E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Sbírka potravin: S podporou zákazníků posílá Rohlik.cz do potravinových bank zboží za 2,7 milionu korun

25. prosinec 2023

Rohlik.cz, největší český online prodejce potravin, hlásí úspěšné výsledky nedávno konané Sbírky potravin. Ta se stala významnou pomocí pro rodiče samoživitele, osamělé seniory, osoby s handicapem a další znevýhodněné skupiny. Tato dobročinná akce, která se mimo jiné uskutečnila i online formou na webu Rohlíku, umožnila zákazníkům přispět trvanlivými potravinami, hygienickými potřebami a drogerií. Rohlík s pomocí zákazníků letos navíc do potravinových bank pošle zboží v rekordní hodnotě 2,7 milionu korun.

Foto: Rohlik.cz

„Sbírka potravin je pro nás symbolem solidarity. Jsme neskutečně vděční našim zákazníkům za to, že výrazně pomohli lidem v těžké životní situaci. A rádi bychom jim poděkovali za jejich štědrost. Je povzbuzující vidět, že se dokážeme spojit pro dobrou věc," komentuje Martin Beháň, generální ředitel společnosti Rohlik.cz.

Na webových stránkách Rohlíku bylo k dispozici 5 elektronických voucherů, které umožnily zákazníkům vybrat si, jakým způsobem chtějí pomoci. Na výběr byla například potravinová pomoc, hygienické potřeby nebo balíčky pro miminka. Tímto inovativním přístupem se zákazníci zapojili do darování a potravinové banky si zároveň nyní samy určí, jaký sortiment nejvíce potřebují. A vyberou si tu nejadekvátnější pomoc.

Pomoc zákazníků i Rohlíku

Celkem bylo v podzimním kole prodáno 4 118 voucherů, jejichž hodnota dosáhla celkové částky 2 234 800 Kč. Díky štědrosti zákazníků a iniciativě Rohlíku, který přidal 20 % navíc, poputuje potravinovým bankám celkem z Rohlik.cz bezmála 2,7 milionu korun. Tato částka je zatím rekordní ve srovnání s předchozími sbírkami, je tak jasným důkazem rostoucího zájmu zákazníků Rohlíku pomáhat těm, kteří to momentálně nejvíce potřebují.

Sbírka potravin se od roku 2019 koná dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Je organizována Českou federací potravinových bank a klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu. Rohlík se do potravinové sbírky zapojuje pravidelně. Mimo to dlouhodobě podporuje rodiče samoživitele, děti bez domova nebo seniory v nouzi.

Popup se zavře za 8s