E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Podcast Heroine: Ženy v IT #4

Po ženách je v IT velká poptávka. Týmy potřebují diverzitu, říká Jana Klodová z personální agentury Randstad

„Týmy mají rády diverzitu, chtějí mít mix lidí. A tím pádem je po ženách velká poptávka,“ říká. Podle Jany Klodové, vedoucí náboru v personální agentuře Randstad, tak v tomto oboru rozhodně neplatí, že by ženy pobíraly nižší platy. Z jakých zemí k nám proudí nejvíc IT expertů? A je pro práci v oboru nutný vysokoškolský diplom? Dozvíte se to v dalším díle podcastu Ženy v IT časopisu Heroine.

Poslouchat můžete i na těchto platformách

Související články

Po ženách je v IT velká poptávka. Firmy jsou ochotné zaučovat i nováčky, říká náborářka

Neplatí, že by v IT oboru braly ženy nižší odměny, říká Jana Klodová, vedoucí náboru v personální agentuře Randstad. „Týmy mají rády diverzitu, chtějí mít mix lidí. A tím pádem je po ženách velká poptávka,“ říká. Z jakých zemí k nám proudí nejvíc IT expertů? A je pro práci v oboru nutná vysoká škola? Dozvíte se to v dalším díle podcastu Ženy v IT pro časopis Heroine.

Odbornice na kyberbezpečnost a HR specialista se shodují: V IT je obrovský prostor pro rozvoj vašich schopností

Anna Jungmannová a Petr Bujalka se v pokračování podcastu Heroine věnují tématu žen v IT hlavně z pohledu možností uplatnění na pracovním trhu a vzdělávání. Jak souvisí reforma školství s oborem IT? Je už v IT dostatek žen? A co vše se lze naučit na hackatonech?

Ženy jsou z IT trhu vytlačovány, říká vedoucí analytik LMC Tomáš Dombrovský

První hostem nového podcastu Heroine Ženy v IT je Tomáš Dombrovský, analytik společnosti LMC, pod níž spadají populární pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz. Popisuje, proč se domnívá, že ženy jsou z trhu práce –⁠ a zejména z IT odvětví –⁠ stále vystrkovány. Za příklad dává například pracovní trh v Německu, kde ženy kupodivu „nemizí“.

Ženy ve vývojářských týmech jsou nutnost, říká HR odbornice Asseco Solutions

Andrea Kovářová se věnuje lidským zdrojům ve firmě Asseco Solutions. Protože v HR pracuje už dvě dekády, sleduje velkou proměnu celého oboru. Proč jsou v současné době lidé věnující se náboru víc obchodníky, než tomu bývalo dřív? A jak si stojí ženy ve vývojářských týmech? Na toto a mnohé další odpovídala Kovářová v podcastu.

Další podcasty z minisérie Ženy v IT

Popup se zavře za 8s