E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Podcast Heroine: O životě #4

S dulou a aktivistkou Liliou Khousnoutdinovou

První životní krizí, které čelíme, je příchod na svět. Jaké jsou další krize v životě ženy? Povídáme si o porodních traumatech, o tom, že první menstruaci může žena oslavit klidně v padesáti, nebo o mýtech kolem menopauzy. Hostem podcastu je Lilia Khousnoutdinova – dula, historička, publicistka a aktivistka v oblasti reprodukčních práv a ženské emancipace.

Poslouchat můžete i na těchto platformách

Související články

Oslavit menstruaci může žena i v padesáti, říká Lilia Khousnoutdinova v podcastu Heroine O životě

První životní krizí, které čelíme, je příchod na svět. Jaké jsou další krize v životě ženy a jak je zvládnout? O porodních traumatech, přístupu k menstruaci nebo o mýtech kolem menopauzy mluví v podcastu Heroine O životě Lilia Khousnoutdinova, dula a aktivistka v oblasti reprodukčních práv a ženské emancipace.

Když o smrti nemluvíme, je těžké říct si o pomoc, říká Silvie Stretti v podcastu Heroine O životě

Proč neradi mluvíme o smrti? Jak pomoci dětem, kterým někdo umřel? Psycholožka Silvie Stretti založila a vede Poradnu Vigvam, která pomáhá vyrovnat se se smrtí někoho blízkého. V podcastu Heroine O životě mluví s Ilonou Kleníkovou o tom, jestli existuje správný a špatný způsob truchlení, co neříkat pozůstalým a proč dětem nelhat o smrti.

Svalování viny na oběť funguje jako naše ochrana, říká psycholožka v podcastu Heroine O životě

Může si někdy oběť za domácí násilí tak trochu sama? Je pochopitelné, že muž je agresivní, když se žena náležitě nestará o domácnost? A proč je pro ženy tak těžké násilný vztah opustit? V podcastu Heroine O životě s Branislavou Marvánovou Vargovou, vedoucí poradny Rosa pro oběti domácího násilí, zjišťujeme, co si jako společnost myslíme, že víme o domácím násilí, a co bychom o něm skutečně vědět měli.

Ne každý chce mít porod přirozený a dlouhý, říká gynekoložka v podcastu Heroine O životě

O proměnách českého porodnictví s gynekoložkou Táňou Glosovou, která pracovala v porodnicích v Motole, v Příbrami a na Bulovce spoluzakládala Centrum porodní asistence. Rodí se lépe v malých porodnicích, nebo v těch velkých? A co je podle gynekoložky největší problém českého porodnictví? Při příležitosti probíhajícího Světového týdne respektu k porodu připomínáme podcast ze série Heroine O životě.

Lidé pijí alkohol místo toho, aby šli na terapii, říká psychoterapeutka v podcastu Heroine o životě

V kritických životních okamžicích po alkoholu často saháme, ale právě alkohol nás může také do životní krize dostat. Johana Růžková je psychoterapeutka, která pomáhá lidem, kteří se potýkají se závislostí. Proč se v Česku tolik pije? V jakých situacích nejčastěji alkohol pijeme? A bude u nás někdy normální nepít? Odpovědi hledáme v podcastu Heroine O životě.

Další podcasty z minisérie O životě

Popup se zavře za 8s