Má vlast aneb Přijďte si koupit módní česko-slovenské léto

1 029 | Spolupráce | 15. 7. 2020 | Móda

Už zítra se uskuteční prodejní fashion festival Má vlast. Program je jasný a jednoduchý; nese se pod hashtagem #SEENOWBUYNOW – přijďte si vybrat letní outfit od svého oblíbeného českého či slovenského návrháře.

Foto: Leeda

Na společném pop upu se představí zavedení oděvní designéři a značky jako Liběna Rochová, Ivana Mentlová, CHATTY, Leeda, Tereza Vu, ale i nastupující generace módních návrhářů jako Jan Černý, Vanda Janda, Plove Studio, Michaela Hriňová, Odivi, Božidara, Michaela Čapková, Boris Kráľ a mnoho dalších. A symbolicky je doplní i nové návrhářské naděje jako Aleš Hnátek, Anežka Berecková, Greta Tribusová, Petra Gabaš nebo Natalia Dufková.

MÁ VLAST EDIT

Kdy:

čtvrtek 16. 7. od 16:00 do 21:00
pátek 17. 7. od 13:00 do 21:00
sobota 18. 7. od 11:00 do 20:00

Kde: 

Hotel Maximilian, Haštalská 752/14, Praha 1, Staré Město

Slovní spojení a symfonické dílo Má vlast v každém z nás vyvolává jinou emoci. Toužíme se brouzdat půvabnou krajinou českých luhů a hájů, jíst jahodové knedlíky s tvarohem, nesnesitelně lehce se začíst do románu či jen tak obdivovat originální design. Modelce Denise Krškové, stylistce Magdě Žůrkové a kreativní duši Ivoně Petružálkové evokuje Má vlast všechno výše uvedené, a aktuálně také českou a slovenskou tvorbu, především pak módu. Pokud ve společnosti právě dochází k neustále skloňovanému restartu a všichni se po událostech letošního jara toužíme obrodit a nadechnout, nastal pravý čas na módní detox a zamyšlení nad tím, koho svým nákupem chceme podpořit.

„Věříme, že fast fashion pomalu slábne. Stejně jako se navracíme k přírodě, čistotě, přirozenosti a autenticitě, bylo by skvělé, abychom se více orientovali na domácí – českou a slovenskou – módu,“ říká k projektu jeho iniciátorka Ivona Petružálková.

Foto: Boris Král

Foto: Boris Král

Bedřich Smetana své symfonické básně Vyšehrad i Vltavu dokončil už jako neslyšící, přesto stvořil výjimečné dílo, které milujeme, oslavujeme jím každé významné výročí, a které má zapsané pod kůží snad i každé malé dítě. Právě teď přemýšlejme nad tím, kdo ušil naše oblečení, kupujme módu vědomě, pečujme o každý kus v šatníku s radostí a nosme jej s hrdostí.

Domů si vedle letního úlovku můžete odnést i kousek české přírody od květinového ateliéru Verbaskum. Pokud předchozí měsíce byly ve znamení social distancing, Má vlast Edit bude o nových setkáních a poznávání.

 

Foto: Leeda

Foto: Leeda

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze

Naše další projekty

Peníze

Každý si může koupit kousek takového auta a zhodnotit úspory

„Největší chyba je začít investovat pozdě,“ říká Radim Krejčí, šéf investiční platformy Portu. Krize, včetně té současné, jsou podle něj...

Peníze

Pět tisíc k důchodu. Rouškovné schválili poslanci

Ke každému důchodu přijde jednorázový příspěvek 5000 Kč. Dárek ze státního rozpočtu má dorazit do Vánoc. Díky opozici skončí i nespravedlnost...

Finmag

Kniha jako droga funguje dál, akorát se čtou větší sračky

Nejlepší překladové nakladatelství v Česku plánovalo konec. Pandemie ale Jaroslava Tvrdoně a Petra Januše z Rubata přesvědčila, že jejich...

Finmag

Latinos. Spící obr, který možná rozhodne o americkém prezidentovi

Někdo nebo něco s velkou, ale dosud neužitou nebo nově nabytou silou. Tak vykládá Merriamův a Websterův slovník sousloví sleeping giant...