7 extra účinných tipů, které zpomalí stárnutí pleti

KosmetikaKrásaPéče o pleťSpolupráce
Zdenka Tomis
| 21. 12. 2021 | 9 komentářů | 1 465
7 extra účinných tipů, které zpomalí stárnutí pleti
Zdroj: Shutterstock

I když máte své vrásky ráda, nikdy neuškodí pleti dodat pořádnou dávku hydratace a výživy, která zajistí její pružnost. Koneckonců, i ty vrásky jsou hezčí, když se tvoří pomaleji, než když se z nich hned stanou hluboké rýhy.

Přinášíme proto tipy na super účinné přípravky, které představují absolutní špičku v péči, kterou můžete pleti doma dopřát. Jejich intenzivní účinek často může směle konkurovat profesionálním estetickým zákrokům a ošetřením.

Čisté zlato

Tento luxusní hydratační krém obsahuje systém difúze čistého zlata, které pleť krásně rozjasňuje a dodá jí svěží mladistvou záři. Zároveň dodává pleti živiny, zjemňuje ji, vyhlazuje její strukturu, zklidňuje a do hloubky ji hydratuje.

Krém, Radiance Pure Gold Cream, La Prairie, 20 790 Kč


Místo výplní

Injekce kyseliny hyaluronové jsou jednou z pěti nejoblíbenějších procedur prováděných na estetických klinikách po celém světě. Vyhlazují vrásky, ale zároveň posilují produkci přirozeného kolagenu a elastinu, díky kterým vypadá celá tvář přirozeně. Nové sérum Replasty Pro Filler od Heleny Rubinstein bylo vyvinuto tak, aby nabízelo přesně takový efekt. Čerpá z nejnovějších vědeckých poznatků v oblasti buněčného výzkumu a kombinuje pět různých druhů kyseliny hyaluronové. Den za dnem je proto díky němu pleť vyhlazenější, pružnější a vrásky jsou méně viditelné.

Sérum, Re-Plasty Pro Filler, Helena Rubinstein, 10 490 Kč


Vyzkoušeli jsme zlatou péči

Značka Helena Rubinstein uvedla na trh přípravek, jehož složení a účinky byly inspirovány jednou z nejpoptávanějších procedur současné estetické medicíny: injekcemi kyseliny hyaluronové. Ta je přirozeně obsažena v pleti, ale s věkem její koncentrace klesá. Jelikož patřím mezi ženy, jimž se příčí invazivní řešení, s velkou radostí jsem využila možnost otestovat „zlatou jehlu“. Věřím, že vrásek není třeba se zbavovat botoxem, ale zároveň chci, aby má tvář měla tu nejlepší možnou formu. Sérum se nanáší kapátkem a díky ryskám přesně kontrolujete množství přípravku. Obsahuje komplex pěti různých typů kyseliny hyaluronové. Každý z nich konkrétní akcí cílí na jinou vrstvu pleti a řeší její specifický problém. Sérum má hedvábnou strukturu a ihned po nanesení vnímám, jak je pleť hydratovaná, hladší a napnutější. Zážitek z luxusní péče pro mě umocňuje velmi příjemná parfemace přípravku. Řídím se návodem a nanášení doprovázím masáží, kterou znám z obličejové jógy. Podle klinických studií, které značka HR provedla, byl účinek séra (po šesti měsících) lepší než injekce v kombinaci s krémem. To zní hodně slibně! 

Re-Plasty Pro Filler, 10 490 Kč Kč, testovala: Michaela Kramárová 

Na všechny typy vrásek

Vrásky se nejčastěji tvoří ze tří důvodů: vlivem genetiky, životního prostředí, kam patří veškeré znečištění ovzduší, ale třeba i střídání teplot nebo vliv počasí, a také kvůli našemu vlastnímu chování, ať už je to náš životní styl, stres anebo třeba mimika. Značka Sisley vyvinula svůj krém Sisleÿa L'Intégral Anti-Âge tak, aby si poradil se všemi typy vrásek. Vrací pleti také jas, plnost a hydrataci.

Krém, Sisleÿa L'Intégral Anti-Âge, Sisley, 10 400 Kč


Síla růží

Deset let výzkumů odborníků značky Dior odhalilo tajemství růže z Granville a jejích regeneračních a zdokonalujících účinků: tato růže je oproti klasické růži dvakrát tolik účinná, a proto se stala základem všech produktů z řady Dior Prestige. Výživný krém La Crème Texture Riche příjemně hydratuje, zpevňuje pleť i kontury tváře a jeho balzámová textura se snadno vstřebává. A navíc má ekologické znovuplnitelné balení.

Krém, La Crème Texture Riche, Dior Prestige, 9990 Kč


Absolutní zázrak

Už od roku 1965 je řada Lancôme Absolue symbolem francouzské luxusní péče o pleť. Lancôme ji neustále modernizuje a vylepšuje a letos v ní přibylo nové sérum obohacené o nejnovější poznatky v boji proti stárnutí. Jeho cílem je urychlit obnovu epidermálních buněk a dosáhnout viditelně mladší, hutnější, plnější a zářivější pleti. Obsahuje totiž přelomovou molekulu, která udrží buňky mladší po delší dobu. I tento produkt má zodpovědné balení – sklo doplnitelného flakonu je ze 40 % recyklované a obsahuje o 63 procent méně plastů.

Sérum, Absolue The Serum, Lancôme, 6160 Kč, náplň 4930 Kč


Okamžitý efekt

Revoluční produkt, který okamžitě viditelně vypne pleť a zjemní vrásky. Působí již hodinu po nanesení. Funguje dvěma způsoby. Zaprvé, jeho intenzivní a okamžitý liftingový efekt fyzicky nadzvedne pleť, biopolymery vytvoří na povrchu pleti dlouhotrvající, beztížný film, který podporuje pevnost a viditelně snižuje výskyt vrásek. Liftingový efekt trvá několik hodin. Za druhé, extrakt z mikrořas vyplňuje vrásky a stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu. Nemusíte ho nutně používat každý den, nechte si ho třeba jen na výjimečné příležitosti.

Liftingové sérum, Lifting Serum, Dr. Barbara Sturm, 7560 Kč, fann.cz


Expresní krása

U Clarins dobře vědí, že dnešní žena kolem čtyřicítky chce hlavně všechno stihnout, vypadat u toho skvěle, ale nestrávit tím příliš mnoho času. Jestli to máte také tak, pak přesně pro vás vytvořili krém Extra Firming Energy, který zvládne úplně všechno – zpevní pleť, prozáří ji a hlavně jí dodá energii, aby byla krásně pružná, svěží a odolná.

Krém, Extra Firming Energy, Clarins, 2190 Kč


Článek vznikl ve spolupráci se značkou Helena Rubinstein.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

  • LUCIE HRDÁ Tváří titulní strany je advokátka Lucie Hrdá. „Oběti připodobňují znásilnění k vraždě duše a mnoho z nich tvrdí, že by byly raději mrtvé, než aby žily s touto zkušeností dál. Pokud se na tyto zločiny stále pohlíží jako na ublížení na zdraví, je to podle mě naprosté nepochopení,“ říká v našem rozhovoru. Organizace Bez trestu, kterou spoluzakládala, zveřejňuje skutečné rozsudky, aby upozornila na to, za jaké činy odcházejí pachatelé od soudů jen s podmínečnými tresty. „O násilí nesmíme mlčet,“ říká Lucie a sama se neúnavně angažuje.
    Lucii Hrdou fotila naše spolupracovnice v Londýně Eliška Sky.
  • STOP NÁSILÍ NA ŽENÁCH! Nějakou formu domácího násilí zažilo 20–40 % žen. V době první covidové vlny narostlo domácí násilí až o 50 %. Každá třetí žena se stala terčem sexuálního obtěžování. Zkušenost se znásilněním má asi 5–10 % českých žen, přičemž naprostá většina z nich se nikdy neobrátí na policii. Co ještě potřebujeme slyšet, abychom jako společnost přestali zavírat oči před domácím a sexualizovaným násilím?
  • MŮJ ŽIVOT S MOHAMEDEM „Mohamed zná holky, jako jsem já (35+ single ženy s kariérou), jen z filmů. Já znám kluky jako Mohamed jen ze zpráv. Oba kolem těch stereotypů první týdny potichu našlapujeme. Nevíme, co čekat. On uzavírá svůj den modlitbou, já sklenkou vína.“ Michelle Losekoot svěřila Heroine svůj příběh o tom, jak nabídla hostitelskou péči jednomu z dětí, které na českém území skončily jako uprchlíci bez rodičů. Co při tom Michelle zjistila o sobě? A co o naší společnosti?
  • FAST FEMINIST FASHION Nakupují české feministky v řetězcích? Je udržitelná móda jen pro privilegované? A koho posiluje podceněné oblečení? Módní publicistka Veronika Ruppert se zamýšlí nad přesahy mezi feminismem a módou ohleduplnou k planetě i lidem. V příloze Sustainable přinášíme také rozhovor s klimatoložkou Táňou Míkovou a tipy na udržitelnější cestování z pera architekta Petera Bednára.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 9 komentářů

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Anna | 21. 12. 2021 16:02

Ocenila bych, kdybyste si tento typ článků odpustili. Jasně, jste primárně life-stylový časák, ale zaměřením ostatních témat se profilujete směrem k body- positivity. A spolupráce, v rámci které napíšete článek ve smyslu- mám svoje vrásky ráda, ale vlastně si na ně radši koupím krém za 20 litrů, protože i vrásky musí vypadat hezky a tak nějaké lépe, vám vaše snažení dost podkopává...

+10
Reagovat