Diskuze k článku:

Uzel zahradníkem 4. Svatba jako řemen a soud jako fraška

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Rozarka | 15. 12. 2020 10:52

perfektní jako vždy. Moc děkuji. Škoda jen, že tohle není maistreamové medium. Tady to dinosauři, co by potřebovali trochu osvěty, nenajdou. Tedy až na pár zdejších tradičních zoufalců, kteří nenávidí ženy tak moc, že jejich jediným koníčkem je brouzdat po stránkách pro úspěšné ženy a shazovat všechny články a autory.

+49
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Vlasta | 15. 12. 2020 13:20

Nevim jestli ma byt clanek zurnalistika a podavat fakta ale rozhodne je to spis nazor autora, cili dost jednostranne podany. Me prijde ze mit verejnou aferu ze sahani na koleno je uplne napalici. To je jako kdyby byla afera z kapsaru, nebo z cernych pasazeru (btw kdy to slovo zakazete?). Proste je to spatne, tak se to vyresi pokutou, domluvou, nejak. Ale mit kvuli tomu hnuti?? Jinak vsem uspesnym zenam vsechna cest, vice takovych!

-25

Diskuze k článku:

Lodivod | 22. 12. 2020 17:45 | reakce na Tomas Rott - 17. 12. 2020 11:51

ty jsi fakt dement

+4
Zobrazit komentovanou zprávu

Kamil Fila | 21. 12. 2020 12:49 | reakce na janek - 19. 12. 2020 15:36

Pokud to nebylo opakované a nešlo o vaši nadřízenou, která si tím vymiňovala postup nebo setrvání na pracovním místě, tak z toho nevznikne aféra. Jakmile jde o vaši nadřízenou, máte právo se veřejně ozvat a požadovat vyřešení jinou cestou než osobní dohodou. Ale jinak sám říkáte, že to není v pořádku a je otázka, jak a proč by o mělo být a mělo zůstat "přirozené". Vztahy na pracovišti nejsou přirozené, jsou formalizované. Vždycky byly a budou. Přirozenost tu nehraje velkou roli.

+3

Tomek | 19. 12. 2020 22:35 | reakce na janek - 19. 12. 2020 15:36

Já taky. Jen co vyjdu z baráku, nestačim je odhánět.

-1

janek | 19. 12. 2020 15:36

já mám zase opačné zážitky, mě zase sexuálně obtěžovali ženy, jak svobodné, tak vdané a stěžuji si? nestěžuji, i když mi to nebylo dvakrát příjemné, tím nemyslím samotné fyzické obtěžování, ale myslím tím přítomnost té situace, prostě to beru jako přirozenost mezi dvěma lidmi

-4

Stanislav | 19. 12. 2020 11:20 | reakce na Vlasta - 15. 12. 2020 13:20

Ten článek stojí na faktech, to že z nich vyplývají závěry, které se Vám nelíbí, není chyba autora.

+5

Tomas Rott | 17. 12. 2020 21:59 | reakce na Rozárka - 17. 12. 2020 17:17

Jo a jak?:)

0

Rozárka | 17. 12. 2020 17:17 | reakce na Tomas Rott - 16. 12. 2020 15:52

Oceňuji, že jste se v mém popisu poznal.

+9

Kamil Fila | 17. 12. 2020 15:37 | reakce na Tomas Rott - 17. 12. 2020 10:55

Pane Rotte, takže jste nedoložil vůbec nic. Nijak mě to nepřekvapuje, nic jiného jsem neočekával.

Místo toho říkáte, že by podle mě nebo jiných "Uzlova slova měla mít ´pozitivní´
vliv na znásilnění", čímž myslíte zřejmě, že Radim Uzel nějak podněcuje muže ke znásilnění a stoupá kvůli němu počet znásilnění.

Toto ale moje články NETVRDÍ. Můžete si psát cokoli o "komedianstkých analýzách", fakt je akorát ten, že jste totální dement, který neumí číst a nejste dost inteligentní na to, abyste pochopil, co přesně říkám.

Takže, ještě naposledy a tímto se s vámi navždy loučím a nehodlám na vás už nikdy reagovat:

NE, Radim Uzel NEpřispívá k tomu, že muži v Česku víc znásilňují. Přispívá k tomu, že se ženám chce méně nahlašovat znásilnění a obtěžování, protože tyto ženy vidí, že jsou tyto činy zlehčovány a že případy rozhodují troglodyti jako Radim Uzel.

+11

Tomas Rott | 17. 12. 2020 11:51 | reakce na Sedmikráska - 17. 12. 2020 11:45

Data predlozte vy, ze to co rika Uzel ma takový a takový dopad, když tvrdíte, ze je Uzel dabel! Ja nemůžu prokázat neco co neexistuje. Vic klidu, nadhledu a zkusenosti, vam preji!

-6

Sedmikráska | 17. 12. 2020 11:45 | reakce na Tomas Rott - 17. 12. 2020 10:55

Takže jste žádná data ani čísla nepředložil, pouze samé výmluvy. Sbohem

+2

Tomas Rott | 17. 12. 2020 10:55 | reakce na Sedmikráska - 17. 12. 2020 9:45

Vas zivot me skutečně nezajímá, jde mi jen o pruzkum aplikovani genderove best practice... Jo, tzn. zajímají vás nesmysly... Jak jste přišla na to ze by Uzlova slova mela mít "pozitivni" vliv na znasilneni? On nic takového nepodporuje ani omylem! Koncete koncete, ani se pod svůj názor nejste schopna podepsat, ale koncete:))) Placate vy a Fila, vy se tu snažíte někoho ocernit pomoci komedianskych analyz!

-5

Sedmikráska | 17. 12. 2020 9:45 | reakce na Tomas Rott - 17. 12. 2020 8:40

Do mého osobního života vám nic není. To nechte na mě a mém partnerovi. A tedy jaká čísla mě zajímají... Kolik případů znásilnění je v ČR za rok a jaká je latence, proč je latence zrovna taková a jaký vliv na ni mají výroky ve veřejném prostoru podobné těm Uzlovým.. Kolik % nahlášení říká Uzel, že je falešných a zdroj těchto čísel. Kolik = žen si v kampani MeToo stěžuje na sahání na koleno před 30i lety, když je podle Uzla je tahle kampaň zrovna o tomhle. Pokud mi odpovíte daty a čísly se zdroji, budu se ptát dál. Jinak končím, protože jen plácáte.

+6

Tomas Rott | 17. 12. 2020 8:40 | reakce na Sedmikrásko - 17. 12. 2020 8:25

Jj, hajim Uzla, pred ujetym gendermenem a ja kopu kolem sebe:)... O, reknete mi vice! A jaké statistiky a data analýzy mate na mysli, ty co budou podporovat Filuv nazor? On nazor ma a snazi se ho jen podpořit daty, analýza vytržení z kontextu, on nic neanalyzuje, on jenom potvrzuje svůj nazor. BTW: Musi se vas partner ptát na to zda se chcete milovat?

-7

Sedmikrásko | 17. 12. 2020 8:25 | reakce na Tomas Rott - 16. 12. 2020 23:22

Můj názor lze změnit argumenty, daty, čísly a jejich zdroji. Ale ty jste nedokázal předložit. Vy jen kopkáte kolem sebe.

+4

Tomas Rott | 17. 12. 2020 6:35 | reakce na Sedmikráska - 16. 12. 2020 22:44

BTW: Sedmikrasko, zmente sebe ne spolecnost! Spolecnost problem nema!

-7

Tomas Rott | 16. 12. 2020 23:22 | reakce na Sedmikráska - 16. 12. 2020 22:44

Sedmikráska, tento rok je úplně v pohodě! Uzel udělal pro spolecenskou sexualni osvetu nejpočetne vic než autor těchto brebentivych clanku!

-8

Tomas Rott | 16. 12. 2020 23:17 | reakce na Kamil Fila - 16. 12. 2020 18:58

No prizam se ze ty bláboly jsem nečetl až do konce, jméno herecky si nepamatuji, ale byly takové, a psalo se o tom... Ne na Aeronetu:)

-10

Tomas Rott | 16. 12. 2020 23:10 | reakce na Kamil Fila - 16. 12. 2020 18:58

To je zase blabol, vy jste mimo, kde jsem vám tykal? Jasne spravedlivy z nejspravedlivejsich ma pravo na fyzické naslili, citi-li se urazen... Co na to vas doktor? Filo placate nesmysly, vlastně jsem presvedceny, ze tyto vaše etudy jdou proti ženám, svět je plny hezkých veci, nicméně se na něm objevují i ty hnusne! Jen zakomplexovani jedinci potrebuji advokáta jako jste vy ci Veselovskeho, rozumni lidé vědí, že mají nějaké silne stránky a slabé a snaží se prodat ty silne, to je ovšem nezbaví těch slabých! Jak si mají být rovni ti co mají různé velké nosy, hlavy, pohlavní orgány, rozum a co dokonce pohlaví... Nikdy si nebudou rovni v tom konkrétním ucelove zvoleném parametru! Ani kdyby vy jste na koze a certu jezdil:)!

-8

Sedmikráska | 16. 12. 2020 22:44 | reakce na Kamil Fila - 16. 12. 2020 18:58

Dobrý den Kamile, chci Vám poděkovat za sérii článků, která snad přispěje k tomu, aby se tento pan neodborník konečně stáhl z veřejného prostoru a přestal škodit. Muselo to chtít silný žaludek a pevné nervy objevovat nesmysl za nesmyslem a dávat do kontextu s reálnými daty a fakty. Zároveň obdivuji, jak tady trpělivě odpovídáte na argumentační fauly od lidí, co mají jen potřebu kopnout si a argumenty záměrně přehlíží, neboť jsou jim nepohodlné. Jste pro mě světýlkem naděje, že i v tom letošním roce, který je upřímně dost naprd, může vzniknout i něco pozitivního. Doufám, že je to jen začátek společenské změny. Ještě jednou děkuji.

+18

Dárka | 16. 12. 2020 22:25 | reakce na Kamil Fila - 16. 12. 2020 12:26

Děkuju. :) Vážím si toho.

+2

Bohouš | 16. 12. 2020 22:10 | reakce na Barbora Mráčková - 15. 12. 2020 16:35

Ten cover Vogue jsem viděl a vypadal fakt úděsně. Ta černoška tam vypadala jako nějaká opice.

0

Jana | 16. 12. 2020 21:54 | reakce na Barbora Mráčková - 15. 12. 2020 16:35

Já tomu stejně nerozumím. Kdyby ta situace byla obráceně, mě coby bělošku fotil černoch, tak by to taky bylo špatně? Nebylo by to spíš rasistický? Proč obráceně není?

0

Kamil Fila | 16. 12. 2020 18:58 | reakce na Tomas Rott - 16. 12. 2020 15:51

1) Pane Rotte, naposledy - přestaňte mi tykat a chovat se jako buran. V reálu byste si to ke mně nedovolil a pokud ano, tak vám rychle přilétne facka.

2) "blabol, konfrontovat Uzlova obecna slova s nějakými konkretnimi případy"
- Ne, PŘESNĚ NAOPAK, toto je základ.
Ukázat, že Radim Uzel obecně blábolí a jakmile se podíváte na to, co je realita, tak je zjevné, že nemá pravdu. Není žádný jiný způsob, jak to dělat. Není to manipulace. Je to důkaz Uzlovy naprosté žvanivosti, ochoty říkat cokoli jen tak.
Výroky R. Uzla je nutné konfrontovat s realitou, protože on vystupuje veřejně jako odborník a rád to zdůrazňuje.
Kde je tady jeho odbornost, co si ověřil, co byla pravda?
"Polovina si to vymyslela"? - čím to doložil a čím vy? Já toho doložil dost, že je to nesmysl.

"Sahal před 30 lety na koleno, byla potěšená, už není tak slavná a pak ho žalovala, že byla znásilněná"? - Co z toho na koho sedí? Jmenujte mi jednu takovou ženu.
Pokud nejste schopen, jste stejně pitomý žvanil jako Uzel.

3) "Co ty "herecky" kterým to bylo tak "neprijemne", ze chodily za tím producentem opakovane"
- Tak to jste při čtení hodně nedával pozor. Je tam k tomu speciální odstavec. I kdyby s ním spala 100x dobrovolně a on jednou jedinkrát šel přes její vůli a znásilnil ji, je to znásilnění a trestný čin. Absolutně nic ho neomlouvá.

Jinak, samozřejmě, vůbec nic nevíte o tom, co komu bylo kdy příjemné a kdy to byl jen strach a šikana.

Opět - zcela jasně - vyzývám vás, ať mi jmenujete herečku, která dobrovolně spala s Weinsteinem, a pak ho žalovala za sexuální obtěžování či znásilnění - v jakém KONKRÉTNÍM případě byla její žaloba neopodstatněná.

Přestaňte si mlít svoje pohádky a začněte mluvit k věci.

4) To, že opomíjíte zbytek článku, všechna data, výzkumy, Uzlovy příhody od soudu apod. je jen dobrý doklad, jak vaše hlava není schopná přijmout pravdu a jen kopete nožičkama.

Tak se začněte chovat dospěle. Důkazy, argumenty, zdroje. Sem s nimi.

+15

Tomek | 16. 12. 2020 18:17 | reakce na Tomas Rott - 16. 12. 2020 15:51

Toto je kvalitni nazor

-4

Tomas Rott | 16. 12. 2020 17:43 | reakce na Kamil Fila - 15. 12. 2020 16:02

Hele Filo, jsem presvedceny, ze si jsou si muzi a ženy rovny již dnes, v naší zemi zcela určitě! A nepotřebuji si rikat feminista. Prej "nemaji existovat prekazky" a to chcete dosáhnout jak? Překážky existovaly, existují a budou existovat, kde jejich existence nema žádné docineni s pohlavím! Vaše argumentace je zábavná, vic prosím!

-2

Tomas Rott | 16. 12. 2020 17:05 | reakce na Kamil Fila - 15. 12. 2020 12:37

"nemuze existovat nikdo jako byvala feministka"... Ooo... řekněte nam vice:)))

-2

Tomas Rott | 16. 12. 2020 16:24 | reakce na Sedmikráska - 15. 12. 2020 11:15

Jj, jasne... Samo sebou, ze jsme na to zvyklý a sami říkáme ne! Jen zapskle osoby mohou tvrdit co vy!

-5

Tomas Rott | 16. 12. 2020 16:22 | reakce na Jana K. - 15. 12. 2020 12:09

Užijte si ho! Feminista=postrach spolecnosti!

-7

Tomas Rott | 16. 12. 2020 16:21 | reakce na Barbora Mráčková - 15. 12. 2020 16:35

Barboro, přeji Vám více nadhledu, klidu a rozumu! Zivot je uz teď krásný a ja se děsím vsech, kteří se ho snaží udělat "ještě krasnejsi"!

-4

Tomas Rott | 16. 12. 2020 15:53 | reakce na Tomas Rott - 16. 12. 2020 15:51

Chodily-li sorry...

-3

Zobrazit další