Diskuze k článku:

Co brání ženám v řízení? Špatné zážitky a stud

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Ver | 25. 8. 2020 | 21:58

Ono ne každý si může pořídit takové auto :-) a tak nezbávý než kvrdlat pákou.

+8
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Všech 13 komentářů v diskuzi

Petr C. | 1. 9. 2020 | 17:04

No, já jsem si dal záležet a manželku i dceru jsem naučil jezdit natolik dobře, abych se nemusel bát jim dát do ruky klíček a nechat je autem odfrčet do dáli samotné.

Když už si někdo ten řidičák udělal - a udělat zkoušky v autoškole ani omylem neznamená že dotyčný/á umí řídit - měl by ho někdo z blízkých naučit řídit nejen dopředu, ale i parkovat a couvat tak dobře, aby se novopečený/á řidič/ka nebál/a a nebyl/a za volantem nervózní.
Zdravá sebejistota plyne z vědomí, že to umím, že vím jak mám jakou situaci řešit, že chápu, jak to v autě funguje (alespoň zhruba) a vím jak na moje impulsy auto bude reagovat.

+2

Paros | 27. 8. 2020 | 01:46

stud a strach člověka rychle přejde, když si má vybrat dobu dojíždění: půl hodiny autem, nebo čtyři hromadnou. také není žádné tajemství, že v dosahu autobusu ve větší míře bývají horší firmy. k těm dobrým moc linek nevede. často je výběr jednoduchý: mít práci, či nemít práci?

0

Umfa | 25. 8. 2020 | 16:21

Zajímalo by mě, jestli někdo `(nejspíš asi automobilky v rámci marketingového zacílení určitých modelů) dělal seriózní studii na téma zda a jak se liší ženský přístup k řízení od mužského nebo jestli je to jen nějaký předsudek.

+2

Jouda | 25. 8. 2020 | 12:36

Hlavne doporucuju poridit poradne moderni auto.

Moje zena taky nerada ridila, zmenilo se to az kdyz zacala jezdit ve Skode Kodiaq, s automatickou prevodovkou, hill holderem, kamerami dokola auta, protikoliznim radarem apod. Sedi vysoko, ma prehled a neboji se jako v malem auticku.

Ted uz se nemusi starat o management provozu motoru, aby to nekde na krizovatce v kopci nechciplo a nerozjelo se dozadu. Staci tocit volantem a slapat na pedaly zrychli/zpomal, celou svoji pozornost muze venovat provozu okolo.
S parkovacimi kamerami se s tim da zaparkovat na centimetr od zdi.

Technika ma slouzit lidem. Nechapu, proc holky furt preferujou ty male podmotorovane bonbony, kde musej kvedlat pakou a honit motor do otacek, aby se to vubec rozjelo v krizovatce.

+2

Petr C. | 1. 9. 2020 | 16:55 | reakce na Jouda - 25. 8. 2020 12:36

Technika má sloužit lidem, o tom žádná. Určitě ne naopak.
Z toho, co píšete plyne, že vaše žena vlastně moc řídit neumí, buď pro to nemá buňky nebo ji nikdo nikdy pořádně řídit nenaučil.
Raději než kupovat jí auto pro blbé jste ji měl naučit pořádně jezdit.
V automatu se všelijakýma vychytávkama jezdit dokáže, to je v pohodě, ale na druhé straně přílišné spoléhání na různé asistenty skončí dříve nebo později nějakým průšvihem. Totéž v případě, že ji situace donutí sednout do něčeho méně vybaveného všelijakými hejblátky.

+2

argentina | 27. 8. 2020 | 14:59 | reakce na Jouda - 25. 8. 2020 12:36

mno... a takové jsou na silnici postrachem. Za volant sednou bez obav, že se jim něco stane, vždyť mají silné a velké auto. A ti, kteří na auta za milion nemají, ale řídí bravurně, mají při srážce smůlu.

+4

Moggie | 27. 8. 2020 | 11:03 | reakce na Jouda - 25. 8. 2020 12:36

Mám malé auto, nebojím se v něm a řídím dobře. Není tajemstvím, že často čím horší řidič(ka), tím větší, silnější a blbuvzdornější auto. To ale bohužel před nehodou nezachrání. Do mě to jednou napálila řidička v Porsche Cayenne, která se prudce rozcouvala a nepodívala se přitom vůbec nikam, protože proč by, žejo.

+4

Kristýna | 26. 8. 2020 | 20:51 | reakce na Jouda - 25. 8. 2020 12:36

To asi jak která ženská :) Osobně odjakživa nesnáším malý auta, ale nepotřebuju tefa ani suv. Nemám ráda automaty, řadit a řídit mě baví, nemám problém slyšet motor, zaparkuju jakkoliv. Ale taky jsem si prošla tím obdobím nejistoty a byla jsem pěkně vyklepaná za volantem. Myslím, že pomohl fakt, že jsem řídit musela a že jsem začínala na pěkných šrotech bez posilovače volantu a ještě dlouhých jak týden před výplatou.

+4

Ver | 25. 8. 2020 | 21:58 | reakce na Jouda - 25. 8. 2020 12:36

Ono ne každý si může pořídit takové auto :-) a tak nezbávý než kvrdlat pákou.

+8

Umfa | 26. 8. 2020 | 09:12 | reakce na Ver - 25. 8. 2020 21:58

Není to tak zlé, po krizi je pěkných lehce ojetých SUV za slušnou všude plno. A když někdo má finanční limit na auto, rozhodně bych doporučil raději dobré ojeté než špatné nové.

0

argentina | 27. 8. 2020 | 15:03 | reakce na Umfa - 26. 8. 2020 09:12

Když má někdo striktní finanční limit i na nákup na víkend, tak si moc vybírat nemůže. A jezdit autem musím.. :-/

+2

Denisa | 27. 8. 2020 | 11:02 | reakce na Umfa - 26. 8. 2020 09:12

Mně už pět let dobře slouží stoletý autíčko, který jsem pořídila za 20 K. Příští rok už ho budu měnit, ale rozhodně ne za SUV.
Každopádně si myslím, že nejvíc se člověk naučí řídit právě v nějakým horším autě a upgradeovat může vždycky.

+3

Umfa | 27. 8. 2020 | 11:49 | reakce na Denisa - 27. 8. 2020 11:02

Je to tak, některé návyky se na silnějších vozech získávají těžko, když člověk nemá zkušenosti se slabším. Přinejmenším s malým autíčkem se naučíte vždycky se podívat než někam vjedete, což řidičům začínajícím rovnou s pětilitrovým bavorákem může trvat docela dlouho, než na to přijdou :)

+4