E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Den volna na lásku? Kofola představuje iniciativu Láskyplný páteček

15. květen 2023

Češi a Slováci tráví se svými polovičkami v průměru jen 2,5 hodiny denně. Kofola se proto rozhodla jít příkladem a dala svým zaměstnancům den volna na lásku v rámci své iniciativy Láskyplný páteček.

Foto: Kofola

V uspěchané době čím dál víc lidí zjišťuje, že spokojený život se neobejde bez zdravé rovnováhy mezi pracovním a osobním životem. Víš, jak na tom ale ve skutečnosti jsme? Máme dost času na vztahy a dokážeme o svou lásku pečovat? Výsledky tě příliš nepotěší. Průzkum pro Kofolu totiž ukázal, že je rozhodně co zlepšovat! Téměř dvě třetiny Čechů (63 %) ve výzkumu potvrdili, že mají na partnera obecně méně času, než by bylo zapotřebí.

Kofolu výsledek výzkumu natolik překvapil, že se rozhodla konat. Jako zaměstnavatel, který má lásku ve své DNA, tak daruje všem svým zaměstnancům den volno na lásku navíc. Zaměstnanci Kofoly v Česku a na Slovensku tak mají nárok na jeden volný pátek v roce, který věnují své polovičce. Nezadaní pak mohou tento den využít ke hledání své spřízněné duše. „Zjistili jsme, že Češi na tom vůbec nejsou dobře s časem na lásku a vztahy. Partneři spolu denně v průměru tráví dvě a půl hodiny, ale většinu z toho rutinou jako sledování televize nebo domácí práce. A to je málo. Abychom začali u sebe, rozhodli jsme se v Kofole zavést tzv. Láskyplný páteček – den na lásku, který nám umožní o ni pečovat, aby nevyprchala,“ vysvětluje Jannis Samaras, majitel společnosti Kofola ČeskoSlovensko. K Láskyplnému pátečku Kofola navíc spustila také web laskyplnypatecek.cz. Na něm si můžeš otestovat, jestli s partnerem pečujete o lásku dostatečně nebo vaše láska potřebuje více společného času.

Vedou obyčejná gesta

Ve výzkumu se Kofole mimo jiné potvrdil také fakt, že ve vztahu jsou nejdůležitější ta nejobyčejnější gesta a upřímné emoce. Boduje úsměv nebo obyčejný zájem o to, jaký měla tvá polovička den. Naopak velkými dary příliš neokouzlíš, materiálno totiž už dávno vyšlo z módy. „Lidé ve vztazích často podceňují maličkosti jako je úsměv či autentický zájem o druhého. I v zahraničních výzkumech vztahové spokojenosti vidíme, že vzájemná laskavost a zájem dokáží vztah posílit více než třeba luxusní dovolené. Společný čas se nepočítá na hodiny, ale na pozitivní zážitky a emoce,“ komentuje výsledky výzkumu psychoterapeutka Markéta Šetinová.

Kofolu v průzkumu zajímaly také nejoblíbenější aktivity pro volný den s partnerem. Jednoznačně se ukázalo, že páry chtějí společné zamilované chvíle trávit ve dvou, v klidu a s dávkou romantiky. Dvě třetiny dotázaných jako jednu ze tří preferovaných aktivit uvedly jako ideálně strávený čas výlet do přírody. V závěsu se pak umístilo jídlo a nechyběl ani sex. Pohled mužů a žen na společně strávený den se příliš neliší. Snad jen o něco více žen by preferovalo romantické společné jídlo (36,2 % oproti 27,6 %), muži naopak o trochu častěji navrhují sex (35 % oproti 29,6 %).

Pro společné chvíle lze také víc využívat možnosti, které běžně přehlížíme. Většinu lidí ani nenapadne, že by „společnou chvílí“ mohla být cesta do práce nebo oběd během pracovních dnů. „U nás je stále zaběhnuto, že pracovní doba je oddělena od osobního života. Lidé proto chodí na obědy s kolegy a kolegyněmi, a ani spolu moc necestují do zaměstnání. Přitom pro zaneprázdněné páry by to mohla být příležitost, jak spolu pravidelně trávit trochu společného času navíc,“ vysvětluje Markéta Šetinová.

Chceš volno na lásku i ty?

Mít jeden volný den v roce plný lásky můžeš mít i ty! Zkus požádat svého zaměstnavatele o jeden den volna na webu www.laskyplnypatecek.cz přes „Žádost o volno na lásku“.

#kofola #laskyplnypatecek #kdyzjimilujesnenicoresit #laska

Popup se zavře za 8s