Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Pseudokauza se Sannou Marin přinesla důležitý vzkaz i do Česka. Jsme snadné oběti dezinformační války

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 25. 8. 2022 13:57

Nebuďte vztahovačné. Úplně stejně probíhala Topolánkova kauza "Toskánsko". Nezáleží na pohlaví, záleží na tom, jaké procento voličů ten který politik pravidelně nasírá.

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Xxx | 26. 8. 2022 17:19

Nebo jen prostě opozice běžně pyskuje na každou blbost

-3

Diskuze k článku:

Pinochet | 28. 8. 2022 14:50

Citace - Jaroslav / 28. 8. 2022 14:33

Z žen v české politice mám smíšené pocity: Pekarová,Schillerová,Němcová na MO jaksi nepředvádí nic co by stálo za povšimnutí a k opravdovým státníkům mají neuvěřitelně daleko.Nevím jestli to přičítat jen jejich pohlaví,protože mezi mužskými politiky je taky dost inteligenčně deficitních osob ,jenže na ženách je to víc vidět.Ty tři jsou toho důkazem ,a to jsem ještě nezmínil Jermanovou a podobné úkazy na ženském politickém nebi. Všechno je hold o osobnostech a ne o pohlaví. Jenže tady v Čechách se to nějak sešlo,že to vypadá jako že je to o pohlaví. :-)

A co teprve taková odbornice na rozdíly mezi samonabíjecími a samočinnými zbraněmi, paní Jourová, nebo degustátorka a automobilová závodnice Hybášková :-)

+1

Jaroslav | 28. 8. 2022 14:33

Z žen v české politice mám smíšené pocity: Pekarová,Schillerová,Němcová na MO jaksi nepředvádí nic co by stálo za povšimnutí a k opravdovým státníkům mají neuvěřitelně daleko.Nevím jestli to přičítat jen jejich pohlaví,protože mezi mužskými politiky je taky dost inteligenčně deficitních osob ,jenže na ženách je to víc vidět.Ty tři jsou toho důkazem ,a to jsem ještě nezmínil Jermanovou a podobné úkazy na ženském politickém nebi. Všechno je hold o osobnostech a ne o pohlaví. Jenže tady v Čechách se to nějak sešlo,že to vypadá jako že je to o pohlaví. :-)

+2

Jan Černý | 28. 8. 2022 8:39

Naopak já takovou premiérku chci. Je to normální mladá žena a chce se bavit. Na to má plné právo. Rozhodně do politiky přinese víc než někteří zapšklí důchodci ve vysokých vládních funkcích. Na rozdíl od nich má život ještě před sebou a tak se bude stavět i politice. Jen houšť a více takových političek i politiků.

+1

Jane | 26. 8. 2022 21:36

Bohužel s naším premiérem taková sranda není. Ten má jen na Twitteru kravičky.

0

Xxx | 26. 8. 2022 17:19

Nebo jen prostě opozice běžně pyskuje na každou blbost

-3

Petr Vilimek | 25. 8. 2022 21:06

Tak ona uz je dnes dezinformacni valka i okolnost, kdyz dojde ke zverejneni videa, kde nejaka zenska krepci. Navic u dotycne probiha ukazkovy katarzni proces, coz je neklamnou znamku toho, ze je schopna nahledu na sve chovani. Coz je naprosto v poradku. Treba me se to taky nelibi, premier zeme je verejna osoba, spolecnost ma tudiz primerena ocekavani, z fce. vyplyvaji jiste mantinely a omezeni, jejichz prekracovani muze vyvolat prikrou zpetnou vazbu. Kazdy by si mel predem promyslet a vyhodnotit jak se hodla chovat, je docela mozne, ze pak nebude muset expost do kamery brecet jak male dite.

-1

Sumo64 | 25. 8. 2022 19:47

Za prvé: je to jen věc finů, ne naše. Za druhé obecně: premiér(ka) není jen tuctový úředník, ale také druh symbolu, jsou tedy na něj kladena mírně, leč jiná pravidla

+1

Pinochet | 25. 8. 2022 19:31

Citace - Michal Macek / 25. 8. 2022 15:25

umfa: tak jít po práci do baru a běhat nahej na Berlusconiho bunga-bunga jachtě je trochu rozdíl ne?

Ovšemže, Topol byl zlej starej konzervativní chlap a návštěvou jachty ponížil ženy a zabil deset štěňátek, zatímco tahle nádhera je progresivní hrdinka středního věku a lascivními tanečky pouze oslavovala své ženství.

+4

Pinochet | 25. 8. 2022 18:06

Citace - B / 25. 8. 2022 12:27

Omlouvat by se měl ten člověk, co tohle natočil a zvečejnil. Je to podobný, jako natočit někoho u stolu se špinavou pusou od kečupu, nebo ho natáčet na záchodě.
Většina lidí o to, být takhle prezentována, nestojí, a nikdo inteligentní, kdo se nechce dotyčnému posmívat, na takové věci nekouká a nehodnotí je.

Pokud se chci prezentovat jako slušná a počestná vdaná čtyřicítka a premiérka, tak se nemůžu čubčit před kamerou na ejchuchu jako nějaká náctiletá běhna. A nebo můžu. Ale pak se nemůžu divit, že se na to lidi budou koukat a hodnotit to.

-2

Pinochet | 25. 8. 2022 17:58

"O první české premiérce či prezidentce si zatím můžeme nechat jen zdát. Stejně jako o vládě, kde ženy tvoří většinu a všechny vládní strany mají předsedkyni."

Biomasa Jacques, domina Nagyová, soudružka Marksová, Venezuela Maláčová, ekonomka a angličtinářka Schillerová, teplá ozubená hobitka Richterová.... Jak se u nás do politiky dostane ženská, tak se dějou věci. Buďme vděční, že jich tam moc nemáme.

0

antifeminista | 25. 8. 2022 17:51 | reakce na Pavel - 25. 8. 2022 16:01

Rusko rozdmýchává takovéto žabomyší války, aby si Putin mohl říkat: "ANO! Finská premiérka musela jít na test na drogy! Teď už můžu konečně ovládnout svět!!!!" :-D

+3
Zobrazit komentovanou zprávu

Marek Vyskoč | 25. 8. 2022 17:39

Myslím, že jsme daleko pokrokovější, než Finsko. V Čechách politici vládních stran na večírcích foukají prostitutkám kokain do zadku a absolutně s nikým to nehýbe. Ministr pro digitalizaci a Pro místní rozvoj veřejně tvrdí, že fetuje a taky noproblem. Ona jen udělala nějaké rádoby taneční kreace a hned je tam z toho megakauza. Fini by si z nás měli vzít příklad.

+1

Pavel | 25. 8. 2022 16:01

Já myslím, že tam někde v povzdálí číhá krvavá ruka Moskvy

+1

Michal Macek | 25. 8. 2022 15:25 | reakce na umfa - 25. 8. 2022 13:57

umfa: tak jít po práci do baru a běhat nahej na Berlusconiho bunga-bunga jachtě je trochu rozdíl ne?

+1

B | 25. 8. 2022 14:14

antifeminsta: Co jsem četla různé komentáře, tak mnoha dědkům v diskuzích i u nás vadí, už jen to, že vůbec byla na večírku a není senilní páprda, co už pomalu neudrží stolici, takže to v jejich očích znamená, že by neměla být v politice.
Je fakt, že na nikoho u nás, kdo by vyloženě jako závadné viděl to, že je to žena, jsem nenarazila...

+2

Martin | 25. 8. 2022 14:02

OT: kdo si říká antifeminista, tak ho automaticky považuji za ubrečenou bábovku :-)

+1

umfa | 25. 8. 2022 13:57

Nebuďte vztahovačné. Úplně stejně probíhala Topolánkova kauza "Toskánsko". Nezáleží na pohlaví, záleží na tom, jaké procento voličů ten který politik pravidelně nasírá.

+7

antifeminista | 25. 8. 2022 13:39 | reakce na B - 25. 8. 2022 13:21

Nicméně to video bylo natočeno a zveřejněno, veřejnost se o něm dozvěděla a zcela oprávněně vyjádřila obavy nad tím, že by jejich premiérka mohla jet v tvrdých drogách. Je fajn, že se u ní užití drog nepotvrdilo, i když někdo by mohl namítat validitou testu s několikadenním odstupem, ale ty obavy byly zcela na místě. Na rozdíl od tance a alkoholu, z tvrdých drog se nevyspíš, abys mohla odpočatá a svěží jít další den do práce, takže to jak se teď argumentuje, že je jen její věc, jak tráví své volno, je blbost. Veřejnost vyjádřila nulovou toleranci tvrdým drogám a tomu, že se její premiérka účastní drogových večírků, a multikulti z toho udělala hon na ženy. Jdu blejt, velebnosti.

Přitom celá ta rádobykauza je už pryč. Premiérka si dala test a je klid. Jen multikulti to zas otvírají jako kdyby se jí událo nějaké příkoří. Neudálo.

0

... | 25. 8. 2022 13:22

Jo, na tom videu někdo něco vykřikoval o drogách, takže jeden poslanec z koalice chtěl aby si udělala test a byl klid. Takže jak si ten test udělala, už ji nechali být.

+2

B | 25. 8. 2022 13:21

Citace - antifeminista / 25. 8. 2022 13:04

Mám pocit, že to, co na videu finské premiérky vadilo drtivé většině lidí, kterým to video nějak hnulo žlučí, byla zachycená domluva na konzumaci tvrdých drog, ne to, že si premiérka chtěla odfrknout. Konzumace tvrdých drog je u politických zastupitelů terčem kritiky zcela oprávněně, a to, že multikulti se snaží debatu odvést na nenávist vůči ženám a neochotu dopřát jim chvilku klidu, je problém ještě větší.

Finsky neumím, ani jsem to neviděla, ale prý to bylo jen vymyšlené a snad se u ní ani žádné drogy v krvi neprokázaly. To spíš někdo něco plácnul, čemu moudří dědci nerozuměli, tak to hned vzali podle hesla, čemu nerozumím jsou určitě nějaký drogy.

Na každém večírku zazní pár divných hlášek, kterým často nerozumí ani ti, co na tom večírku jsou, a i proto se taková videa bezdůvodně nezveřejňují.

+1

antifeminista | 25. 8. 2022 13:04

Mám pocit, že to, co na videu finské premiérky vadilo drtivé většině lidí, kterým to video nějak hnulo žlučí, byla zachycená domluva na konzumaci tvrdých drog, ne to, že si premiérka chtěla odfrknout. Konzumace tvrdých drog je u politických zastupitelů terčem kritiky zcela oprávněně, a to, že multikulti se snaží debatu odvést na nenávist vůči ženám a neochotu dopřát jim chvilku klidu, je problém ještě větší.

+2

... | 25. 8. 2022 12:46

Jediné co z toho vyplývá, že šmejdové a podrazáci jsou všude.

+2

Petr.b | 25. 8. 2022 12:36

Mne na "kauze" zaujala jedna věc: že je premiérka Finska podrobena silné kritice právě od občanů Finska - svých voličů. Když všude slýcháme, že ve Skandinávii je naprostá rovnost žen, že tam je to něco úplně jiného, než u nás.
Jinak, mne nepřekvapuje, že jsou ženy - političky často cílem výhrůžek a vydírání. Muži politici mají totiž naprosto stejné problémy.

+5

Petr.b | 25. 8. 2022 12:36

Mne na "kauze" zaujala jedna věc: že je premiérka Finska podrobena silné kritice právě od občanů Finska - svých voličů. Když všude slýcháme, že ve Skandinávii je naprostá rovnost žen, že tam je to něco úplně jiného, než u nás.
Jinak, mne nepřekvapuje, že jsou ženy - političky často cílem výhrůžek a vydírání. Muži politici mají totiž naprosto stejné problémy.

+1

Petr.b | 25. 8. 2022 12:35

0

B | 25. 8. 2022 12:27

Omlouvat by se měl ten člověk, co tohle natočil a zvečejnil. Je to podobný, jako natočit někoho u stolu se špinavou pusou od kečupu, nebo ho natáčet na záchodě.
Většina lidí o to, být takhle prezentována, nestojí, a nikdo inteligentní, kdo se nechce dotyčnému posmívat, na takové věci nekouká a nehodnotí je.

Samozřejmě, že pokud politik například zastupuje stranu, co je proti alkoholu, tanci nebo proti večírkům, tak už by to docela blbé bylo a už by tu byl i důvod to vytahovat...viz ten Maďar v Bruselu, co byl ofiko nejen proti gayům, ale navíc byl covid a politici hlásali, jak se lidi nemají stýkat všeobecně a to ani ve vší počestnosti. Jinak by to, co ten Maďar dělá ve svém soukromí a s kolika chlapy se vyspal, mělo být úplně jedno, pokud to není v pracovní době.

+5