Chytré hodinky jako módní doplněk

BrandstoryMódaNákupySport
PR článek
| 14. 7. 2021 | 51
Chytré hodinky jako módní doplněk
Foto: Mall

Pro někoho parťák na sport, pro jiného stylový elektronický doplněk. Chytré hodinky jsou v dnešní době spíše obojím. Mají nepřeberné množství funkcí a můžete je spárovat se svým chytrým telefonem. Podle čeho byste měli vybírat chytré hodinky a jak je můžete sladit s outfitem?

Jak vybrat chytré hodinky

S pořizováním chytrých hodinek je to podobné jako s jakoukoliv jinou elektronikou – zkrátka a dobře si musíte ujasnit, co od zařízení očekáváte. Chytré hodinky toho totiž dokážou vskutku hodně. Počítají kroky, sledují pohybovou i spánkovou aktivitu, zaplatíte jimi oběd, ale můžete na nich i číst e-maily nebo SMS zprávy. Na co byste se tedy měli při výběru zaměřit?

Zeptejte se sami sebe, na co budete chytré hodinky využívat. Ověřte si, zda je operační systém hodinek kompatibilní se systémem vašeho mobilu. Můžete si také přečíst různé recenze na internetu a zaměřte se přitom na funkce, které od hodinek požadujete. Myslete ale i na design, velikost či materiál, ze kterého jsou hodinky vyrobeny. A to platí obzvlášť, pokud patříte mezi vášnivé plavce. 

Materiál hraje prim

Při výběru hodinek narazíte na modely z nejrůznějších materiálů. Často tak v popisku produktu narazíte na hliník, různé varianty polymeru (v podobě plastu), nerezovou ocel či na titan. Poslední dva jmenované kovy přitom patří k velmi pevným materiálům, takže se vám hodinky z nich jen tak neopotřebují.

K hodinkám si budete nepochybně pořizovat i řemínek. Vybírat můžete ze silikonových, kožených či kovových. Silikon je nejlevnější variantou, zároveň je pohodlný a perfektně se hodí na sport (zejména pak na plavání). Kůže a kov jsou pak elegantnějšími alternativami, které můžete mít ve skříni připravené pro formálnější outfity. 

Chytré hodinky a outfit

Chytré hodinky dnes disponují jednoduchým a elegantním designem. Můžete si vybrat jak hranatý, tak i kulatý ciferník a u některých hodinek byste ani nepoznali, že patří do kategorie těch „chytrých“. 

Chytré hodinky perfektně zkombinujete například se sportovním outfitem v podobě legín, mikiny s kapucí, vyšších tenisek a košilové bundy. Pokud ale preferujete elegantnější look, zabodujete i s košilí, džínami, polobotkami a sakem. A jestliže si chcete se svým stylingem opravdu pohrát, pořiďte si více druhů pásků. Ty pak kombinujte s hodinkami podle vámi zvoleného oblečení.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

  • LUCIE HRDÁ Tváří titulní strany je advokátka Lucie Hrdá. „Oběti připodobňují znásilnění k vraždě duše a mnoho z nich tvrdí, že by byly raději mrtvé, než aby žily s touto zkušeností dál. Pokud se na tyto zločiny stále pohlíží jako na ublížení na zdraví, je to podle mě naprosté nepochopení,“ říká v našem rozhovoru. Organizace Bez trestu, kterou spoluzakládala, zveřejňuje skutečné rozsudky, aby upozornila na to, za jaké činy odcházejí pachatelé od soudů jen s podmínečnými tresty. „O násilí nesmíme mlčet,“ říká Lucie a sama se neúnavně angažuje.
    Lucii Hrdou fotila naše spolupracovnice v Londýně Eliška Sky.
  • STOP NÁSILÍ NA ŽENÁCH! Nějakou formu domácího násilí zažilo 20–40 % žen. V době první covidové vlny narostlo domácí násilí až o 50 %. Každá třetí žena se stala terčem sexuálního obtěžování. Zkušenost se znásilněním má asi 5–10 % českých žen, přičemž naprostá většina z nich se nikdy neobrátí na policii. Co ještě potřebujeme slyšet, abychom jako společnost přestali zavírat oči před domácím a sexualizovaným násilím?
  • MŮJ ŽIVOT S MOHAMEDEM „Mohamed zná holky, jako jsem já (35+ single ženy s kariérou), jen z filmů. Já znám kluky jako Mohamed jen ze zpráv. Oba kolem těch stereotypů první týdny potichu našlapujeme. Nevíme, co čekat. On uzavírá svůj den modlitbou, já sklenkou vína.“ Michelle Losekoot svěřila Heroine svůj příběh o tom, jak nabídla hostitelskou péči jednomu z dětí, které na českém území skončily jako uprchlíci bez rodičů. Co při tom Michelle zjistila o sobě? A co o naší společnosti?
  • FAST FEMINIST FASHION Nakupují české feministky v řetězcích? Je udržitelná móda jen pro privilegované? A koho posiluje podceněné oblečení? Módní publicistka Veronika Ruppert se zamýšlí nad přesahy mezi feminismem a módou ohleduplnou k planetě i lidem. V příloze Sustainable přinášíme také rozhovor s klimatoložkou Táňou Míkovou a tipy na udržitelnější cestování z pera architekta Petera Bednára.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze