Diskuze k článku:

Šok: muži se zajímají o sport a v médiích to vědí

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Lolla | 22. 4. 2021 12:13

Nestačilo by pouze říct "Omlouvám se, neuvědomil jsem si, že ten výrok je fakt hloupý a tyto zjednodušující stereotypy uráží polovinu lidstva. Příště se tomu vyvaruji."? Nic víc, žádné vytáčky "Jsem to tak nemyslel" (myslel, jinak byste to nenapsal) nebo "špatně jste to pochopili" (ne, byla to fakt jednoduchá věta, nic k nepochopení. Čtenáře/ky tím urážíte podruhé). Fascinuje mě, kolik lidí se neumí opravdu srdečně omluvit a přijmou odpovědnost bez nějakých vytáček. Je to dnes velmi vzácné. Kdyby tahle upřímná omluva přišla hned, nikdo se v tom už nevrtá, protože by nebylo v čem.-

+19
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Zuzana | 22. 4. 2021 13:05

Nemám problém věřit tomu, že rubriku Sport lze při pohledu na strukturu čtenářů považovat za "mužskou" rubriku. Jak aby asi při takovém pohledu dopadla rubrika Kultura...?

-1

Diskuze k článku:

breburda | 22. 4. 2021 15:21

Nepotrebuju omluvy, ale tohle je fakt slaby text. Vzdyt v nem neni skoro zadna reakce k tomu prvnimu textu. Spis spousta vytacek, ktere nic nerikaji k jadru problemu. Bud pan Kedron ten prvni clanek ani necetl, nebo fakt nechce slyset, co je tady spatne.

+2

umfa | 22. 4. 2021 14:12

WTF, co je to teď za kulturu omlouvání? Každý časopis včetně čistě internetových se musí nějak profilovat. Máme tu servery pro milovníky automobilů, pro odpůrce automobilů, pro ženy které jsou hrdé na to, že jsou ženami, pro ženy, které jsou nasrané, že jsou ženami, pro čtenáře kterým je text nad tři věty příliš dlouhý, pro čtenáře vždy znovu upřímně překvapené tím, že voda je mokrá, prostě pro kohokoliv si vymyslíte. A když se profilovat nebudete, Google Ads si vás vyprofiluje sám :D Tak se neomlouvejte a berte věci jak jsou.

+2

Annie | 22. 4. 2021 13:48

Děkujeme za mansplaining!

+5

Len.ka | 22. 4. 2021 13:35

Upřímně nevím, co si po přečtení této reakce myslet. Asi jsem čekala nějakou omluvu, přiznání chyby, která tam byla a je to v pořádku, ale proč ta omáčka kolem? IRozhlas mám ráda, preferuji ho před jiným médii díky jeho serióznosti a důvěryhodnosti. Akorát mi prostě nepřijde fér nebo prostě správné shazovat jedno médium na úkor druhého. Heroine prostě není běžné médium, které se zabývá tématy jako žena.cz apod. Řeší se tu celkem podstatná témata, která se nikde jinde pořádně neřeší a je to ohromná škoda a tímto komentářem Heroine defacto sestřelil hezky mezi všechny ty typicky ženské magazíny, kde se takováto důležitá témata neřeší a to mi prostě vadí.

+11

Maria | 22. 4. 2021 13:34

Takže řekněte nešťastnou formulaci a vzápětí musíte psát omluvy do médií? Srsly? Heroine jsem zezačátku podporovala, ale zklamalo mě stejně, jako všechny tuzemské ženské magazíny. Za účelem prodeje inzerce, stejně jako všichni, nastolujete atmosféru, která vede k souzení, lynči, rozdělování. Šéfredaktorka je žena, která zakládala jeden z nejhloupějších a stereotypy nejvíce využívajících časopisů, Yellow, poté vedla Ženu a život, a pak byla vydavatelstvím určena do vedení původně nezávislého, neznámého, krachujícího plátku Heroine - jen co do něj Parnters media začaly sypat prachy, najednou se okolo něj kupí parta lidí, kteří nic nepřináší, jen do ostatních kopou. Já bych polovinu problematiky, kterou tady řešíte, okomentovala slovy "Abyste se nepo****." To je to jediný, co tenhke časopis lidi učí - pořád na někoho ukazovat prstem. A jestli budete mít s tímhle problém - nejsem bílá, takže to bude rasismus :* Takhle jste mě to naučili ?

+1

Zuzana | 22. 4. 2021 13:05

Nemám problém věřit tomu, že rubriku Sport lze při pohledu na strukturu čtenářů považovat za "mužskou" rubriku. Jak aby asi při takovém pohledu dopadla rubrika Kultura...?

-1

JiříProcházka | 22. 4. 2021 12:50

Taky si myslím, že prostě se omluvit, by bylo jednodušší, než tohle rozmazávání a bruslení na tenkém ledě, zvlášť, když pořád používá podobnou mediální rétoriku. Jako: „Zkrátka: snažil jsem se říct, že je skvělé, že nás čte tolik žen, aniž bychom si museli vypomáhat lacinými triky jako jinde.“ No… to je právě pro mě problematické snažit se zrovna tohle říct. To je dost napínavé tvrzení. A že mu ty laciné triky nevadí u mužů - jako že mají sportovní rubriku, kterou, jak píše, lákají muže.

+6

Michal Macek | 22. 4. 2021 12:23

" z mého života i praxe je přece patrné, že se snažím obklopovat inspirativnějšími, chytřejšími a vzdělanějšími ženami, než jsem já"

gratuluju ke coming outu :))

+4

Lolla | 22. 4. 2021 12:13

Nestačilo by pouze říct "Omlouvám se, neuvědomil jsem si, že ten výrok je fakt hloupý a tyto zjednodušující stereotypy uráží polovinu lidstva. Příště se tomu vyvaruji."? Nic víc, žádné vytáčky "Jsem to tak nemyslel" (myslel, jinak byste to nenapsal) nebo "špatně jste to pochopili" (ne, byla to fakt jednoduchá věta, nic k nepochopení. Čtenáře/ky tím urážíte podruhé). Fascinuje mě, kolik lidí se neumí opravdu srdečně omluvit a přijmou odpovědnost bez nějakých vytáček. Je to dnes velmi vzácné. Kdyby tahle upřímná omluva přišla hned, nikdo se v tom už nevrtá, protože by nebylo v čem.-

+19