Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Naše těla by krása definovat neměla. Body positivity už nestačí, přichází neutralita

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Jaroslav kalina | 11. 1. 2023 14:12

Teď už jenom přinutit chlapy aby místo hezkejch holek balili seredy. Moje paní je krásná, tak naštěstí jsem z toho venku...

+6
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

B | 11. 1. 2023 10:15

Citace - Až zítra / 11. 1. 2023 10:07

Michal Macek 9:33 Takže tím pohledem pro bohy byla míněna žena s postavou jablko a placatým povadlým zadkem?

Já to vidím tak, že Macek není žádnej krasavec a je a vždy byl línej to měnit, tak aby si mohl připadat jak pořádný a divoký samec, holt snížil laťku nároků tak nízko, že ji přeskočí všechno a protože si to nemůže přiznat, tak to označil za svou vůli a vkus, páč se mu tak se sebou líp žije...třeba jako Pinochet věří, že je k něčemu užitečnej a v něčem dobrej a v další hovadiny, aby se sebou vydržel.:D

-4

Diskuze k článku:

Jasmin | 22. 1. 2023 20:42

Kdyby se pořád neřešilo, které tělo je krásné, jestli hubené nebo tlusté nebo obojí, ušetřili bychom si všichni plno nepříjemných a někdy nenávistných diskusí. Ať se každý přijme takový, jaký je, a neuráží toho druhého. V podstatě o to podle mě jde - neurážet člověka, co vypadá jinak, než je moje estetické měřítko. A zároveň přijmout, že každý má jiný vkus a nevnucovat svoji estetiku ostatním. Nezdá se mi to až tak těžké.

+1

antifeminista | 19. 1. 2023 6:21 | reakce na Pavel Křížek - 14. 1. 2023 7:48

Ať se nám to líbí, nebo ne, krása je historicky daná jako ceněný atribut, ačkoliv se ideály krásy časem mění. Je přirozené si jí všímat u sebe i u ostatních.

Na druhou stranu jen komunisti vždycky šli proti lidské přirozenosti. Tento článek jen dokazuje, že feminismus je ultralevicové hnutí.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel Křížek | 14. 1. 2023 7:48

Moderní společnosti chybí přechodové rituály. Společnost má pořád potřebu posuzovat každého jedince, ale nemá žádné pevně stanovené meze. Dříve každý jedinec musel projít náročnou zkouškou a když jí prošel, stal se plně respektovaným členem kmene či společenství. Společnosti to nelze vyčítat, protože je to v zásadě sebezáchovný mechanismus, protože lidé, které spojuje společná zkušenost, budou snáze cítit pospolitost a rozhodovat nejen ve svém zájmu, ale také v zájmu společenství.

Z tohoto pohledu to, co je tu skutečně problematické, není ta samotná tloušťka či jiná vada na "kráse". Problematické je to vyzdvihování individualismu a sobectví a adorace neschopnosti a nedostatku vůle, které jsou svévolně zaměňovány za "svobody".

Společnost vám v tomto ohledu nic nedluží a nemá povinnost vaše rozhodnutí respektovat až do té míry, že vás nejen svobodně nechá dělat, co si zamanete, i když to pro společnost jako celek znamená spíše přítěž (od nutnosti instalovat širší sedačky po rostoucí zdravotní náklady), ale ještě nebude mít právo ani kritizovat vaše špatná rozhodnutí.

+2

Hrdina | 13. 1. 2023 9:10

“Společnost a společenské tlaky si vždy najdou něco, proč nestačíme, co děláme špatně, v čem je nutné se zlepšit, být silnější či výkonnější.”

Jestli odmítáte tlak na to být silnější a výkonější, jak se tedy chcete dostat na na vrchol hiearchie třeba v businessu, kde pravděpodobně vnímáte nespravedlnost v poměru mužů a žen? Kvóty?

+1

antifeminista | 12. 1. 2023 20:14 | reakce na Až zítra - 12. 1. 2023 12:13

Citace - Až zítra / 12. 1. 2023 12:13

... Vynutit si lze cokoliv, milý antifeministo...

To říká každý nenáviděný korporátní manažer. Můžete si vynutit respekt k síle a moci, kterou máte jako prezident, ale nemůžete si vynutit respekt ke své osobě. Miloš Zeman approves.

0

antifeminista | 12. 1. 2023 20:12

Citace - Až zítra / 12. 1. 2023 12:36

... vy jste svou podstatou hubený člověk. A těm se na původní váhu po nějákém zdravotním výkyvu vrací velice snadno...

Nikdo není "podstatou" tlustý či hubený. Co říkáte, je jen výčet věcí, kterým dovolujete oslabit své odhodlání. Vím to. Tyhle výmluvy jsem tenkrát používal taky.

0

Až zítra | 12. 1. 2023 12:36

Antifeminista 11:58
Steroidy nestereoidy, krátkozrakost nekrátkozrakost, vy jste svou podstatou hubený člověk. A těm se na původní váhu po nějákém zdravotním výkyvu vrací velice snadno. Touha po jídle je docela komplikovaný mechanizsmus zahrnující takové věci jako inzulín, leptin, grhelin a tak milionkrát dál. Stačí biologický zádrhel v kterékoliv z těhle složek a máte tlustý mozek. A pak je tu vůle, a o té platí to samé. A pak je tu jídlo jako prostředek k tišení bolesti a jako sedativum. A to je problematika na dalších milion stran. Ale chápu, že pro vás je jednodušší vyložit si to vše jako nedostatek vůle (který je dle vás osobním sellháním dotyčného), zejména když tím můžete vyzdvihnout váš úspěch v hubnutí. Výmluvy samozřejmě nejsou dobrá věc. Ale vysvětlení nerovná se výmluva. Samozřejmě ani pak to člověk nemusí vzdávat, i když má tlustý mozek. Protože dopředu nikdy nevíte, jestli patříte mezi ty, kterým se nakonec přecejenom může podařit zhubnout, nebo nepatříte. Když váží člověk s tlustým mozkem 60 kilo, má v průměru 300x pevnější vůli než vy.

0

Až zítra | 12. 1. 2023 12:13

Antifeminista 11:43 Vynutit si lze cokoliv, milý antifeministo. Jen na to nesmíte jít s pistolí, samozřejmě. Stačí, když umíte zahrát na ty správné struny. Můžete tak snadno vzbudit lásku nenávist i respekt. Stačí se třeba stát prezidentem, nebo nadřízenou dotyčného a hned budou tuny respektu okolo vás. To jste nevěděl, že na lidi můžete hrát jako na klávesy? Já osobně ale na lidi hraju nerada. Ono stačí, když si žijete po svém a jste konzistentní a už to samo o sobě někdy budí respekt. Vaše odvaha, houževnatost atd. A že si tlustým životním stylem ubližím? Někdy to jinak prostě nejde. Raději kratší život a kvalitní. Bohužel i nadavači mají pravdu v tom, že tloušťka zabíjí. Ale je to moje životní cesta. A ať si zametají před vlastním prahem a mě nechají být. Jestli jste to pochopil tak, že bych byla tlustá jenom kvůli nadávačům, abych jim něco dokázala, tak to asi ne. To jsou jenom takové chvilkové pocity. To už jsem pochopila, že musím žít kvůli sobě a ne kvůli debilům kolem mě. Jinak pokud přijmeme kulturu nadávání, jak to tu asi bude vypadat. Vy myslíte, že tlusťosi se neumí strefovat do slabin těch, co je uráží?

PS. Řeč byla o uvažování a ne o myšlení. Myšlení je samozřejmě nadřazený pojem, který zahrnuje uvažování i cítění.

0

antifeminista | 12. 1. 2023 11:58

Citace - Až zítra / 12. 1. 2023 10:24

... To že vy jste štíhlý, není proto, že jste tak silný. Je to jen proto, že máte malou touhu po dortících...

Nejhorší kombinace je, když se silná touha potká se slabou vůlí. :-)

Já vím, o čem mluvím, protože - světe div se - jsem toto zažil. Nebyl jsem vždycky štíhlý - po určitý čas jsem ze zdravotních důvodů musel užívat léky, obsahující steroidy, po kterých se snadno příbírá na váze, ale nepřizpůsobil jsem tomu svoje stravovací návyky, a tak jsem během pouhého roku přibral čtyřicet kilo. Když jsem se je pak snažil shodit, pochopil jsem, že to nejdůležitější je právě vůle, která začíná tím, že si přiznáte, že problém vaší váhy není ani v tom dortíku, ani v genetice, ani v sedavém zaměstnání, ani v nedostatku času, ale v každém z nás. A pochopil jsem to tak, že jsem ta přebytečná kila neshodil, dokud jsem se nepřestal vymlouvat.

A proto vím, že lidé, kteří chtějí ostatní nutit, aby jim přestali vyčítat, že si ničí zdraví, to nedělají proto, aby se jim obecně žilo lépe, ale proto, aby se jim žilo lépe tak, jak žijí teď - obalení sádlem. A tomu se klidně budu dál vysmívat - právě proto, že jsem tak krátkozraký byl kdysi i já sám.

+2

antifeminista | 12. 1. 2023 11:43

Citace - Až zítra / 12. 1. 2023 10:12

... Přinutit je, aby vás respektovali...

Respekt si nelze vynutit. Vynutit si můžete leda tak poslušnost pod pohrůžkou trestu. V mém příspěvku ale šlo o to, že tím, že ublížíte sama sobě, těm "nadávačům" jen potvrdíte jejich slova o tom, že si tímto životním stylem ubližujete.

P.S.: myšlení není jiný pojem pro racionalitu a cítění není jiný termín pro iracionalitu, proto i myšlení může být iracionální

0

Irena | 12. 1. 2023 11:31

Michal Macek 11:12 ...Ta vařená vepřová hlava vypadá úplně jako moje. Opravdu byste se mnou na tom rande spal? Teď si nejsem úplně jistá.

0

Až zítra | 12. 1. 2023 11:26 | reakce na Michal Macek - 12. 1. 2023 11:12

Michal Macek 11:12 Jste vy to ale čtverák Michale...

0

Michal Macek | 12. 1. 2023 11:12

https://www.youtube.com/watch?v=0BskUVBUY-U

0

Až zítra | 12. 1. 2023 10:24

antifeminista 5.49"...Prostě si myslím, že tlustí lidé by se měli daleko více zajímat o své vlastní zdraví, než o to, jestli je nebo není v pořádku, že jim někdo jejich tloušťku připomíná..." No já myslím, že můžeme nechat na každém, o co se stará nebo nestará. Rovněž i jestli jim vadí nevo nevadí připomínky ostatních.

Co se týká národního sportu tlusťochů, je divné, proč se každý den, někdy i několikrát za hodinu rozhodují pro dortík, když ví, že je to může stát život. Touha po dortíku je silnější než pud sebezáchovy. Smiřte se s tím, že touha po dortíku je velká síla, kterou není tak snadné překonat. To že vy jste štíhlý, není proto, že jste tak silný. Je to jen proto, že máte malou touhu po dortících. A tak patří k naší národní kultuře, že se dvounozí vysmívají jednonohým, že běhají pomalu.

0

Až zítra | 12. 1. 2023 10:12

Antifeminista 5:49 Každé uvažování je racionální. Iracionální bývá cítění. Nejde o to nadávače na tlusťochy ztrestat. Jde o to, že ztratíte motivaci chtít jejich přijetí pro svoji osobu, když vidíte, že jsou zlí a vlastně vaši nepřátelé a patřit k nim už nechcete. Spíš ukázat jim, že můžete žít plnohodnotný život i přes jejich sprosťárny. Vydobít si svoje místo na slunci taková jaká jsem. Přinutit je, aby vás respektovali. A ztracené to není. Je pravděpodobné, že tlustá žena bude mít kvalitnějšího partnera, lepší vztahy a to pro svoji vynucenou skromnost a zvýšenou soucitnost. Nebude mít totiž potřebu lepit se na alfasamce, se kterými není možné mít skutečný vztah. A bude si víc vážit lidí, kteří za to opravdu stojí. Já bych docela uvítala tlusté snachy. Hlavně nechci žádnou superkrasavici. Žijte si své šťastné štíhlé životy a nás tlustých si prosím nevšímejte.

+1

umfa | 12. 1. 2023 9:04 | reakce na Až zítra - 11. 1. 2023 19:40

Citace - Až zítra / 11. 1. 2023 19:40

Finanční motivace vždycky zabírá nejlíp. A stačilo by třeba i jenom 30 000.

30000? Na pád vlády stačilo 30 :D

0

antifeminista | 12. 1. 2023 5:49

Citace - Až zítra / 11. 1. 2023 22:23

Antifeminista: aha, takže mozek rozhodne dopředu o všem, kromě dortíků. Už chápu. Na dortících se moc přibrat nedá, pokud nejste milionář. Nevím, jak u vás v Praze, ale u nás stoí jeden dílek dortíku už přes 100 korun. Krát 24, aby to za něco stálo, to máte 2800 korun za den jenom za dortíky. A to musíte kromě mlsání taky jíst. To víte, něco to stojí mít holku, kteru se můžete chlubit, kolik toho unese:) Váš mozek asi funguje jinak. Proto ještě nemusíte soudit ten můj. Navíc, někdy mám opravdu chuť být tlustá. Všem zlým a povrchním lidem navzdory. Možná nepotřebuju být jako oni.

Já ten dortík považoval za přijatelné zjednodušení, ne za přesný popis, ale když chcete - samozřejmě, že většina lidí se prožere k obezitě na nekvalitních potravinách typu levné sýry a uzeniny, sladké limonády, blivajzy z fastfoodů atd. a ne zrovna na dortících.

Ale národním sportem tlustých lidí je nepřijímat odpovědnost za svou tloušťku. Protože ten puberťák na brigádě, u kterýho si pro sebe objednávali ten rodinný kýbl kuřecích křidélek a flašku koly, jim držel pistoli u hlavy, a když to pak snědli, pak z toho samozřejmě přibrali, protože to maj geneticky v rodině, ne proto, že sedavé zaměstnání kompenzují gaučingem.

Prostě si myslím, že tlustí lidé by se měli daleko více zajímat o své vlastní zdraví, než o to, jestli je nebo není v pořádku, že jim někdo jejich tloušťku připomíná. To, že chcete být "tlustá všem navzdory", je typické iracionální uvažování - jenom tím sama sobě ublížíte a nikoho z těch kritiků neztrestáte, jen jim dáte za pravdu a nahrajete jim tak na smeč. Ale proti gustu...

+2

Až zítra | 11. 1. 2023 22:23

Antifeminista: aha, takže mozek rozhodne dopředu o všem, kromě dortíků. Už chápu. Na dortících se moc přibrat nedá, pokud nejste milionář. Nevím, jak u vás v Praze, ale u nás stoí jeden dílek dortíku už přes 100 korun. Krát 24, aby to za něco stálo, to máte 2800 korun za den jenom za dortíky. A to musíte kromě mlsání taky jíst. To víte, něco to stojí mít holku, kteru se můžete chlubit, kolik toho unese:) Váš mozek asi funguje jinak. Proto ještě nemusíte soudit ten můj. Navíc, někdy mám opravdu chuť být tlustá. Všem zlým a povrchním lidem navzdory. Možná nepotřebuju být jako oni.

0

antifeminista | 11. 1. 2023 22:17

Citace - Veronika / 11. 1. 2023 21:42

Dobré je, že v dnešní době opravdu nic řešit nemusím. Můžu být tlustá, chlupatá, neupravená, nehezky oblečená... A tak budu na okolí působit. Na jedné straně se nám cpe body neutrality, na druhé každý den čteme, jak ta či ona hvězdička vystavila své sexy tělíčko v plavkách. Jistě, nemusíme být sexy kočičky. Úplně stačí trochu cvičit, nepřejídat se a dbát o sebe, aby to bylo aspoň přijatelné. U chlapa taky stačí, když je o trochu hezčí než čert, pokud není upocený, obézní a zanedbaný. Tělo je chrámem duše. A v neudržovaném těle není ani duši dobře.

Je také dobré si všímat, kdo je obvykle podepsaný pod články typu: "ta či ona hvězdička vystavila své sexy tělíčko v plavkách". Zpravidla to nejsou muži, ale ženy. A lidi jako paní Kotvalová se svými články nám tu překládají svou fantazii, že tyto ženy nejednaní v mezích svých diskriminačních zájmů, ale podle not nějakého imaginárního patriarchátu bílých hubených starých mužů. :-)

0

antifeminista | 11. 1. 2023 22:13

Citace - Až zítra / 11. 1. 2023 20:42

Antifeminista 20:16 Já nevím, s kým jsem to nedávno vedla debatu a on říkal, že svobodná vůle neexistuje a lidská rohodnutí udělá mozek za člověka dopředu? :) Nebo to zase byla ironie? Měla bych pro vás taky pár odpovídajícíh návrhů na vaše rozhodnutí. Ať můžete ukázat, jakej jste v tom borec :-)

No to vážně netuším, s kým jste takovouto debatu vedla, protože já si podobnou debatu pamatuju dost jinak, a určitě v ní nezaznělo, že vás váš mozek dopředu předurčuje k nevyhnutelnému pojídání dortíků navzdory vašemu přání uchovat si původní váhu. To jako fakt nee. :-)

-1

Veronika | 11. 1. 2023 21:42

Dobré je, že v dnešní době opravdu nic řešit nemusím. Můžu být tlustá, chlupatá, neupravená, nehezky oblečená... A tak budu na okolí působit. Na jedné straně se nám cpe body neutrality, na druhé každý den čteme, jak ta či ona hvězdička vystavila své sexy tělíčko v plavkách. Jistě, nemusíme být sexy kočičky. Úplně stačí trochu cvičit, nepřejídat se a dbát o sebe, aby to bylo aspoň přijatelné. U chlapa taky stačí, když je o trochu hezčí než čert, pokud není upocený, obézní a zanedbaný. Tělo je chrámem duše. A v neudržovaném těle není ani duši dobře.

+1

Až zítra | 11. 1. 2023 20:42

Antifeminista 20:16 Já nevím, s kým jsem to nedávno vedla debatu a on říkal, že svobodná vůle neexistuje a lidská rohodnutí udělá mozek za člověka dopředu? :) Nebo to zase byla ironie? Měla bych pro vás taky pár odpovídajícíh návrhů na vaše rozhodnutí. Ať můžete ukázat, jakej jste v tom borec :-)

0

antifeminista | 11. 1. 2023 20:16

Citace - Až zítra / 11. 1. 2023 16:07

Antifeminista 14:52 Sem debil. Proč jsem se tak blbě rozhodla být tlustá :)

Takže to není vaše zodpovědnost, protože jste se sice rozhodla (například) jíst dortíky, ale nerozhodla jste se z nich přibrat, takže za to vlastně může někdo/něco jiný? :-)

0

Až zítra | 11. 1. 2023 19:52 | reakce na Michal Macek - 11. 1. 2023 10:38

Michal Macek: ...abych se tam zase ztratil, v tom hebkem vonavem mekkem teplem a bezpecnem vesmiru...
A nevede to spíš k tomu, že v tom bezpečném vesmíru usnete? :)

0

Až zítra | 11. 1. 2023 19:40

Mastodont: To je pravda. Finanční motivace vždycky zabírá nejlíp. A stačilo by třeba i jenom 30 000. Akorát by ta finanční motivace měla být dřív, než to dospěje k bypassu. A tlustí by nakonec byli rádi. Kvůli zdraví nezhubnou, ale peníze by je k tomu donutily. To je zajímavé.

0

Mastodont | 11. 1. 2023 18:34

Zaveďte u bypassu poplatek 500 tisíc při BMI nad 35 a pak si klidně kafrujte o pozitivitě, jak hrdlo ráčí.

0

Irena | 11. 1. 2023 16:36

Michal Macek 12:25 pochopíte, když vám někdo nastaví zrcadlo? Já tohle nedělám.

0

Šereda | 11. 1. 2023 16:30 | reakce na Jaroslav kalina - 11. 1. 2023 14:12

Jaroslav kalina: ani malá naděje pro Šeredy?

0

Ažvzítra | 11. 1. 2023 16:28

Kalina 14:12 Ne přinutit, ale změnit je tak, aby to jejich mozek chtěl sám. Muži si vybírají ženy podle vzhledu tedy vlastně dle zdraví, plodnosti a průměrnosti. Nejsou tyhle kritéria v době umělé reprodukce, pokročilé medicíny a stírání rozdílů mezi mužskou a ženskou rolí překonaná? Nebylo by dnes účelnější vybírat podle povahy a nitra?

0

Až zítra | 11. 1. 2023 16:07

Antifeminista 14:52 Sem debil. Proč jsem se tak blbě rozhodla být tlustá :)

0

Zobrazit další