E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Prodej s.r.o. je šancí, jak začít podnikat opravdu rychle

03. březen 2023

Máte v hlavě skvělý nápad na podnikání? Chcete se konečně postavit na vlastní nohy a vymanit se z každodenní osmihodinové pracovní doby? Dnes jsou začátky podnikání jednoduché, můžete si totiž pořídit již hotovou společnost.

Na trhu je vícero společností, které nabízí prodej s.r.o. Nejdříve si popíšeme, jak vše probíhá, a na závěr si ještě dáme pár rad, jakým společnostem se raději vyhnout.

Jak funguje prodej s.r.o.?

Místo toho, abyste si zakládali společnost s ručením omezeným vlastními silami, si koupíte takovou, kterou už někdo dříve založil. Nemá žádné závazky, jedná se o novou firmu, která je naprosto připravená k podnikání. Jen se vyhnete zdlouhavým formalitám na začátku, a ještě si užijete bonus – firmě, jež byla papírově založena třeba už před deseti lety, banka půjčí snadněji než firmě, již jste založili minulý týden.

Prodej s.r.o. je přitom velmi jednoduchý. Přijdete, podepíšete dokumenty a odcházíte už jako jednatel firmy. Hned ten samý den se můžete stavit do banky a otevřít si firemní účet. Do pěti dnů budete zapsáni jako jednatel v obchodním rejstříku.

Kolik času a starostí ušetříte?

V případě již založené ready made s.r.o. přijdete podepsat dokumenty a tím je v podstatě hotovo. Pokud se do všeho pustíte samostatně, čekejte, že vám to zabere tak 10-11 pracovních dnů a spoustu hodin strávených na úřadech. A jak to vychází finančně? Za koupi ready made s.r.o. zaplatíte asi tak o dva tisíce korun navíc, což je v podstatě nic, když zvážíte hodnotu svého času.

Kde si koupit s.r.o.?

Společností nabízejících tuto službu je vícero. Určitě se velkým obloukem vyhněte těm, co mají špatné recenze. Zaměřujte se jen na ty, které prodávají nově založené s.r.o. bez dalších závazků a bez předchozí činnosti. Samozřejmě je vhodné pořídit i cenu, vždy se ale dívejte na to, co vše je v ceně obsažené.

Popup se zavře za 8s