Hrdinka měsíce

Petra Procházková

Petra Procházková

Začátkem devadesátých let se vydala na post stálé zpravodajky do Moskvy, i když uměla z ruštiny jen školní základy. Nehrála v tom podle ní roli odvaha, ale nedostatek talentu, který se naučila vyvážit svou urputností. „Vůbec si nepřipadám jako hrdinka. Prostě jen třicet let dělám svoji práci a dělám ji, jak nejlíp umím,“ směje se. Renomovaná válečná reportérka je Moje Heroine tohoto měsíce.

Více o Petře

Galerie hrdinek

Moje Heroine 2022

Dozvíte se v srpnu

Moje heroine 2022

Dozvíte se v září

Moje Heroine 2022

Dozvíte se v říjnu

Moje heroine 2022

Dozvíte se v říjnu

Naši partneři

Answear.cz
Propolis
Barbie

Kdo je vaše heroine?

Znáte nějakou úžasnou ženu, kterou bychom měli poznat i my? Nominujte ji do výzvy Moje Heroine 2022. Napište její jméno, důvod, proč ji nominujete, a vyplňte prosím svou e-mailovou adresu.

Lilia Khousnoutdinova

Historička, podnikatelka a zastánkyně ženských práv se dlouhodobě věnuje ženským, partnerským a reprodukčním tématům. Je autorkou a koordinátorkou projektů, které podporují ženy a jejich aktivity, jako jsou například Jsem žena, Žena v zenu nebo Ženské příběhy. Nadační fond Propolis33, který založila, podporuje ženské charitativní a osvětové projekty. Studovala na Oxfordu a na London School of Economics. Je také certifikovaná ceremonialistka a maminka tří dětí.

patronka projektu
Lilia Khousnoutdinova

Inspirativní texty

Hrdinky roku 2021

Završení minulého ročníku na kanadské ambasádě

Hrdinky nominované na Moji Heroine 2021 spolu s kanadskou velvyslankyní Ayeshou Patricií Rekhi a šéfredaktorkou printu Michaelou Kramárovou a webu heroine.cz Annou Urbanovou

Hrdinky nominované na Moji Heroine 2021 spolu s kanadskou velvyslankyní Ayeshou Patricií Rekhi a šéfredaktorkou printu Michaelou Kramárovou a webu heroine.cz Annou Urbanovou | foto: Ondřej Košík

Kdo nám fandí