E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Podcast: Heroine Prezidentky #3

Adéla Šípová, senátorka

Adéla Šípová se stala pro mnohé překvapením posledních senátních voleb. Bez politických zkušeností, ale zato s otevřeným a lidským přístupem porazila známá politická jména a stala se naší historicky nejmladší senátorkou. V rozhovoru mluví o tom, proč se vůbec rozhodla do senátu kandidovat, jestli jí vadí, že si ji v horní komoře občas pletou s asistentkou, a jak se vypořádává se „zákulisní“ politikou. Uvažovala by i o prezidentské kandidatuře? Poslechněte si další díl Hlasu Heroine.

Poslouchat můžete i na těchto platformách

Související články

Mým cílem není zůstat v politice navždy, říká senátorka Adéla Šípová v podcastu Hlas Heroine

Věří, že v politice by mělo být víc lidí, jako je ona, a tak se rozhodla sama kandidovat. Vybrala si senát – instituci, kde je převaha starších vážených mužů. V dalším díle podcastu Hlas Heroine si Adéla Šípová s Pavlem Houdkem povídá i o tom, proč si tam někdy připadá jako na bitevním poli a proč si ji zaměstnanci občas pletou s asitentkou.

Miroslava Němcová v podcastu Hlas Heroine: „Přímá volba prezidenta byl velký omyl.“

Bývalá předsedkyně parlamentu, bývalá poslankyně, současná senátorka. Miroslava Němcová, jedna z osobností tištěného speciálu Heroine Prezidentky, je v politice už od 90. let. Co ji politika naučila? Čeho lituje? Proč je podle ní ve vrcholné politice málo žen? A bude kandidovat na prezidentku? Poslechněte si další prezidentský díl Hlasu Heroine.

Muži a ženy v důchodovém systému nemají rovné postavení, říká Danuše Nerudová v Hlasu Heroine

Jednou z tváří prezidentského speciálu Heroine je rektorka Mendelovy univerzity a ekonomka Danuše Nerudová. V rozhovoru s Pavlem Houdkem mluví nejen o zodpovědnosti skutečných lídrů, ale i o nerovnosti důchodového systému. A dojde i na úvahy o její prezidentské kandidatuře.

Nikdy jsem se nevzdala svých ideálů, říká Lenka Bradáčová v podcastu Hlas Heroine

Že bude státní zástupkyní, se rozhodla proto, že chce aktivně tvořit hru. Pražská vrchní státní zástupkyně, jedna z nejvýraznějších postav naší justice a tvář prezidentského speciálu, v podcastu Hlas Heroine mluví o tom, co říká své přezdívce „Cattani v sukních“, jak nejlépe čelit tlakům na svůj úřad a jestli zvažuje kandidaturu na prezidentku.

Připomeňte si s námi 1. prezidentskou konferenci Heroine

Prezidentská konference Heroine, která proběhla 20. listopadu, měla velký úspěch jak přímo na místě, tak později ve vašich ohlasech i na sociálních sítích. Z úst našich symbolických prezidentských kandidátek zazněla slova, která chceme ve veřejném prostoru slýchat stále častěji: o systémových problémech, kterým ženy v politice čelí, a o vizi rovnějšího zastoupení žen a mužů, které zviditelní dosud přehlížená témata a společenské problémy.

Danuše Nerudová je první českou prezidentkou Heroine

V online volbách, které jsme tento týden uspořádali se záměrem upozornit na potřebu většího zastoupení žen v politice, získala nejvíce hlasů Danuše Nerudová. Při té příležitosti přetiskujeme rozhovor, který vyšel v tištěném speciálu Prezidentky, a doplňujeme několik aktuálních odpovědí. Co říká na své zvolení?

1. prezidentská konference Heroine je tady. Sledujte Prezidentky LIVE

Kdy budeme mít první českou prezidentku? Která z našich kandidátek by v roli hlavy státu obstála? Sledujte živý přenos dnes od 17:45.

Další podcasty minisérie Heroine Prezidentky

Popup se zavře za 8s