Auto je jako oblečení. Ošklivé si prostě nepořídíme, říkají mladí

06. prosinec 2023

„Mít vlastní auto je pro mě statusová záležitost. Nejde totiž o malou investici. Když jsem si vůz pořizovala, jedním z hlavních kritérií proto byl jeho design,“ popisuje výzkumníkům z Volkswagen Financial Services dvaatřicetiletá Eva a shrnuje tak postoj mladých Čechů k pořizování aut. Právě vzhled vozu u nich často hraje prim.

Foto: Škofin

Volkswagen Financial Services se v sérii rozhovorů s mladými Čechy zajímal o jejich vnímání aut a mobility. „Aby udělalo dojem na okolí, vypadalo hezky na Instagramu…“ Ale taky „aby mělo hodně multimediálních funkcí, bylo bezpečné a mělo automatickou převodovku“. Takové požadavky mají mladí Češi při nákupu nového auta.

„Někdy se přistihnu, že ostatní lidi soudím podle jejich auta. Pokud jdu na první rande s mužem a vidím, že má patnáctiletou starou pikslu, tak mě to zrovna rajcovat nebude. Ještě horší by to bylo, kdyby neuměl řídit. Muž bez řidičáku pro mě není muž,“ svěřuje se Eva.

S tím, že je vzhled auta důležitý, souhlasili i další. „Auto jsme kupovali i podle toho, jak vypadá. Je to v podstatě jako oblečení – taky bych si nekoupila žádné ošklivé z tržnice, je to přece něco, co mě bude navenek reprezentovat,“ vysvětluje 29letá Barbora. Jedním dechem ale dodává, že dříve vzhled auta tolik neřešila. „Když jsme byli mladší a bez peněz, tak jsme byli rádi, že vůbec nějaké auto máme. Natož abych podle auta soudila někoho jiného. Třeba svého partnera jsem poznala, když řídil rezavou felicii a jezdil jako tatar,“ směje se.

Foto: Škofin

Stylové auto přitom nemusí být výrazně drahé. K luxusní mobilitě může pomoci třeba operativní leasing od Volkswagen Financial Services. „Například Volkswagen T-Roc Cabrio Style s operativním leasingem se dá pořídit už od 10 289 korun bez DPH včetně pojištění. Designové sportovní SUV CUPRA Formentor se pak dá s operativním leasingem pořídit již za 6 799 korun bez DPH,“ popisuje Vratislav Strašil, jednatel Volks­wagen Financial Services.

Velkou výhodou operativního leasingu je, že pomůže k prakticky bezstarostné mobilitě. „Veškerý servis, stejně jako přezouvání pneumatik, je v ceně měsíční splátky. Po konci smlouvy si auto člověk buď odkoupí za zvýhodněnou cenu, anebo ho vymění za nové. To je velké plus zejména pro naše mladé zákazníky, kteří si tak mohou svou mobilitu uzpůsobit aktuálním potřebám,“ dodává Vratislav Strašil.

Popup se zavře za 8s