E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Podcast Heroine: O životě #5

S terapeutkou Johanou Růžkovou

Johana Růžková je psychoterapeutka, která pomáhá lidem se závislostí. Je také odbornou garantkou kampaně Suchej únor, ta motivuje k tomu, abychom zkusili na celý únor vynechat alkohol a zjistili tak, jak jsme na tom ve skutečnosti s jeho konzumací. V kritických životních okamžicích po alkoholu často saháme, ale právě alkohol nás může také do životní krize dostat. Proč se v Česku tolik pije? V jakých situacích po alkoholu saháme? Bude u nás někdy normální nepít? Poslechněte si celý rozhovor s terapeutkou Johanou Růžkovou. Nebude vás nabádat k úplné abstinenci, slibuju.

Poslouchat můžete i na těchto platformách

Související články

Lidé pijí alkohol místo toho, aby šli na terapii, říká psychoterapeutka v podcastu Heroine o životě

V kritických životních okamžicích po alkoholu často saháme, ale právě alkohol nás může také do životní krize dostat. Johana Růžková je psychoterapeutka, která pomáhá lidem, kteří se potýkají se závislostí. Proč se v Česku tolik pije? V jakých situacích nejčastěji alkohol pijeme? A bude u nás někdy normální nepít? Odpovědi hledáme v podcastu Heroine O životě.

Ne každý chce mít porod přirozený a dlouhý, říká gynekoložka v podcastu Heroine O životě

O proměnách českého porodnictví s gynekoložkou Táňou Glosovou, která pracovala v porodnicích v Motole, v Příbrami a na Bulovce spoluzakládala Centrum porodní asistence. Rodí se lépe v malých porodnicích, nebo v těch velkých? A co je podle gynekoložky největší problém českého porodnictví? Při příležitosti probíhajícího Světového týdne respektu k porodu připomínáme podcast ze série Heroine O životě.

Oslavit menstruaci může žena i v padesáti, říká Lilia Khousnoutdinova v podcastu Heroine O životě

První životní krizí, které čelíme, je příchod na svět. Jaké jsou další krize v životě ženy a jak je zvládnout? O porodních traumatech, přístupu k menstruaci nebo o mýtech kolem menopauzy mluví v podcastu Heroine O životě Lilia Khousnoutdinova, dula a aktivistka v oblasti reprodukčních práv a ženské emancipace.

Svalování viny na oběť funguje jako naše ochrana, říká psycholožka v podcastu Heroine O životě

Může si někdy oběť za domácí násilí tak trochu sama? Je pochopitelné, že muž je agresivní, když se žena náležitě nestará o domácnost? A proč je pro ženy tak těžké násilný vztah opustit? V podcastu Heroine O životě s Branislavou Marvánovou Vargovou, vedoucí poradny Rosa pro oběti domácího násilí, zjišťujeme, co si jako společnost myslíme, že víme o domácím násilí, a co bychom o něm skutečně vědět měli.

Když o smrti nemluvíme, je těžké říct si o pomoc, říká Silvie Stretti v podcastu Heroine O životě

Proč neradi mluvíme o smrti? Jak pomoci dětem, kterým někdo umřel? Psycholožka Silvie Stretti založila a vede Poradnu Vigvam, která pomáhá vyrovnat se se smrtí někoho blízkého. V podcastu Heroine O životě mluví s Ilonou Kleníkovou o tom, jestli existuje správný a špatný způsob truchlení, co neříkat pozůstalým a proč dětem nelhat o smrti.

Další podcasty z minisérie O životě

Popup se zavře za 8s