Vánoční trendy roku 2023

06. prosinec 2023

K adventnímu období neodmyslitelně patří radostná atmosféra příprav na nadcházející vánoční svátky. Tato kouzelná etapa se pojí nejen s obvyklými dekoracemi, jako jsou betlémy a věnce, ale také se září světélek a půvabem vánočních vůní. V jakém designu se ponese duch letošních Vánoc? Odborníci z Hornbachu představují nejnovější trendy.

Foto: Shutterstock

Představte si, že začínáte den zachumlaní v teplé dece, popíjíte horkou čokoládu a v centru pozornosti stojí elegantní vánoční stromeček s motivy inspirovanými přírodou a zvířecí říší. Styl WINTER MORNING (zimní ráno) kombinuje neutrální přírodní barvy s chladnými modrými akcenty, což evokuje svěžest mrazivého rána. Jednoduchá výzdoba v podobě papírových hvězd, vloček, zamrzlých květin, sněhem poprášených větviček či ledových krystalů přinese tento pohádkový mráz přímo do vašeho domova.

Foto: Hornbach

Spojení moderní jednoduchosti a elegantního šarmu s nádechem neopakovatelného kouzla okamžiku – to je jedinečný designový styl ALL ABOUT STARS (vše o hvězdách). Základní barvy jsou harmonickou směsí teplé bílé, měděné a zlaté, zvýrazněné odstíny šedé, a dokonce i černé. Jednoduché, ale zároveň výstižné dekorace, jako jsou holubice, čtyřlístky, andělé, hvězdy a srdce, v sobě nesou symboly naděje. Mnohé z těchto dekorací navíc nabízejí univerzální celoroční použití.

Foto: Hornbach

Vstupte do okouzlujícího světa FESTIVE BALLROOM (slavnostního tanečního sálu), který vás přenese do říše romantiky a pohádkového kouzla. Tento motiv charakterizuje paleta zasněné růžové, zlaté a třpytivé mědi, harmonicky spojená se svěžestí zelené a jemným půvabem perleťových odstínů. Připravte se na závan kouzel s přídavkem třpytek, andělských křídel a jiskřivých perel, které se prolínají s podmanivou krásou dekorací inspirovaných pavím peřím.

Foto: Hornbach

Dopřejte si nápadité kouzlo SANTOVY PEKÁRNY, která naplní váš domov teplem a nostalgií. Tento motiv se vyznačuje klasickými svátečními barvami červené, zelené a bílé, které se chytře mísí s přitažlivými hnědými odstíny, připomínajícími útulnou pekárnu. Hnědé dekorace přinášejí sladkost čerstvě upečených dobrot a naplňují vzduch okouzlující vůní skořice a perníčků. Santova pekárna je styl určený pro snílky a pro ty, kteří si v srdci uchovávají hravost a dětskou radost.

Foto: Shutterstock

Vydejte se na dobrodružnou procházku do říše pohádkového lesa. Tento tematický motiv se nese v paletě jemné růžové, syté zelené a zemité hnědé, která připomíná kouzlo lesa. Uprostřed výzdoby se setkáte s roztomilými zvířaty, jako jsou veverky, ježci a jeleni, kteří se nápaditě mísí s prostopášnými skřety či spoustou hub (pozor, i jedovatých). FAIRY FOREST (pohádkový les) zachycuje atmosféru zasněného lesního dobrodružství a zaručuje, že vaše vánoční výzdoba bude dýchat zázraky.

Foto: Hornbach
Popup se zavře za 8s