E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Dokonale čistá matrace je základem zdravého spánku

30. leden 2024

Není nad skvělý pocit z dokonale prospané noci, to jistě zná každý z nás. Co je ale základem pro spokojený a zdravý spánek? Určitě je to příjemné prostředí v ložnici a kvalitní postel s kvalitní matrací. Neméně důležitá je i čistota matrace. Tu byste měli měnit každých 7 let. V tomto článku vám poradíme ty nejlepší tipy na čištění matrací pro každou domácnost.

Důležitá je pravidelnost

Matrace byste měli čistit pravidelně. Jen tak totiž zajistíte, že se zbavíte prachu, plísní, roztočů, ale také skvrn od krve, moči či zvratků. Ty se mohou objevit na matraci v téměř každé domácnosti, zvláště tam, kde máme děti. Běžné domácí potřeby však dokonale vyřeší i tuto situaci.

Nejběžnější skvrny na matraci lze vyčistit téměř všechny, podstatné je ale začít s jejich čištěním co nejdříve. Jakmile zaschnou, odstranění bývá mnohem náročnější. Pokud se vám přihodil incident s krví, nezapomeňte, že potřebujete použít pouze studenou vodu. Teplá, případně horká, voda krev srazí a ta pronikne hlouběji do vláken. Poté už se čistí mnohem hůře, nebo ji neodstraníte nikdy.

Problémem bývá rovněž plíseň, která se vyskytuje zejména na chalupách a chatách. Obvykle je v těchto místnostech vlhko a chybí větrání. Plísně se však mohou objevit také v domácnostech, kde jste právě vyměnili okna, případně zateplili fasádu domu. Pokud zvyknete sušit v místnostech právě vyprané prádlo, připravte se na vznik plísní i zde. Řešením je správné větrání a pokud sušíte prádlo v ložnici, musíte mít matrace, která umožňuje cirkulaci okolního vzduchu.

Nezapomínejte ani na preventivní ochranu matrace

Matrace, o které dobře pečujete, vydrží mnohem déle než je jejich plánovaná životnost. Určitě se rozhodněte pro matraci s pratelným potahem, kterou můžete ještě navíc vybavit chráničem matrace. Chránič matrace je možné prát v pračce, více informací si přečtěte na štítku.

Pokud jste doposud chránič matrace nepoužívali, tak vězte, že se jedná o podložku, kterou jednoduše umístíte mezi potah a ložní prádlo. Chrániče prodlužují životnost a vylepšují hygienický a tepelný pocit komfortu. Existují různé druhy chráničů, liší se podle uživatele a způsobem použití.

Na trhu proto naleznete chrániče pro děti i dospělé, kteří trpí inkontinencí a podobně. Správný výběr chrániče matrace vám dokáže ušetřit nejen nadměrnou práci, ale také spoustu finančních prostředků, které byste zaplatili buď čistící firmě, nebo za čistící prostředky. Přemýšlejte proto inteligentně a pořidťe si matraci co nejdříve, určitě nebudete litovat.

Popup se zavře za 8s