Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Slovo jako vulva by mělo být normální, tvrdí autorky knihy o lidské intimitě. Cílí primárně na rodiče

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Pinochet | 7. 12. 2022 7:44

"Je ale důležité, aby zároveň děti věděly, že pindík je správně penis. Správná pojmenování jednotlivých částí těla umožňují o dané části těla mluvit – například ve chvíli, kdy děti pociťují na genitáliích nějaký diskomfort a potřebují ho umět dobře popsat, aby se jim dostalo adekvátní zdravotní pomoci."

Chápu, nějakýho doktora by mohlo nepěkně zmást, když chlapec popisuje bolest na pindíku a on ho přitom bolí penis.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

The door | 7. 12. 2022 21:46

Tak se tak dívám na autorky a říkám si, že taky mají ty čurací dírky uprostřed. Každá, na kterou se podívám to tak má. Je to divný. Až zvrácený. Vy jste to věděli? Vám to nepříjde divný?

0

The door that finally...closes | 7. 12. 2022 19:57

Důležité je dětem včas říct, že ústí močové trubice není ani ve vagíně, ani v poštěváčku. Já jsem se to kupříkladu dozvěděla až ve svých padesáti letech a je to pro mě šok. A to nejsem nikterak prudérní. Po ověření informace pokusem cítím, že mám na těle něco, co tam nepatří. Jako bych zjistila, že mám šest prstů. Je mi z toho divně.

0

Veronika | 7. 12. 2022 19:18

"Naši rodiče mají taky miminko. Souložili." (Wednesday Adamsová)

+2

antifeminista | 7. 12. 2022 17:18

"Správná pojmenování jednotlivých částí těla umožňují o dané části těla mluvit – například ve chvíli, kdy děti pociťují na genitáliích nějaký diskomfort a potřebují ho umět dobře popsat, aby se jim dostalo adekvátní zdravotní pomoci."

Protože doktora zmate slovo pindík, ale z popisu "pociťuji diskomfort" bude hned vědět, která bije a co chlapce trápí? Neměly by se děti učit v této oblasti spíše chápat, co lékař potřebuje znát (bolí, pálí, svědí, pulzuje, a ne nějaký dementní "pociťuji diskomfort")? :-D

To je holt tak, když se autorka tak moc soustředí na dvě slova, ale protože má asi jen dvě mozkové buňky, nezvládne přitom uhlídat zbytek věty. :-D

Děkuji za užitečný článek - díky němu vím, že ta kniha nestojí za ty čtyři kila prachů.

0

Michal Macek | 7. 12. 2022 13:40

Slovo vulva normální je ale zjistil sem ze ho kupodivu moc lidí nezná. Spousta lidí vám řekne, že to co pan prezident nazývá "passy" je vagína. Není, je to vulva. Vagína je ta trubice uvnitř (český pochva)...

+2

Jouda | 7. 12. 2022 10:55

Slečno, čouhá vám epidermus!

+1

Pinochet | 7. 12. 2022 7:44

"Je ale důležité, aby zároveň děti věděly, že pindík je správně penis. Správná pojmenování jednotlivých částí těla umožňují o dané části těla mluvit – například ve chvíli, kdy děti pociťují na genitáliích nějaký diskomfort a potřebují ho umět dobře popsat, aby se jim dostalo adekvátní zdravotní pomoci."

Chápu, nějakýho doktora by mohlo nepěkně zmást, když chlapec popisuje bolest na pindíku a on ho přitom bolí penis.

+5

umfa | 7. 12. 2022 6:48

"Celkově doporučuji podívat se do brožury Děti to chtěj vědět taky, která je zdarma ke stažení na webu Konsentu"

Ale děti se na doporučení vykašlou a vulvy si prohlídnou někde úplně jinde na síti :D

+3