Projekt Moje Heroine pokračuje dalším ročníkem. Postupně vám v tištěném magazínu a na webu představíme 10 úžasných žen. Všechny mají odvahu měnit svět kolem sebe, odhodlání pomáhat potřebným a sílu postavit se nespravedlnosti. Všechny jsou skutečnými hrdinkami a inspirací pro nás všechny.

Hrdinka měsíce

Johana Bázlerová

Johana Bázlerová

Chtěla si povídat o společenských a politických událostech se svými vrstevníky, a tak založila instagramový profil @jsemvobraze. Dnes platformu dvacetileté Johany Bázlerové sledují desetitisíce lidí různého věku a její metodu práce s informacemi uznávají i renomovaní novináři a novinářky. Čím si její profil získal tolik pozornosti? A jak vlastně generace Z přistupuje k médiím?

Více o Johaně

Galerie hrdinek

Moje Heroine 2022

Dozvíte se v červnu

Moje heroine 2022

Dozvíte se v červenci

Moje Heroine 2022

Dozvíte se v srpnu

Moje heroine 2022

Dozvíte se v září

Moje Heroine 2022

Dozvíte se v říjnu

Moje heroine 2022

Dozvíte se v říjnu

Naši partneři

Answear.cz
Propolis

Kdo je vaše heroine?

Znáte nějakou úžasnou ženu, kterou bychom měli poznat i my? Nominujte ji do výzvy Moje Heroine 2022. Napište její jméno, důvod, proč ji nominujete, a vyplňte prosím svou e-mailovou adresu.

Lilia Khousnoutdinova

Historička, podnikatelka a zastánkyně ženských práv se dlouhodobě věnuje ženským, partnerským a reprodukčním tématům. Je autorkou a koordinátorkou projektů, které podporují ženy a jejich aktivity, jako jsou například Jsem žena, Žena v zenu nebo Ženské příběhy. Nadační fond Propolis33, který založila, podporuje ženské charitativní a osvětové projekty. Studovala na Oxfordu a na London School of Economics. Je také certifikovaná ceremonialistka a maminka tří dětí.

patronka projektu
Lilia Khousnoutdinova

Inspirativní texty

Hrdinky roku 2021

Završení minulého ročníku na kanadské ambasádě

Hrdinky nominované na Moji Heroine 2021 spolu s kanadskou velvyslankyní Ayeshou Patricií Rekhi a šéfredaktorkou printu Michaelou Kramárovou a webu heroine.cz Annou Urbanovou

Hrdinky nominované na Moji Heroine 2021 spolu s kanadskou velvyslankyní Ayeshou Patricií Rekhi a šéfredaktorkou printu Michaelou Kramárovou a webu heroine.cz Annou Urbanovou | foto: Ondřej Košík

Kdo nám fandí