Diskuze k článku:

Myslete pozitivně! (Pokud na to máte.)

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Petr.b | 22. 9. 2021 12:39

To je, ale velmi negativistický článek! Neříkám, že je internet plný „hraběcích rad“. Ale pozitivní myšlení snad znamená to, že svět je takový, jaký ho chceme vidět. Znám chlápka, kterej se má velmi dobře, žije ve spokojeném vztahu a přesto je schopen se do krve hádat o tom, jak je dnes na světě špatně. Na otázku, má-li se on nějak špatně odpovídá, že on ne, ale miliony lidí jo. No, to jistě jo. Ale co s tím?
Když si vzpomenu na dobu, kdy jsem nastoupil po vojně do zaměstnání, a výplata stačila na skromné jídlo, nájem a cestu vlakem do práce – budilo to ve mně odhodlání věc změnit. Nikoli naštvanost na lidi, co měli vily a drahá auta. A o víkendu jsem vyrážel pěšky do lesů a bylo tam dobře. Není tohle to pozitivní myšlení?
Jinak postrádám v článku důrazné upozornění, že se jedná o polské reálie. Autorku velmi trápí nemožnost potratů. Takže české ženy si mohou jeden problém odškrtnout a hned je na světě lépe!
Hodně Poláků jezdí pracovat k nám – podobně, jako kdysi my jezdili do Německa. Tzn. že u nás jsou výrazně lepší zaměstnanecké podmínky + platy, než v Polsku. Takže si můžeme odškrtnout další problém. To je ještě lepší! A právě přestalo pršet a vysvitlo sluníčko. Mám za to, že na světě je krásně. Jsem nechutně pozitivní.

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Radim | 22. 9. 2021 6:14

Autorka má očividně za to, že pozitivní myšlení vypadá tak, že vytěsňujete obavy, nebo se za ně cítíte provinile.

Autorka tedy zcela očividně nemá ani páru o tom, co to znamená, myslet pozitivně. Hlavně ale, že o tom píše.

-5

Diskuze k článku:

elis | 28. 5. 2022 23:47

Výborný článek.
Bohužel, některým lidem uniká pointa souvislostí, ke kterým se text vztahuje.
Vždyť kdo má smysl pro opravdové pozitivní myšlení a dovede s tím zacházet, nikdo mu nebrání.
Ale lidem, kteří utrpí újmu, by se taky nemělo upírat právo na dočasné prožívání a identifikování svých pocitů. Neříkám, že jim mají propadávat. Ale člověk, který si nepřijde svým žalem nebo pocitem zklamání, je jako sváteční horolezec, který se na vrcholek hory nechal dovézt helikoptérou a pak se tváří, že zdolat pěttisícovku je tak snadné, stačí mít jenom sluneční brýle a sušenky v kapse na tu půlhodiny, co to zabere.

0

BábaJága | 23. 9. 2021 17:20

1) Pozitivní myšlení NENÍ mantra, která ve vás má vyvolat provinilé pocity, že nevytěsňujete své obavy. Holt, když se ocitnete před nějakou překážkou, můžete ji buď vnímat jako ústrk, nebo jako výzvu. Ti, kdo ji vnímají jako výzvu, bývají v životě celkově úspěšnější, ti druzí sedí s jednou rukou v klíně a s druhou nataženou dlaní vzhůru a vzlykají, že ostatní mají štěstí, jen oni mají smůlu.

2) Když nemáte práci, nepotřebujete sociální dávky, potřebujete PRÁCI. Sociální dávky vám umožní žít bez práce, takže vám nejen nepomohou práci najít, ale především vám pomohou práci VŮBEC NEHLEDAT. Oproti tomu pozitivní myšlení vám může pomoct udělat lepší dojem na potenciálního zaměstnavatele, než fňukání, že máte v životě smůlu.

3) "zisky z kapitálu rostou rychleji, než platy" - ponechme stranou fakt, že Venezuela Maláčová zrovna navrhuje skokový nárůst platů o tři tisíce (plat pobírají zaměstnanci státu, v soukromém sektoru jsou mzdy) - a soustřeďme se na fakt, že zisk z kapitálu je INVESTIČNÍ VÝNOS, a těžko si představit, že by nějaký investor byl rád, kdyby mu jeho investice nevynášela ani tolik, aby to přesáhlo v průměru prakticky nulový či jen minimální meziroční nárůst mezd :-D

4) Mít vlastní pořad nebo fotbalového reprezentanta za manžela není žádný úsměv štěstěny. Ten fotbalista musel setsakra DŘÍT, aby se dostal do reprezentace, a jeho manželka se jistě také nestala jeho ženou jen proto, že si na něj potajnu myslela a čekala, až je Amorek zasáhne svými šípy lásky.

Na závěr musím říct, že takhle jsem se opravdu dlouho nezasmál. Tento článek by měli mít komunisti jako svůj volební program. Nechybí v něm ani implicitně zmíněná idea třídního boje. Kvalitka! :-D :-D

+5

BábaJága | 23. 9. 2021 17:04

No tvl, tenhle článek má být komunistický manifest redakce Heroine? Vždyť to je jak vystřižené z příručky marxismu-leninismu. Vykořisťovatelé, privilegovaní nemají ponětí, bohatí bohatnou, vinen je exekutor ne nájemník... :-D

0

Maja | 22. 9. 2021 15:01

No nevím, není pozitivní myšlení hlavně o to, jak se k problémům stavím, než o tom, že by nebyly nebo nebyly vážné? Když mě někdo znásilní nebo mi zemře dítě, asi na pozitivní myšlení moc prostoru nebude, to je fakt. Ale taky se tam píše o většině těžkostí, ne všech těžkostech. A je skutečně spousta problémů, které se dají možná ne přímo vyřešit, ale rozhodně je nějak změnit změnou postoje k nim (hrozí mi, že přijdu o práci - co můžu dělat, abych to změnila/našla si jinou/rekvalifikovala se x za všechny moje problémy s prací může může můj zaměstnavatel/stát a já jsem největší chudák). Ne, není vždy vina na straně exekutora.

0

prostě prostě Filip | 22. 9. 2021 14:41

Breburdo, text ale jasně mluví o pozitivním smýšlení v situacích typu ztráta práce, znásilnění, postižené dítě. Pokud říkáš, že bohatí žijí mimo realitu běžných lidí, když jim dávají knížecí rady, tak tím vlastně říkáš, že jejich materiální jistoty něco mění na tom, že je někdo znásilní, nebo že se jim narodí postižené dítě. Což je blbost.

0

umfa | 22. 9. 2021 14:37 | reakce na breburda - 22. 9. 2021 13:32

Nebyl jsem vždycky bohatý, ale nevzpomínám si, že bych někdy přemýšlel takhle šíleně negativně jako autorka :-) Nic nejde, jsem v hajzlu, tohle nemá řešení, ... Spíš myslím, že je tam obrácená kauzalita. Bohatí nesmýšlejí pozitivně proto, že by byli bohatí a mohli si luxus pozitivního smýšlení dovolit, ale jsou bohatí právě proto, že vždycky uvažovali pozitivně. Situace není beznadějná, ale situace má řešení. Nemůžu tohle, ale můžu něco jiného. Neumím to, ale umím spoustu jiných věcí. Tohle je zakázané, ale hned v sousední zemí se to smí. Atd.

-2
Zobrazit komentovanou zprávu

breburda | 22. 9. 2021 13:32

Ale text neříká, že bohatí nemají problémy. Ale že ti bohatí, zajištění a privilegovaní, kteří dávají ostatním rady o tom, jak mají myslet pozitivně, žijí mimo realitu většiny lidí,

+6

prostě prostě Filip | 22. 9. 2021 12:41

Oni i bohatí lidé mívají problémy. I bohatí lidé přicházejí o práci a úspory, o bohatí lidé bývají znásilnění, i bohatým lidem se rodí nemocné děti, i bohatí lidé žijí v zemi, kde jim idioti zakazujou jít na potrat. Jen chudí levičáci si myslí, že být materiálně zajištěný znamená nemít žádné problémy.

+4

Petr.b | 22. 9. 2021 12:39

To je, ale velmi negativistický článek! Neříkám, že je internet plný „hraběcích rad“. Ale pozitivní myšlení snad znamená to, že svět je takový, jaký ho chceme vidět. Znám chlápka, kterej se má velmi dobře, žije ve spokojeném vztahu a přesto je schopen se do krve hádat o tom, jak je dnes na světě špatně. Na otázku, má-li se on nějak špatně odpovídá, že on ne, ale miliony lidí jo. No, to jistě jo. Ale co s tím?
Když si vzpomenu na dobu, kdy jsem nastoupil po vojně do zaměstnání, a výplata stačila na skromné jídlo, nájem a cestu vlakem do práce – budilo to ve mně odhodlání věc změnit. Nikoli naštvanost na lidi, co měli vily a drahá auta. A o víkendu jsem vyrážel pěšky do lesů a bylo tam dobře. Není tohle to pozitivní myšlení?
Jinak postrádám v článku důrazné upozornění, že se jedná o polské reálie. Autorku velmi trápí nemožnost potratů. Takže české ženy si mohou jeden problém odškrtnout a hned je na světě lépe!
Hodně Poláků jezdí pracovat k nám – podobně, jako kdysi my jezdili do Německa. Tzn. že u nás jsou výrazně lepší zaměstnanecké podmínky + platy, než v Polsku. Takže si můžeme odškrtnout další problém. To je ještě lepší! A právě přestalo pršet a vysvitlo sluníčko. Mám za to, že na světě je krásně. Jsem nechutně pozitivní.

+7

breburda | 22. 9. 2021 11:34

Pecka a chytry text. Je dobre si uvedomit, jake knizeci rady zajisteni a privilegovani blahosklonne davaji ostatnim. Aniz by brali v potaz ci nekdy vube zazili jejich spolecensko-materialni podminky.

+6

umfa | 22. 9. 2021 10:57

Krom exemplární ukázky negativního myšlení autorka předvádí i exemplární ukázku levicového myšlení :-)

"bohatí jsou čím dál bohatší, zatímco chudí pořád chudší a chudší", přesně podle Marxe. "Chudí" se v absolutní hodnotě ještě neměli nikdy tak dobře jako dnes, ale levičáky žere to, že si bohatí se svými penězi dělají co chtějí a na moudra proletariátu se neptají :-) Říká se tomu závist.

-4

Michal Macek | 22. 9. 2021 9:09

jo te haj ten vtip...jak sem se stal miliardarem? no jednoho dne sem nasel jabko, vylestil sem ho a prodal za dolar. za ten dolar sem koupil 2 jabka, vylestil je a prodal je za 2 dolary...no a pak sem zdedil miliardu... :D

ne ale vazne, tohle je docela vazne tema...a nechci prudit zase ale nic jineho mi nezbyva: kdo jsem? proc jsem na svete? co se ode me ocekava? jak muzu byt stastny?

to jsou otazky na ktere lidstvo hleda odpovedi od nepameti...a donedavna jim ty odpovedi poskytovaly na zdroje - filozofie a nabozenstvi....

problem je ze ted to nahradili nove zdroje - terapeuti, koucove, celebrity a influenceri...

uhm...ma rada zni: radeji jsdete do knihovny a pujcte si Bibli, Bhagavadgitu, Husserla a Katna...ale sou to tezke tluste knizky a najit ty odpovedi vam bude trvat trochu dyl nez par minut v nejakem videu...

achjo :(

+2

Radim | 22. 9. 2021 6:14

Autorka má očividně za to, že pozitivní myšlení vypadá tak, že vytěsňujete obavy, nebo se za ně cítíte provinile.

Autorka tedy zcela očividně nemá ani páru o tom, co to znamená, myslet pozitivně. Hlavně ale, že o tom píše.

-5