Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Čeští muži nejsou z principu líní, spoléhají na „ředitelky domácností“, zaznělo v diskuzi

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Jindra | 26. 10. 2022 22:32

Socializace dětí mimo nukleární rodinu v tak raném věku (do tří let) nemá smysl, pokud se nejedná o opravdu intenzivní práci s dětmi, což v českém prostředí moc nenajdeme.
Jinak kvóty v politice je docela vtipné téma vzhledem k tomu, že do politiky jsou lidé voleni lidmi a v populaci je dlouhodobě více voliček než voličů. Holt neomarxisti opět a znovu chtějí určovat ženám co mají chtít :D

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Honza Karpelsky | 26. 10. 2022 12:19

mě přijde že dnešní mladý Česky jsou líný jak vsi, na sex ok, ale do manželství něco kvalitnějšího než Češku

-23

Diskuze k článku:

Mala | 25. 11. 2022 10:27

No právě něchtějí zadarmo dělat ředitelku domácnosti, vyvařovat a šůrovat. Chtějí si žít, jako průměrný chlap. Pokud chceš pracovitou a submisivní, tak musíš do nějaké rozvojové země.

0

Ale | 29. 10. 2022 21:56

Proč se hádat: myslím, že rodičovství je jednosměrná jízdenka. Aspoň já moc nepočítám s tím, že by se mi někdy vyplatilo. Rodiče jsou tu od toho aby dávali a jsou s tím srozuměni. Proto ani opuštěnost v domově důchodců není důvod, aby děti nebyly nejdůležitější vzpomínkou.

+1

antifeminista | 28. 10. 2022 7:07 | reakce na Jindra - 26. 10. 2022 22:32

Nechápejte to špatně. Do politiky jsou lidé voleni, ovšem neomarxisté chtějí prosadit zákon, který bude lidem určovat, koho mají volit. Třeba tak, že si strany své kandidátky nebudou sestavovat svobodně, ale podle zákona. Ale co, proč rovnou nezrušit všechny strany a nechat jen jednu jedinou, aby lidé rovnou věděli, koho mají volit, že jo! :-D Když se to tak výborně osvědčilo v minulosti. :-D

0
Zobrazit komentovanou zprávu

proč se hádat | 27. 10. 2022 10:06 | reakce na Ale - 26. 10. 2022 21:52

Já jsem sama poloviční chlap (tedy říkají to o mě kamarádi) a tak mám asi vnímání některých věcí prostě posunutý. "Ženská" témata mě nudí až otravují a stejně tak jejich tajemství. To, co je pro koho nejhezčí vzpomínka IMHO dost souvisí s nastavením toho kterého člověka. Pro někoho to můžou být ty děti (nebo celkově rodina), sex, pro někoho to, že dokázal něco, na čem mu fakt záleželo. Jinak jednotlivé vzpomínky beru spíš jako fotky - a těžko vybrat tu jedinou. To když už, tak bych vybírala životní "film" - nějaký chvíli trvající zážitek. Ovšem jednu dobu jsem vypomáhala v domově důchodců a tam kolikrát ty vlastní zážitky byly víc než děti. Protože děti přišly max pro důchod a ti, kteří nikoho ani čekat nemohli, na tom nakonec byli líp - nebyli (zase) zklamaní. Neříkám že vždy, ale častěji, než bych si před touto zkušeností myslela.

-1

Franta | 27. 10. 2022 9:49

Přesně - když chlap něco udělá sám od sebe, tak se dočká keců, jak je to celé špatně, tak pak už radši počká na instrukce, jak si to žena přeje (ne jak je to správně). A ženské k tomu pak zase mají řeči, že to neudělá sám.... :-/

-2

Bobo | 27. 10. 2022 5:07

Nemusí to být vždy pravda.Když chlap pořád slyší jak vše dělá špatně,tak raději nedělá nic.

0

Ale | 26. 10. 2022 23:39

Michal Macek: Uznávám, může to být i dětství. U každého asi ty nejdůležitější zážitky může vygenerovat jiné životní období. Hlavně, že nějáké pěkné myšlenky jsou. I když moje nejsilnější zážitky se pojí spíš s určitou bolestí a starostma, než s bezstarostností. To je vše. Děkuji za podnětnou diskuzi.

0

Ale | 26. 10. 2022 23:02

Proč se hádat: ve skutečnosti ty prsa až zas tak nejdou cítit mlíkem. Je to spíš směs mlíka, pach tkáně té ženy, pach dětských slin a potu. A je to jedna z nejlepších směsí na světě. Pach klidu a absolutního bezpečí. Nevím, která cesta kolem světa nebo na mars, post generální ředitelky mezinárodní korporace, nebo hostky sympozia nejváženějších vědců by tenhle jedinej zážitek mohla nahradit. Protože když vedete lidi, vedete opičáky. Když uděláte něco pro lidi, uděláte něco pro cizí lidi, kterým je lhostejná vaše smrt. A světská sláva je polní tráva, jak byste se přesvědčili v kterémkoliv domově důchodců, kde jsou všechny vaše úspěchy zapomenuty. A když si jednou vyrazím do lesa za barák, pak k vodě a do nejbližšího města, jako bych procestoval celej svět, protože svět je v podstatě všude stejnej. A na vědecké sympozium se můžu vydat po mateřské. Tak asi tak

+1

Jindra | 26. 10. 2022 22:32

Socializace dětí mimo nukleární rodinu v tak raném věku (do tří let) nemá smysl, pokud se nejedná o opravdu intenzivní práci s dětmi, což v českém prostředí moc nenajdeme.
Jinak kvóty v politice je docela vtipné téma vzhledem k tomu, že do politiky jsou lidé voleni lidmi a v populaci je dlouhodobě více voliček než voličů. Holt neomarxisti opět a znovu chtějí určovat ženám co mají chtít :D

+7

Ale | 26. 10. 2022 22:31

Michal Macek: musí to podle mě být něco, co bysme chtěli, aby trvalo stále. Dětství nechceme aby trvalo stále.

-2

opica | 26. 10. 2022 22:31

Dnes je to tu pekný bizár... možno preto, že tu ešte neboli kórejské popové chlapčiatka...

+1

Jindra | 26. 10. 2022 22:28

To se sešli pěkní odborníci :D
Opět snůška lží jako obvykle... socializace prospěšná pro děti do 3 let? Mimo nukleární rodinu těžko. Výzkumy nic takového neukázaly. Gender pay gap? Lež, kterou nikdy žádné pořádné výzkumy nepotvrdily. Ale tak co čekat od někoho, koho vytváření a následné "řešení" neexistujících problémů živí? :D
Jako vystudovaný sociolog musím říct, že docela slušnej bizárek.

+1

Ale | 26. 10. 2022 22:27

Michal Macek: tak to není sex, ale nejcennější vztah. Dětství je postradatelné.

-2

Michal Macek | 26. 10. 2022 22:23

Ale: jen sem chtěl naznačit že to nemusí být sex ani děti...ale třeba něco z dětství...všechno bylo takové ... intenzivnější, silnější...a hlavně bezstarostne...

+3

Ale | 26. 10. 2022 21:52

Proč se hádat: Vás nezajímají mužská tajemství?

0

Ale | 26. 10. 2022 21:51

Michal Macek: mě jste šanci nám do toho jako chlap vnést jasno :) Ale nevěřím, že pro někoho je nejcennější vzpomínka na to, jak kadil do pytlíku.

-2

Michal Macek | 26. 10. 2022 21:45 | reakce na Ale - 26. 10. 2022 21:24

Ale: co treba jak sme jako maly nakadili do pytliku a dali to sousedovi pred dvere na rohozku, pytlik sme zapalili a zazvonili a bezeli se schovat a koukat co bude :D

+1

Ale | 26. 10. 2022 21:24 | reakce na proč se hádat - 26. 10. 2022 21:17

Proč se hádat: No přece na vaše děti :) Já myslím, že pro chlapy je nejhezčí vzpomínka na sex s nejhezčí holkou, kterou měli, která je zároveň milovala a oni ji. Aspoň pro ty normální. A pro ty, co už mají děti, tak taky děti.

-2

proč se hádat | 26. 10. 2022 21:17 | reakce na Ale - 26. 10. 2022 21:15

Popravdě? Nevím. Ale je to dobrý námět na zamyšlení.

+1

Ale | 26. 10. 2022 21:15 | reakce na proč se hádat - 26. 10. 2022 21:11

Proč se hádat: kdyby jste si mohla nechat jenom jednu jedinou vzpomínku. Na co by byla?

0

proč se hádat | 26. 10. 2022 21:11 | reakce na Ale - 26. 10. 2022 21:01

Momentálně prostě jen to, že jsem zdravá a můžu dělat věci, aniž bych u toho permanentně téměř brečela bolestí. Ne že bych byla v ohrožení života, ale i to, že nemůžete dlouhodobě bolestí spát a téměř nic dělat, se do té životní radosti dost podepíše. Ale z dlouhodobého hlediska třeba možnost trávit čas s rodinou a občas třeba dokázat něco ne úplně lehkého a pro ně hodnotného. Zajímavé je, že kolikrát člověka ani nenapadne o tom přemýšlet, takže se na to vlastně hrozně těžce odpovídá.

0

Ale | 26. 10. 2022 21:01

Proč se hádat: tak co je nejhezčí pro vás? :) Když ne věci kolem porodu a tak.

0

proč se hádat | 26. 10. 2022 20:55 | reakce na Ale - 26. 10. 2022 20:48

Já bych se toho vzdala hned. Asi jsem si měla najít partnerku :) A i proto bych řekla, že to nejhezčí v životě vnímá i každý muž jinak.

0

Ale | 26. 10. 2022 20:48

Proč se hádat: Pro mě to bylo v životě to nejhezčí. Je to něco, čeho bych se nevzdala. Proto by mě zajímalo, co je nejhezčí věcí v životě chlapa.

+1

proč se hádat | 26. 10. 2022 20:39 | reakce na Ale - 26. 10. 2022 20:10

Radši takového muže, než to mít sama, ne? Ale vážně. Já v tom skutečně nespatřuju tak super výhodu, spíš nutné zlo, které musím protrpět, když chci dítě. Takže pokud by to šlo jinak, určitě se nebudu hádat o opak. Nicméně je to IMHO takové sci-fi, že není potřeba o tom uvažovat, i kdyby to jednou šlo, mě už se to taky týkat nebude.

0

Brina | 26. 10. 2022 20:26

Tomaszek: To znám. Když jdu se svojí paničkou naší ulicí, tak by taky každej chtěl. Ale nedostane nikdo.

-1

Vlad | 26. 10. 2022 20:23 | reakce na Tomaszek - 26. 10. 2022 20:18

Tomaszek: Já bych ji teda napích. A pak vysál...

-1

Ale | 26. 10. 2022 20:22

Tomaszek:...i když je dnes po sezoně, máme ples...

0

Tomaszek | 26. 10. 2022 20:18 | reakce na L - 26. 10. 2022 18:35

paní Homfrayovy holt smakuje, tak ať papa a píše články, sex po ní nikdo už asi stejně nechce

-2

Tomaszek | 26. 10. 2022 20:17 | reakce na Brina - 26. 10. 2022 14:17

ano, po tom co ji vojedu, nic víc po nich nikdo nechce

-2

Zobrazit další