Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Vědí vůbec, o čem je řeč? Mít slabost pro ženy nic nezmění. Je stále za co bojovat

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Miguel Débil | 20. 7. 2022 14:34

Opravdu mi leží na srdci rovnoprávnost pohlaví i boj za tuto rovnoprávnost. Problém mám pouze s termínem "feminista", protože mi přijde polarizační a zbytečné zaměřovat se v tomto boji jen na ženy.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Pinochet | 19. 7. 2022 14:51

Dovolím si pochybovat, že by feministky kdokoliv považoval za elity. Tedy, kromě samotných feministek, pochopitelně. Neb co jim Pán ubral na kráse a intelektu, to jim dvojnásobně přidal na domýšlivosti a pýše.

-11

Diskuze k článku:

Ramesse Ťulpas III. | 24. 7. 2022 7:10 | reakce na Tiv - 24. 7. 2022 4:12

Zase ta krásná ukázka ostrakizace protinázoru, která je pro feminismus tak typická. - Nejde přece o to, že by změnou dosavadní tradice přechylování jmen vybouchnul vesmír, ale o to, že nepřechylováním se věci jako diskriminace a paygap rozhodně nevyřeší.

To je největší problém feminismu - feministi by chtěli, aby s nimi zbytek světa souhlasil, aby dlouhé boje šly vyřešit pěhem pěti minut. Jenže nejsou ochotní zbytek světa akceptovat za rovnocenné partnety ve společném soužití na této planetě, se kterými by spojili síly při odstraňování třecích ploch, a místo věcné debaty sklouzávají k nesmyslným ostrakizacím apod a pak brečí, že jim "nesouhlasící většina" nechce dát prostor.

Já to sám za sebe vnímám tak, že mohu bojovat za práva žen, aniž bych musel každého, kdo chápe nesmyslnost argumentů proti přechylování, označovat za patnáctiletého zástupce ustrašené nesouhlasící většiny.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Tiv | 24. 7. 2022 4:12

nepřechylování jmen je dobrý výsledek dlouhého boje, který by trval pět minut, kdyby se nesouhlasící většina nebála, že s nástupem nepřechýlených jazykolamů vybuchne vesmír. nějak nám nevybuchl. ale za tohle neúnavně bojovali lidé, kterým se patnáctiletí posmívají. ti patnáctiletí, jejichž největší starostí je připojení k internetu a nikdy neuvidí ten nenápadný úšklebek personalisty, když zmíní, že mají malé děti. ti, kteří budou mít automaticky větší nástupní plat, než žena, a kteří před čtyřicítkou, těsně před tím, než začnou být pro zaměstnavatele opravdu staří, budou čelit diskriminaci prozměnu proto, že sice nemají děti, ale už je načase a hrozí, že by brzy mohli mít.
vybojováno bylo mnoho, ale skutečně je stále za co bojovat.

0

Ramesse Ťulpas III. | 23. 7. 2022 12:57

K tomu, abyste bojovali za práva žen (například za právo na potrat) nemusíte být feministi. Feminist(k)ou se nestáváte proto, že chcete rovná práva pro ženy, ale proto, že věříte jejich ideologii.

Tedy věcem jako že kvóty nerovnost mezi ženami a muži vyřeší, místo aby ji ještě více prohloubila. Že problémy žen vyřeší nepřechylování jmen. Že administrativní zrušení paygapu v tržním prostředí nepovede k nižší nezaměstnanosti žen. Že hvízdnutí na ulici je forma sexuálního násilí. A že newspeak plný slov jako manspreading je správná věc.

Proto podporuji práva žen, ale odmítán být spojován s ideologií feminismu, která podle mě patří do pravěku, kde měla také zůstat.

0

B | 23. 7. 2022 6:17

Citace - Pinochet / 19. 7. 2022 14:51

Dovolím si pochybovat, že by feministky kdokoliv považoval za elity. Tedy, kromě samotných feministek, pochopitelně. Neb co jim Pán ubral na kráse a intelektu, to jim dvojnásobně přidal na domýšlivosti a pýše.

Pokud by to tak bylo, tak minimálně co se týká intelektu a pýchy, tak bys ty byl feministka jak vyšitá. Možná i ta největší v celé ulici a určitě z pravidelných komentátorů tady.:D

0

Martin K | 22. 7. 2022 14:53 | reakce na Martin - 20. 7. 2022 11:05

Souhlasím. A čte vůbec autorka ty komentáře? A zareaguje na ně? Za mě dobrý námět k zamyšlení, když chcete rozšířit svoje myšlenky mezi "obyčejné" lidi.

-1
Zobrazit komentovanou zprávu

PI | 21. 7. 2022 17:26

"Slovo feministka je zošklivené už roky. I mnozí aktivisté se ho bojí."

Jaký si to uděláš, takový to máš. Dřív to slovo znamenalo boj o rovnost mezi pohlavím (což je v pořádku).
Dneska je to synonymum pro boj proti mužům. Proto ta nevraživost (mimochodem dost často i ze strany žen).

-1

Miguel Débil | 20. 7. 2022 14:34

Opravdu mi leží na srdci rovnoprávnost pohlaví i boj za tuto rovnoprávnost. Problém mám pouze s termínem "feminista", protože mi přijde polarizační a zbytečné zaměřovat se v tomto boji jen na ženy.

+3

Martin | 20. 7. 2022 11:05

Správně je “bojovnice/bojovník za rovnost mužů a žen”. To podporuji . Samotný feminismus je totiž špatný, protože bojuje jednostranně za práva žen a ne i za práva mužů. A často navíc to přežene a překlápí váhy naopak. Proto jako muž plně podporuji rovnoprávnost a ne hnutí, které brání jen půl lidstva a často proti té druhé i bojuje. Už to samo o sobě popírá rovnoprávnost, bojovat jen za polovinu lidí a jejím zájmu. I proto není feminismus oblíben, jako by nebyli oblíbení “bojovníci za práva mužů”, kteří by se prali jen za muže. Takže “rovnoprávnosti” zdar.

+1

Vagina Quest | 19. 7. 2022 16:12

Nejlepší je bojovat na TikToku téměř ukazováním koz a kroucení zadkem. :D

-2

Vagina Quest | 19. 7. 2022 16:01

Ten váš TikTok je dobrá trapárna, pár převzatých okopírovaných citátů a mezi tím přihlouplé videa a fotky pubertačky.

-2

Pinochet | 19. 7. 2022 14:51

-11