Hrdinka měsíce

Eva Nemčková a Lenka Bártová

Eva Nemčková a Lenka Bártová

Obě se starají o dítě s vážným postižením a obě odmítají přijmout roli oběti, kterou společnost rodičům s dětmi s hendikepem často připisuje. Podcast Needo talks, který Eva Nemčková a Lenka Bártová založily, je všechno, jen ne studnice sebelítosti. S humorem a nadhledem pomáhají lidem zvládnout život s hendikepem.

Více o Evě a Lence

Galerie hrdinek

Naši partneři

Answear.cz
Propolis
Barbie

Kdo je vaše heroine?

Znáte nějakou úžasnou ženu, kterou bychom měli poznat i my? Nominujte ji do výzvy Moje Heroine 2022. Napište její jméno, důvod, proč ji nominujete, a vyplňte prosím svou e-mailovou adresu.

Lilia Khousnoutdinova

Historička, podnikatelka a zastánkyně ženských práv se dlouhodobě věnuje ženským, partnerským a reprodukčním tématům. Je autorkou a koordinátorkou projektů, které podporují ženy a jejich aktivity, jako jsou například Jsem žena, Žena v zenu nebo Ženské příběhy. Nadační fond Propolis33, který založila, podporuje ženské charitativní a osvětové projekty. Studovala na Oxfordu a na London School of Economics. Je také certifikovaná ceremonialistka a maminka tří dětí.

patronka projektu
Lilia Khousnoutdinova

Inspirativní texty

Hrdinky roku 2021

Završení minulého ročníku na kanadské ambasádě

Hrdinky nominované na Moji Heroine 2021 spolu s kanadskou velvyslankyní Ayeshou Patricií Rekhi a šéfredaktorkou printu Michaelou Kramárovou a webu heroine.cz Annou Urbanovou

Hrdinky nominované na Moji Heroine 2021 spolu s kanadskou velvyslankyní Ayeshou Patricií Rekhi a šéfredaktorkou printu Michaelou Kramárovou a webu heroine.cz Annou Urbanovou | foto: Ondřej Košík

Kdo nám fandí