E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Pěší túry vysoko v oblacích

19. červen 2023

Pusťte všechny starosti z hlavy a vychutnejte si pěší turistiku v regionu Schladming-Dachstein.

Čerstvý vzduch, zelené svahy a zurčící potůčky Foto: Peter Burgstaller

Ve Štýrsku, v zeleném srdci Rakouska, se nachází region Schladming-Dachstein, který obklopuje úchvatná horská scenérie, jako je jižní stěna Dachsteinu, Schladmingské Taury nebo hora Grimming, a vyznačuje se neobyčejnými přírodními krásami. Pestrá rozmanitost tohoto regionu i jeho obyvatel se odráží také v nabídce volnočasových aktivit. Mezi svěžími alpskými loukami a snovými horskými kulisami Ennstalu se zhluboka nadechnete a zapomenete na starosti všedních dní.

Mnohakilometrová síť turistických stezek a provoz letních lanovek vám umožní zdolat bezpočet pěších túr všech obtížností, na které jen tak nezapomenete. Ať už se vydáte na některý z vrcholů, k horským jezerům, vodopádům či četným pramenům, můžete se těšit na nevšední zážitky z přírody. Čerstvý vzduch, zelené svahy a zurčící potůčky vás budou provázet na mnoha trasách regionu Schladming-Dachstein. K nenáročné túře zve například okruh soutěskou v Donnersbachwaldu, vedoucí podél potoka Donnersbach, lesem a skalním tunelem. V údolí Obertal u Rohrmoosu se stezka stáčí vzhůru k malebnému jezeru Duisitzkarsee, které je zároveň výchozím bodem pro další túry. Tuto pohodovou trasu vám ještě více zpříjemní horské chaty na břehu jezera.

V celém regionu se nachází více než 90 salaší a horských chat, které lákají k zastávce na občerstvení nebo k zakončení túry. Vydatná jídla a regionální speciality, jako sýrové noky nebo koblihy, se zde podávají s pověstnou štýrskou pohostinností. Ideální místo pro načerpání nových sil a chvíle odpočinku.

Foto: Peter Burgstaller

Zážitek z pěší turistiky ještě podpoří letní karta Schladming-Dachstein. Výhody, jako je bezplatná jízda turistickými autobusy, osvobození od mýtného nebo využívání letních lanovek, vám nejen umožní bez problémů zdolat první výškové metry, ale promění pěší túru v nezapomenutelný zážitek. Letní karta je k dispozici už od jednoho přenocování ve více než 1000 ubytovacích zařízeních v regionu.

Vyčistěte si hlavu při pěší túře ke třem jezerům v Seewigtalu

Pokud zvolíte jako výchozí bod túry Štýrské Bodamské jezero, můžete se těšit na přírodní scenérie jako z pohádky. Údolí Seewigtal s řadou průzračných jezer, zalesněných hor a šumících vodopádů v sobě spojuje hned několik specifik regionu Schladming-Dachstein. Trasa obklopená zelenými svahy Schladmingských Taur vede kolem Štýrského Bodamského jezera, přes modře se třpytící Hüttensee až k idylickému Obersee. Táhne se několika etapami s rostoucí obtížností, poskytuje výhled na malebnou krajinu a pokračuje kolem dvou impozantních vodopádů, které umožňují všem, kdo hledají osvěžení, dostat se tak blízko k zurčící vodě, že mohou vidět sluneční paprsky třpytící se na vodní hladině. Ambiciózní turisty láká k novým dobrodružstvím Hohe Wildstelle, nejvyšší hora Štýrska tyčící se do výšky 2 747 m. n. m.

Cestou zve k odpočinku Hans-Wödl-Hütte, která návštěvníky odmění regionálními pochoutkami a úchvatným výhledem na jezero Hüttensee. Obsluha se o vás bude starat s přátelskou pohostinností, takže se stačí jen pohodlně usadit a čerpat novou energii.

Pochutnejte si na místních specialitáchFoto: Mathäus Gartner

Možnosti pěší turistiky v regionu Schladming-Dachstein jsou takřka neomezené a je těžké zvolit jen jednu. Ale ať už se nakonec rozhodnete jakkoli, každá z túr vás nadchne svým jedinečným způsobem. Tak na nic nečekejte a vykročte vstříc ryzí přírodě.

Popup se zavře za 8s