E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Dejte svému oblečení druhý život. Co už nenosíte, pošlete dál s Wear & Share od Answear.cz

18. prosinec 2023

Před Vánoci je mnoho sbírek, kam lze odvézt oblečení, které už neunosíte a dát mu tak šanci na delší život. Pokud však nemáte v okolí žádnou organizaci ani nikoho, komu by vaše oblečení udělalo radost, můžete ho poslat v rámci projektu módního e-shopu Answear.cz Wear & Share. A to zcela bezplatně prostřednictvím kurýrní služby, která si oblečení vyzvedne přímo u vás doma. Zapojením do projektu na podporu udržitelnosti v textilním průmyslu v České republice navíc podpoříte Nadaci Partnerství a její iniciativu Sázíme budoucnost na výsadbu stromů v Česku.

Foto: Answear.cz

Je to jednoduché

Nepotřebné oblečení stačí zabalit ideálně do pevné krabice. Přesné rozměry a parametry najdete v podmínkách projektu Wear & Share. Celá zásilka by měla mít minimálně 10 a maximálně 40 kg.

Vytvoříte si vlastní účet na webu wearshare.answear.cz, kde můžete sledovat všechny vaše odeslané zásilky a také kolik kilo oblečení jste již odeslali. Účet máte napořád a kdykoliv tak můžete jeho prostřednictvím odeslat další balíček. Přímo ve vašem účtu si pak objednáte kurýra, který si balíček u vás vyzvedne. Za dopravu neplatíte a ani nepotřebujete žádný štítek, kurýr ho bude mít u sebe. Jen mu balíček předáte. Pokud potřebujete odeslat balíků více, musíte pro každý vytvořit samostatnou objednávku, maximálně však tři za sebou. A to je vše, jednodušší už to být ani nemůže.

Pokud nechcete čekat na kurýra doma, můžete také balík odnést na vybraná odběrná místa. Jak na to se dozvíte na webu.

Odneste své oblečení na pražskou výdejnu Answear.cz

Novinkou je možnost odevzdání nepotřebného oblečení přímo v pražské výdejně Answear.cz v galerii Myšák. Hodí se zejména pro ty, kteří mají jen pár kousků oblečení a nezaplnili by tak celou krabici.

Jaké oblečení můžete darovat?

Hlavní myšlenka projektu Wear & Share je dostat oblečení zpět do oběhu a opětovně ho využít. Proto je možné zabalit věci nové i použité, ale nepoškozené, v dobrém stavu, čisté, suché, bez děr a zápachu. Odevzdat lze dámskou, dětskou a pánskou módu i doplňky jako rukavice nebo boty.

Menší množství oblečení můžete odnést na pražskou výdejnu Answear.cz

Co se stane s odevzdaným oblečením?

Nenošené, nepotřebné a staré oblečení po vytřídění poslouží mnoha dalšími způsoby. Část ještě nositelného oblečení je určeno k prodeji v zemích a místech, jejichž obyvatelé si nemohou dovolit nákup nového oblečení. Takto získané finanční prostředky budou použity na podporu projektu Sázíme budoucnost. Z části sběru se stanou například utěrky nebo papír. Vlákna získaná z oblečení nevhodného k nošení se použijí v automobilovém průmyslu např. na výrobu tlumících a izolačních materiálů.

Podpora výsadby stromů v Česku

Pomoc se sběrem nepotřebného textilu přispěje ke snížení potenciálního textilního odpadu a díky získaným finančním prostředkům i ke zvýšení výsadby stromů v Česku. Stromy jsou jeden z nejlepších způsobů, jak chránit zemi před dopady klimatických změn a jak zlepšovat stav ovzduší. „Uvědomujeme si, že v módním průmyslu je v oblasti ochrany životního prostředí ještě velmi co dělat. Projekt Wear & Share je prvním krokem k zavedení ekologické politiky společnosti Answear.cz a věříme, že nás čeká ještě mnoho dalších,“ říká Nicole Groesslová, country manažerka pro Českou republiku a Slovensko.

Neváhejte a udělejte si pořádek v šatníku! Zapojte se do projektu Wear & Share a odevzdejte oblečení na opětovné použití i vy! Vše o celém projektu najdete na jeho webu.

Zdroj: YouTube
Popup se zavře za 8s