen doufat, že ostatní země se vyhnou našim chybám a k demokracii a lidským právům se dostanou méně krvavou cestou. Ale dojít si pro ty svobody musejí ty země samy. Jak nám USA úspěšně ukázaly, tak demokracie se exportovat nedá. Ke změně lidského smýšlení musí dojít dlouhou evolucí, rychlá revoluce k tomu nepomůže. To nám historie ukázala už mnohokrát. V Afhgánistánu ta importovaná demokracie nevydržela ani pár desítek let.

Těch žen je mi líto. Můžeme jim pomoct tady, ale není v našich silách jim pomáhat v jejich zemi.

A v souvislosti zrovna s fotbalem bychom měli daleko intenzivněji než dosud řešit to, že třeba v GB jsou jejich Hooligánam sprostě vražděni naši fotbaloví fanoušci a jejich policie a politici to odmítají řešit. To je něco, co na rozdíl od ženského fotbalu v Afghánistánu řešit můžeme.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit