Diskuze k článku:

„Veřejnost má pocit, že když se člověk dokáže najíst, nemá mentální anorexii,“ říká psycholožka Minibergerová

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Diskuze k článku:

soloblinn | 1. 4. 2022 4:11

Kupte si levné nembutalové pentobarbitalové pilulky, tekuté, práškové, SECONAL NA PRODEJ ONLINE, SECONAL a další online. Kupte si nembutal online, objednejte si nembutal online, nakupte levně nembutal online.

KONTAKT E-mail: soloblinn@gmail.com

Jste nevyléčitelně nemocní, slabí, v depresi a chcete se vzdát svého života od bolesti světa? Hledali jste spolehlivý a účinný způsob, jak dosáhnout klidné smrti.Nejlepší léky na sebevražedné předávkování,Kde získat nembutal,

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

umfa | 15. 3. 2022 23:34 | reakce na Anna - 15. 3. 2022 18:24

Jasně, chápu. Já myslel to podléhání tlaku okolí. Psychicky nemocných bude asi procentuálně pořád stejně, plus těch pověstných 15 % dezorientovaných, jen jsem uvažoval o tom, jestli je anorexie společensky podmíněná nebo ne. Něco jsem si zkusil pro zajímavost dohledat a vypadá to, že projevy mnoha psychických nemocí jsou poplatné době a společenské situaci. Třeba dříve "oblíbené" omdlévání na veřejnosti prakticky vymizelo (Honzák) a podobně. Tak možná s tou anorexií by to mohlo být podobné.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Anna | 15. 3. 2022 18:24 | reakce na umfa - 10. 3. 2022 6:33

No a tady vám zřejmě nikdo neodpovídal, protože je to prostě spekulativní. Jsou to civilizační nemoci a víme o nich prostě od doby, co jim někdo dal jméno. Znamenalo to, že předtím neexistovaly? Těžko říct. Ví se třeba, že anorektička byla císařovna Sissi. Štíhlost byla oblíbená v různých historických obdobích, ale "trend" to asi nebyl, nebo ne v tom slova smyslu jako dnes. Jde spíš o to, že (typicky) ženy pociťují tlak na svůj vzhled natolik, že dělají i nebezpečné věci, jen aby naplnily ideál krásy. Dnes to vede k bulimii a anorexii, dřív si dámy kapaly do očí rulík zlomocný, aby měly větší zornice, mazaly si obličej jedovatou pastou, aby měly bledou pleť, nebo se dusily v korzetech. To všechno jsou různé projevy se stejnou příčinou.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

umfa | 10. 3. 2022 6:33

Docela by mě zajímalo, jestli jsou tyhle problémy tak časté "až teď" nebo jestli s lidmi byly odjakživa (v tomto rozsahu).

0