Diskuze k článku:

„Už ani jedna.“ Smrt mladé ženy v důsledku polského potratového zákona vyvolala další vlnu protestů

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 11. 11. 2021 10:28

Jako ještě horší věc vidím přístup lidí, kteří silou vnucují ostatním svoje pravidla, se kterými lidé, dokonce asi většina lidí, nesouhlasí. Někdo to může vidět jinak, ale pro mě je nesvoboda možná horší než smrt. Proč to dělají? Kdyby se všichni starali sami o sebe a ne o ostatní, bude na světě líp.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Pavel | 11. 11. 2021 11:31

Mám pro vás novinku. Potrat jistě není žádný relax, ale odůvodňovat tím zákaz sousloví "potratová turistika" je pošahané, protože v běžné řeči se turistika samozřejmě nepoužívá jen na cesty za rekreací, a ani základ slova turistika není ve slově rekreace, ale ve slově CESTA (tour).

Co by mělo vymizet, je nutnost jezdit do zahraničí kvůli potratu. Češtinu ale prosím, už dál neprzněte. Stačí, co za zhůvěřilosti se sem tlačí ze západu. A ne, tohle není přirozený vývoj jazyka. To je prznění jazyka.

-1

Diskuze k článku:

enla b. | 29. 11. 2021 0:03

Já jenom nechápu, proč to nevezmou zkratkou: Nemít nic s mužem, netěhotnět, nezapájet se do mužského scénáře pro ženy, bojkotovat plození v začátcích. Protože v první třetině je už pozdě.

0

Juleska | 11. 11. 2021 21:16

Kdyby byly potraty legální, řekněme třeba stejně jako u nás, vůbec by se do té situace nedostali. Natož aby došlo až k takové tragédii.

+1

Pavel | 11. 11. 2021 15:48

@grg - To, že katolická církev akceptuje smrt dítěte v případě ohrožení matky, vůbec nemusí znamenat, že onen polský zákon, vynucený antipotratovou lobby, nemůže opravdu znít takto přísně. Nebylo by to poprvé, co by různé kliky konzervativních bigotních magorů byly papežštější než sám papež. Stačí se podívat na humbuk, který tropí kolem výzkumu embryí a kmenových buněk.

-1

grg | 11. 11. 2021 15:21

Pokiaľ viem, tak ten postup lekárov nebol v skutočnosti vynútený zákonom, nanajvýš tak jeho nepochopením a priposratosťou lekárov (ono v prípade ohrozenia života matky smrť dieťaťa akceptuje dokonca aj katolícka cirkev), skôr však ich amaterizmom. Ale ako dôvod k protestom samozrejme emotívne výkriky stačia, na realitu defekuje pes.

0

Pavel | 11. 11. 2021 14:54

@Bába - Kde?? Chci ho vidět, nikdy jsem ho neviděl a chci vědět, jak vypadá! :-)

-1

Bába | 11. 11. 2021 14:46 | reakce na Pavel - 11. 11. 2021 11:31

Ruský troll

+1
Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel | 11. 11. 2021 11:31

Mám pro vás novinku. Potrat jistě není žádný relax, ale odůvodňovat tím zákaz sousloví "potratová turistika" je pošahané, protože v běžné řeči se turistika samozřejmě nepoužívá jen na cesty za rekreací, a ani základ slova turistika není ve slově rekreace, ale ve slově CESTA (tour).

Co by mělo vymizet, je nutnost jezdit do zahraničí kvůli potratu. Češtinu ale prosím, už dál neprzněte. Stačí, co za zhůvěřilosti se sem tlačí ze západu. A ne, tohle není přirozený vývoj jazyka. To je prznění jazyka.

-1

umfa | 11. 11. 2021 10:28

Jako ještě horší věc vidím přístup lidí, kteří silou vnucují ostatním svoje pravidla, se kterými lidé, dokonce asi většina lidí, nesouhlasí. Někdo to může vidět jinak, ale pro mě je nesvoboda možná horší než smrt. Proč to dělají? Kdyby se všichni starali sami o sebe a ne o ostatní, bude na světě líp.

+3