E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Zvládněte tempo moderní doby s účinnou a zdravou podporou od Flow

05. červen 2023

Tempo současné doby si od nás vyžaduje neustálou adaptaci a zvládání nových výzev. Pro mnoho lidí může být toto období stresující a vyčerpávající. Jakub Chvosta, CEO ve Flow, vysvětluje, že klíčem k úspěchu je najít rovnováhu mezi efektivitou a zdravím. Flow nabízí inovativní řešení a podporu, která pomáhá lidem zvládat výzvy současné doby, a přitom udržet své zdraví a pohodu.

Foto: Flow-nutrition.cz

Co si pod tím můžeme představit?

Vyvíjíme doplňky stravy podle našich hodnot. Kvalita, účinné látky i jejich množství, vědecký základ. Víme, že tobolka není všemocná. Je jen takovou třešničkou na dortu, posledních 10 procent úsilí, které vede k úspěchu, ale prvních 90 procent je práce na sobě. Proto také edukujeme na našem webu, sociálních sítích a přinášíme přehled nejnovějších vědeckých poznatků v různých oblastech života.

Doplňky stravy jsou mnohdy vnímány jako „placebo“ či neúčinná a nepodložená věc. Tak to bohužel většinou je, my to ale děláme s přístupem podloženého účinku a kvality.

Foto: Jakub Chvosta

Jak se zrodilo Flow?

Sami jsme sháněli něco na podporu soustředění během studia VŠCHT. Nic, co by nám vyhovovalo, jsme nenašli, studenti okolo užívali produkty s „tunou“ cukru, nebo dokonce věci na předpis původně určené na úplně jiné problémy. To nás motivovalo k tvorbě prvního produktu. Vzápětí jsme zjistili, jak nekvalitní produkty na trhu jsou, firmy to dělají často jen kvůli byznysu, a zároveň lidé, kteří se v tom každý den nepohybují jako my, nemají šanci se v nabídce vyznat.

Jaké rozdíly mohou být v doplňcích stravy?

Kromě samotného složení se mohou obsažené látky lišit v množství, kvalitě a formě. Například hořčík – lidé občas řeší množství, ale nikdo už neřeší formu, a přitom například z oxidu hořečnatého tělo reálně využije jednotky procent z množství na etiketě. Podobné je to i s extrakty z rostlin, vitaminy apod.

Jaké jsou tedy vaše hodnoty ve Flow?

Na prvním místě je kvalita. Od výběru kvalitního dodavatele přes suroviny v nejlepším možném standardu až po účinné množství látek.

Důležitá je i transparentnost. Zveřejňujeme kompletní informace o surovinách i studiích, ze kterých vycházíme.

A nakonec účinek a spokojenost zákazníka. Za produkty stojí mnoho načtených studií, abychom měli jistotu, že spolehlivě fungují. A když není zákazník spokojený, tak v rámci 100% garance spokojenosti může i otevřený produkt vrátit a my zasíláme zaplacenou částku bez vyptávání zpět na jeho účet.

Jaké máte plány na nadcházející rok?

Určitě budeme nadále zdokonalovat a vylepšovat naše produkty podle nejnovějších vědeckých poznatků současné doby. Zkrátka neusínáme na vavřínech.

Také jdeme vstříc personalizaci. Každý jsme jiný, každý máme jiný životní styl, metabolismus apod. Například produkt Daily Essentials (doplnění základních vitaminů a minerálů pro každý den) máme rozdělený na verzi pro muže a pro ženy právě kvůli odlišným potřebám.

Přibydou i novinky, momentálně testujeme produkt pro podporu vlasů, nehtů a kůže určený specificky pro ženy.

Z redakčního testování výrobků najdete na heroine.cz

Testovaly jsme 

Ilona, 44 let

Možná to bylo kvůli letošní dlouhé zimě a studenému jaru (a možná to už je věkem), ale tentokrát jsem se nemohla zbavit únavy. Změna zimního času na letní byla poslední rána. A tak jsem ráda vyzkoušela Daily Essentials Woman – mix mikronutrientů speciálně pro aktivní a vytížené ženy. Nedokážu po krátké době posoudit, jestli tři tobolky tohoto doplňku stravy denně byly tím, co mě z nekonečné únavy dostalo, každopádně se mi povedlo se po zimě nastartovat do normálního provozu. Mám dobrý pocit, že tělu dodávám vitamíny z rodiny B, hořčík, zinek, železo a spoustu dalších dobrot.

Foto: Ilona Kleníková

Otestovala jsem i Sleep. V období, kdy jsem byla trochu víc ve stresu, jsem dobře usnula, ale v noci jsem se stejně občas probouzela a nedokázala zastavit hlavu, která ihned naskočila do módu: teď to v půl čtvrté ráno musím všechno vymyslet. Pozitivní efekt byl každopádně v tom, že když už si před spaním ty tobolky beru, dám si záležet, abych si jejich účinek nepokazila scrolováním a dalšími aktivitami, které spánku neprospívají.

A ještě jeden praktický benefit jsem objevila. U doplňků stravy mám zpravidla potíž si na ně každý den vzpomenout. Díky tomu, že ty od značky Flow jsou v pěkných tmavých lahvičkách, mám je „vystavené“ na kuchyňské lince a tím pádem na očích.

Gabriela, 26 let

Foto: Gabriela Knížková

Produkty Flow od Brainio zatím užívám asi měsíc. Ve svém arzenálu mám vitaminy Daily Essentials pro ženy, tobolky Advanced Mind pro podporu učení a paměti a také tabletky Mindflow Sleep pro lepší spánek. Doplňky stravy si obvykle pravidelně zapomínám brát, z užívání Flow mám zatím ale dobrý pocit v tom smyslu, že se alespoň snažím dělat něco pro své zdraví. Multivitamin obsahuje kromě celé škály vitamínů také mnoho stopových prvků, jejichž dostatečné množství nejsme vždy schopni získat ze stravy, jako je hořčík nebo zinek: dobře tak poslouží jako dodatek celkové výživy. V produktu Advanced Mind zase nechybí blahodárná Ginkgo Biloba známá prokrvujícími účinky. Tabletky na spaní se skládají z prověřené kombinace meduňky, mučenky a kozlíku doplněné řadou dalších přírodních látek. Jedinou nevýhodou je u všech výrobků nutnost užívat více tobolek najednou. Jsou totiž poměrně velké a někdy se mohou hůře polykat.

Popup se zavře za 8s