Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Mám ráda lidi a čísla, říká finanční expertka

KariéraPodnikáníRozhovorSpolupráce
Spolupráce
| 16. 2. 2022 | 780
Mám ráda lidi a čísla, říká finanční expertka
Manažerka Marika Ketnerová. Foto: Partners.cz

Vlastní podnikání, které by přinášelo skvělou finanční službu klientům – to byl cíl Mariky Ketnerové, která si aktuálně otevřela svou bankovní a poradenskou pobočku v Kladně. Stala se tak majitelkou úspěšné franšízy Partners Market a její pobočka je v Česku už stým místem, kde si lidé mohou v klidu vyřídit všechny své finance.

Proč jste se rozhodla otevřít si bankovní a poradenskou pobočku Partners Market? 

Během dvaceti let jsem pracovně působila v osmi korporátech, zkušeností jsem tedy měla opravdu dostatek a do podnikání jsem se pustila až po čtyřicítce. V roce 2018 jsem začala podnikat ve financích jako manažerka. Když jsem ale o tři roky později slyšela o možnosti otevřít si bankovní a poradenskou pobočku, rozhodla jsem se s týmem pro změnu – chtěla jsem tuhle zajímavou příležitost využít. Nejdříve jsem pro společnou franšízu oslovila svoji kamarádku, jenže ta nakonec odstoupila. Vše už ale bylo rozjeté a nechtěla jsem se svého rozhodnutí, nadšení a myšlenky na vlastní pobočku vzdát, proto jsem udělala, co bylo možné. Získala jsem finance a plně se chopila zodpovědnosti nejen za tým, ale za celou realizaci a rozjezd pobočky v Kladně.

Jsem dost kreativní a baví mě hledat nová řešení. Ráda se vzdělávám a tenhle obor je tak dynamický, že vyžaduje neustálé učení.

Co vás na franšízovém podnikání lákalo?  

Získala si mě myšlenka skvělé finanční služby pro klienty a také její dostupnosti. Líbilo se mi, že celé poradenství nestojí jen na jedné osobě. Pobočka Partners Market umožňuje zástupnost, klient ale ve finále vždy dostane skvělou službu. Velkou výhodou je propracovaný podnikatelský koncept, vzdělání a podpora centrály. Vyhovuje mi i možnost přijímat zaměstnance, spolupracuji s kvalitními lidmi, kteří sami nechtějí podnikat. A líbí se mi taky, že jsme ryze česká firma.

Proč právě finance? 

Mám ráda lidi, čísla a smysl téhle práce, jsem dost kreativní a baví mě hledat nová řešení. Ráda se vzdělávám a tenhle obor je tak dynamický, že vyžaduje neustálé učení.  

Jaký je váš současný byznysplán? 

Vytvořila jsem si plán na pět let. Letos chci stabilizovat tým, při­brat a zaučit nové lidi a také sladit chod celé pobočky. Potřebuji nastavit procesy tak, aby každý věděl, co a jak má dělat. Koncem roku 2022 mám v plánu starat se o kompletní finance 700 domácností, aktuálně jich mám přibližně 600. Do pěti let chci mít pod správou 2000 domácností. V současné době se s týmem zaměřujeme na aktualizaci všech smluv našich klientů.  

S kolika zaměstnanci počítáte?  

Nyní jsou v týmu tři obchodníci a jedna asistentka, která bude zabezpečovat neživotní pojištění. Ráda bych měla do pěti let stabilně deset obchodníků a specialistu na hypotéky a úvěry. Chci také navázat spolupráci se střední ekonomickou školou a nabídnout stáže jejím studentům.

Kdo je Marika Ketnerová

Manažerka, která se rozhodla  pro výnosný byznys ve financích a otevřela si vlastní bankovní a poradenskou pobočku Partners Market v Kladně. Jedná se o už stou franšízu Partners. Pobočky využívají vyzkoušený koncept a podnikatelům tak usnadňují rozjezd i provoz.

Více na partners.cz. 

Co tedy plánujete v nejbližší době? 

Hlavním cílem je vytvořit si finanční rezervy na náklady pobočky a také na mzdy, a to minimálně na půl roku. Chci uhradit úvěr v co nejkratším termínu, ale ne na úkor ohodnocení kolegů. Hlídám si nyní nejen nákladovost při budování pobočky, ale každý měsíc si eviduji příjmy a plánuji výdaje, které mohu ovlivnit.  

Dostala jste od franšízora pod­poru? 

Ano, tým centrály mi pomohl zejména při prvním rozhodování, protože mi dodal mnoho zajímavých informací a trpělivě mi odpovídal na všechny mé dotazy. K dispozici jsem měla mnoho různých materiálů a mohla také sbírat informace od majitelů již fungujících marketů. Každopádně mi velmi pomohlo školení v náboru, který na pobočku probíhá úplně jinak, než když vedete tým coby manažer. Společně jsem se svými lidmi prošla kompletním zaškolením. Další podpora přišla v oblasti nastavování smluv a hlavně v marketingu. A velkým plusem byla také výhodná finanční půjčka. 

Článek vznikl ve spolupráci s naším partnerem – společností Partners.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze