Diskuze k článku:

Společnost není rozdělená. Nová studie ukazuje, že si jen neumíme naslouchat

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 16. 7. 2021 7:10

Stropnický ml.? Nikdy. I když se teď může jevit rozumně, jakmile by se dostal do politiky, začaly by z něj padat stejné levičácké blbosti jako posledně.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Petr.b | 15. 7. 2021 13:28

No jo, ale uspokojit některé zaměstnance je prakticky nemožné:-). V mém okolí jsou nadprůměrné platy - a trpí tím dost celý region, sehnat zaměstnance je nemožné. Sehnat zaměstnance, kteří opravdu něco umí je již z říše pohádek.
Pěkným paradoxem je, že se kruhem dostáváme k tomu, co bylo před lety opuštěno - totiž k výstavbě podnikových bytů. Firmy již nemají možnost, jak zaměstnance motivovat - přilákat a tak se začíná stavět s nadějí, že se přistěhují lidé z regionů, kde taková nabídka práce není.
Tím spíše by mně zajímalo, jak to dělají v tom Švédsku.

-2

Diskuze k článku:

umfa | 16. 7. 2021 7:10 | reakce na Michal Macek - 14. 7. 2021 10:41

Stropnický ml.? Nikdy. I když se teď může jevit rozumně, jakmile by se dostal do politiky, začaly by z něj padat stejné levičácké blbosti jako posledně.

+3

Petr.b | 15. 7. 2021 13:28 | reakce na Michal Macek - 15. 7. 2021 12:55

No jo, ale uspokojit některé zaměstnance je prakticky nemožné:-). V mém okolí jsou nadprůměrné platy - a trpí tím dost celý region, sehnat zaměstnance je nemožné. Sehnat zaměstnance, kteří opravdu něco umí je již z říše pohádek.
Pěkným paradoxem je, že se kruhem dostáváme k tomu, co bylo před lety opuštěno - totiž k výstavbě podnikových bytů. Firmy již nemají možnost, jak zaměstnance motivovat - přilákat a tak se začíná stavět s nadějí, že se přistěhují lidé z regionů, kde taková nabídka práce není.
Tím spíše by mně zajímalo, jak to dělají v tom Švédsku.

-2

Michal Macek | 15. 7. 2021 12:55 | reakce na Petr.b - 15. 7. 2021 12:44

Petr.b :

ad socik - ono spokojeny zamestnanec rovna se dobre pracujici zamestnanec, snad na to brzo prijdou i u nas :)

Stropnicky bude ted v Praze kandidovat do PS za CSSD :)

0

Petr.b | 15. 7. 2021 12:44 | reakce na Michal Macek - 14. 7. 2021 10:41

Skandinávský socík vypadá velmi lákavě, ale mě osobně by zajímalo, kdo a z čeho ho platí. V Norsku to chápu - ti mají ropu, ale třeba zrovna ve Švédsku, kde je podle tam žijících Čechů ráj na zemi mi to jasný vůbec není. Spolupracoval jsem s velikou tamní firmou, a když jsme přijeli tak ve dvě odpoledne byl na lince naprostý klid, přitom dodací termíny jejich výrobků byly hanebné a stály je dost zákazníků. Kvalita tamních výrobků je dnes už také, optimisticky řečeno, průměrná.

Jinak musím souhlasit - pan Stropnický mi dříve sympatický nebyl, ale svůj názor jsem změnil po tom, co se přestěhoval na zámek a začal ho opravovat. A vůbec se nestyděl prezentovat svoje názory na to, že se v Praze zabýval pseudoproblémy a teprve na venkově pochopil, že v životě jde o něco jiného, a že lidé na venkově mají zcela jiné problémy, než pražští intelektuálové. Dnes je mi též sympatický a pokud se časem dá opět na politiku, věřím, že to bude člověk, který do toho půjde opět z přesvědčení, ale s velikými a zcela jinými životními zkušenostmi, než původně.

+2

Petr.b | 15. 7. 2021 11:51

Nejsem si jist, zda "ubývání práce" ve smyslu automatizace a robotizace i kancelářských profesí přináší lidstvu, jako celku užitek. Tento vývoj je totiž historicky nejrychlejší, nikdy v minulosti nebyl technický pokrok tak zběsilý, jako dnes. To mimo jiné znamená, že se nové generace nestíhají plynule adaptovat na nové pracovní příležitosti, resp. ty tak snadno nevznikají. Když se podívám na dnešní středoškoláky (u kolegů v práci/kamarádů) tak naprostá většina z nich absolutně netuší, co by chtěli v životě dělat. Takže často studují gympl, s tím, že se před maturitou uvidí. No a ono se nevidí, takže často pokračují na nějakou školu - pokud možno ne moc těžkou, ovšem bez nějaké konkrétní, upotřebitelné kvalifikace, v lepším případě na ekonomku. Ale čím ti lidé budou, to netuší.
A bohatnutí většiny obyvatelstva, které obecně dnešní doba přináší sice vypadá na 1. pohled lákavě, ale v realitě je to tak, že není dobré, když má hodně lidí hodně peněz. Vidíme to nyní, kdy pod hrozbou silné inflace lidé nakupují nemovitosti jako nikdy. Byt, který se dal ještě vloni koupit za 2 mil. dnes těžko pořídíte za 3, spíš za víc, protože se na něj bude konat v podstatě štvanice.
No a jak známo, závist je obvykle nejsilnějším pohonem revolucí. Takže ti méně šťastní (pilní, chytří, šikovní, s lepšími známostmi,...dosaďme si dle vlastní libosti) budou vždy závidět těm lépe situovaným a budou si myslet, že "si na to nakradli". Když si člověk vezme, kolik zla je často i mezi nejbližšími lidmi z 1 rodiny kolem dědictví...
Měl jsem to štěstí zažít listopad 89 v Praze. Tak krásné a idylické vztahy mezi lidmi, jako byly tenkrát panují snad leda v ráji. Vydrželo to zhruba do doby, kdy začala privatizace a podnikání.

0

Michal Macek | 15. 7. 2021 10:55

pisen k tematu :)

https://www.youtube.com/watch?v=tiOWdHa6yms

0

Michal Macek | 14. 7. 2021 10:41

super clanek! ja si taky myslim ze bychom se meli znazit domluvit....narod se zda rozdeleny (zjednodusene - kavarna/hospoda), ale ja si take myslim ze tak hrozne to neni ( a myslim si ze jen proste nekomu vyhovuje lidi rozdelovat - rozdel a panuj se rika :)

btw ja sam se povazuju za kritickeho...pritom jsem nikdy nevolil komance ani populisty (zatim), ziju v Praze, sem VS a mam lehce nadprumerny plat - ne nejsem bohaty, ale proti vetsine republiky ano...a presto sem radeji v hospode nez v kavarne :)

predevsim sme ale lidi a meli bychom se umet domluvit a naslouchat si..ja sem sem zalozenim optimista a sem spis pozitivni nez negativni...

co se jistot tyka - ze jistoty = komunismus si moc nemyslim...me by se libil model socialniho statu, jako byly skandinavske staty v 80 a 90 letech - svoboda , demokracie a socialni jistoty...nejsem si jisty proc se v nasem "kapitalismu" stalo z jistot skoro sporste slovo...ale rek bych ze nekomu to tak je to je ted vyhovuje, kvuli kseftum samozrejme...

konspiracni teorie - zajimaji me, ale neverim kazde blbosti...na druhou stranu, taky hned nezbastim vse co mi "mainstream" naserviruje...rad si vyhledam co nejvic zdroju a pak si z toho udelam syntezu - a proste mi obcas prijde ze konspiratori se od hlasatelu "spravneho" nazoru casto moc nelisi - mira fanatismu je tam podobna

ale uz toho celkove zacinam mit dost :) proste asi rozjedu vlnu pozitivniho optimismu a bude se snazit davat lidi dohromady

PS: v tomhle se mi libi mlady Strponicky...je to intelektual ale nepovysuje se a chape ze politika je sluzba lidem..vsem lidem

0

umfa | 14. 7. 2021 8:21

Jenže kdo hlavně neumí naslouchat a vnímat ty druhé, to je ta skupina "ohrožených zaměstnanců". Ti si jdou vzájemně po krku desetkrát víc, než ti co jsou "za vodou". Aspoň jsem nikdy neslyšel, že by majitel čtyřpokojového bytu vztekle syčel na majitele domku, že si na to určitě nakradl, protože k takovým penězům se nedá přijít poctivě. Ale z úst povalečů, kteří všechno prokouří a prochlastají, jsem takových invektiv slyšel už dost :-)

+3