Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Moje tělo, naše volby. Proč bychom se neměli rozhodovat mezi svobodou a životem

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Lucie | 23. 2. 2021 11:41

Poslední dva odstavce mi naprosto mluví z duše. Jsem věřící katolička, a zároveň jsem důrazně proti omezování práva na interrupci. Naopak jsem z celé duše pro důkladnou sexuální osvětu, dostupnou antikoncepci, podporu mateřství a rodičovství a veškerou podporu pro rodiče postižených dětí. Proč? Protože to je cesta k tomu, aby se potraty neděly. Téměř žádná žena na potrat dobrovolně nechce, o tom jsem přesvědčená. Děti v dělohách se přestanou zabíjet, až to nebude potřeba. To je jediná cesta, žádné zákazy.

+9
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Otec Školastik | 23. 2. 2021 17:56

Zabiješ a budeš zabit. Takový je zákon.

-6

Diskuze k článku:

Radka | 24. 2. 2021 9:56

Pěkně a věcně napsáno a vyargumentováno, byť já sama na věc nahlížím z jiných myšlenkových východisek.

Ale, nezlobte se, historka o ženě, která byla 15x na interrupci, se mi zdá přitažená za vlasy. Patnáct chirurgických zákroků, patnáct celkových narkóz (pokud to tedy nebyly interrupce chemické) musí být pro tělo strašný nápor, nehledě na nutnost po každém zákroku dodržovat šestinedělí atd.

Pokud to bylo v ČR, kde je legální sterilizace a zároveň stojí jako 2-3 interrupce, pak nevím, proč by někdo, kdo děti nechce, nešel raději cestou právě sterilizace. Sama jsem zvolila tuto cestu a udělala bych to kdykoli znovu.

+1

Otec Školastik | 23. 2. 2021 17:56

Zabiješ a budeš zabit. Takový je zákon.

-6

Lucie | 23. 2. 2021 11:41

Poslední dva odstavce mi naprosto mluví z duše. Jsem věřící katolička, a zároveň jsem důrazně proti omezování práva na interrupci. Naopak jsem z celé duše pro důkladnou sexuální osvětu, dostupnou antikoncepci, podporu mateřství a rodičovství a veškerou podporu pro rodiče postižených dětí. Proč? Protože to je cesta k tomu, aby se potraty neděly. Téměř žádná žena na potrat dobrovolně nechce, o tom jsem přesvědčená. Děti v dělohách se přestanou zabíjet, až to nebude potřeba. To je jediná cesta, žádné zákazy.

+9

grg | 23. 2. 2021 12:48 | reakce na Lucie - 23. 2. 2021 11:41

A ja som moslim, ale myslím si, že Mohamed nebol najväčším prorokom.

Ak sa vám na tomto výroku zdá niečo nekonzistentné, ste na dobrej ceste...

-3
Zobrazit komentovanou zprávu

Marketa | 23. 2. 2021 11:12

Rozhodne by melo zvitezit pravo rozhodovat nad svym telem, jestlize se podobne pozadavky neaplikuji na muze. Projit si celym tehotenstvim a pak porodem je nezvratny zasah do tela. Pro spoustu zen to ma dozivotni nasledky, jizvy, zmeny na tele. Interupce samozrejme muze mit taky sve nasledky, s tim je treba pocitat, ale je na zene, aby se rozhodla, co z toho pro ni bude lepsi. Jestlize plod nemuze prezit bez tela jineho cloveka, tak bohuzel... A jestlize je tedy pravo na zivot NAD pravem na sve telo, pak bychom mohli lidi nutit, aby napr. povinne darovali svou ledvinu cloveku, ktery ji potrebuje a ktery by jinak zemrel. Po zbytek zivota si prece vystaci i s jednou - byt omezene, ale pravo na zivot jineho je preci silnejsi nez pravo rozhodovat o svem tele a jeho budoucnosti. Nebo jeste lepsi napad - sexu se vetsina spolecnosti asi dobrovolne nezrekne. Proc namisto toho, abychom zeny nutili projit celym tehitenstvim a porodem nechtenych deti, nenaridit muzum vasektomii? Uzasne reseni, ne? Pak si vsichni mohou uzivat sexu a zadne nechtene deti ani splozeny nebudou :-) Je to pry vetsinou reversibilni, takze by se jim to zvratilo, az pokud by se snazili o potomka, a pak provest zase. No a pokud by nahodou patrili mezi tech par, kterym to zvratit nejde, tak zase smula, to se holt obcas stava.

+6

umfa | 23. 2. 2021 12:24 | reakce na Marketa - 23. 2. 2021 11:12

Povinnost darovat ledvinu? To přijde. Za komoušů taky bylo právo na rozhodování o vlastním těle omezené, člověk vlastně "patřil" státu a ne naopak, jak by to mělo být. A ty doby se vrací, neomarxisti touží po stavu, kdy zase budou ostatní nutit jak mají žít a obdobně jako komunisti to navenek odůvodňovali ekonomickými reformami, dnešní ultralevice pro to používá environmentální, antirasistické a antisexistické záminky (a lidi jim to baští i s navijákem).

-2

Neomarxistka | 23. 2. 2021 16:53 | reakce na umfa - 23. 2. 2021 12:24

lol, ty jsi fakt myslitel. Prosím tě, nepoužívej slova, jejichž význam neznáš.

+2

umfa | 23. 2. 2021 18:34 | reakce na Neomarxistka - 23. 2. 2021 16:53

Vím zcela přesně, co je to naviják. Nějaká další otázka?

0

WB | 24. 2. 2021 12:54 | reakce na umfa - 23. 2. 2021 18:34

Tak to si zasloužíš klíčenku, šmudlo.

0

beta samec | 23. 2. 2021 10:24

A tak to má být, ať si každý sám rozhodne jakou životní dráhou a s jakými preferencemi se vydá. A když o tom včas informuje ostatní, tím lépe. Chodil jsem s holkou, začalo to vypadat vážně, ale jednou přišla řeč na interrupce a ona projevila svůj jasný názor, že si dítě nechá bez ohledu na případné postižení. Okamžitě jsem ji opustil, protože i já mám právo se rozhodnout, po jaké životní dráze se vydám. Samozřejmě, že jsem jí skutečný důvod rozchodu neřekl, už jako laskavost pro mého nástupce.

+5