E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Prádlo pro skutečné tělo? Vyberte si z udržitelných českých značek

14. únor 2024
25 038

V hlavní roli zimního vrstvení jsou kulichy a kabáty a to, co nosíme vespod, vidí málokdo. Ale proč si přímo na tělo nevybrat něco sofistikovanějšího? Pro dobrý pocit a pro větší sebevědomí představujeme pět českých značek, jejichž produkty jsou sexy, udržitelné, a navíc sluší všem.

Do českých značek se můžete obléknout od hlavy až k patě. Blanka Vosecká Veselá dává tipy na pět z nich, jejichž prádlo budete chtít nosit denně. Foto: Corpus Lingerie

Timo

Foto: Timo.cz

Rodinná firma, která už desítky let navrhuje a šije dámské spodní prádlo a plavky v severočeských Litoměřicích. Staví na respektu k jedinečné kráse každé ženy; každá si zaslouží skvěle padnoucí podprsenku, ve které může být sama sebou. Tamní modelářky se zaměřují na podprsenky široké škály velikostí a neustále zdokonalují jejich střihy, aby poskytovaly maximální pohodlí a trvalou kvalitu. Celý proces pak dokončují vyškolené asistentky, které ve všech prodejnách Timo, rozmístěných doslova po celé České republice, pomáhají s výběrem správné velikosti a střihu. Důraz kladou i na zapojení skutečných žen s různými mírami do prezentací spodního prádla.


Corpus Lingerie

Foto: Corpus Lingerie

„Korpus“ je základ. A v případě značky Corpus Lingerie je tím myšlený nejen základ šatníku v podobě ručně šitého spodního prádla z certifikovaného bambusu, ale i základ sebevědomí. Ne nadarmo se říká, že právě spodní prádlo, které máme na sobě, tvoří náš celkový pocit ze sebe samých.

Bez ohledu na to, co si na něj oblečeme. A prádlo z Corpusu má přinášet sebevědomí všem, ať mají jakékoliv tělo. Značka už od svého založení staví na prezentaci produktů na modelkách s rozmanitými tvary a různými velikostmi, se zdánlivými nedokonalostmi typu strií, faldů nebo pih a také všech věkových kategorií.


Feel Good by Heroine

Pojďte si s námi užít půlden zážitkových workshopů a inspirativních přednášek, který vlije novou energii do žil.

2. 3. 2024 v pražském hotelu Alcron

Vstupenky jsou v prodeji na GoOutu. Více informací najdete v záložce Feel Good.


Sheio

Foto: Sheio.cz

Víte, co jsou crotchlessky? Erotické kalhotky bez rozkroku. A říká jim tak Karolína Černá, absolventka módního návrhářství, která kalhotky bez klína, ale i další části spodního prádla vytváří (i na míru) pod vlastní značkou Sheio. Jejím prvotním cílem bylo prezentovat tento typ spodního prádla nevulgárně, decentně a jemně, i když se vzrušujícím nábojem. A to se jí zatím maximálně daří. V pražských Holešovicích, kde Karolína šije, se v ateliéru se svými zákaznicemi může na všem osobně domluvit a vytvořit prádlo, které se zcela přizpůsobí jejich postavám. Inkluzivita při výběru modelek je pro Sheio samozřejmostí – crotch­lessky na míru se totiž přizpůsobí každé postavě. I té vaší.


Triola

Foto: Triola.cz

Stálice na českém trhu se spodním prádlem. Značka existuje již více než sto let. Svoje produkty vyrábí v závodě v Horním Jiřetíně, kde se zaměřují mimo jiné i na unikátní střihy podprsenek, které poskytují podporu a pohodlí i pro opravdu velká prsa. Vhodnou podprsenku si vyberete podle tvaru a velikosti prsou – na webu Trioly najdete podrobný návod i tutoriály, které ukazují, jak se správně změřit. Některé střihy nabízejí až do velikosti košíčků M. A modely různých velikostí samozřejmě hrdě prezentují i na webu a sociálních sítích. Majitelky velkých prsů si tak dokážou lépe představit, jak budou podprsenky vypadat právě na jejich těle.


Snuggs

Foto: Snuggs.cz

Snuggs jsou především originální české menstruační kalhotky, které jsou na trhu od roku 2019 a velmi rychle se prosadily. Během pár let do portfolia značky přibyly i další produkty, například menstruační plavky, podprsenky nebo intimní kosmetická péče. Ve Snuggs spojují přirozenost s odborností, neustále hledají ty nejlepší možné materiály, zároveň dbají na udržitelnost a snaží se nezatěžovat životní prostředí zbytečnostmi. Věří, že důležitá je autenticita i inkluzivní komunita – proto v kampaních oslavují skutečné lidi, skutečná těla a skutečné příběhy. Na sociální sítě postují rozhovory se zajímavými a úspěšnými ženami, které se otevřeně svěřují s tím, jak prožívají svou menstruaci a jaké překážky jim někdy staví do cesty. Komunitu Snuggs tvoří ženy různých těl, zkušeností, věku, barvy pleti a – díky tomu, že značka pronikla do celé Evropy – také národností.


Popup se zavře za 8s