Diskuze k článku:

Tumor není humor: jak jsem nebyla blbá a šla na prohlídku

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Celkem 2 komentáře v diskuzi

Katka | 4. 3. 2020 | 13:06

Dobrý den, můžu se zeptat, kde se nechat vyšetřit odborně...na vaječníku už rok mám něco, co doktor nazval před tím rokem cystou, která praskne (před rokem jsem byla na hysterektomii - z důvodu myomu o vel. 10cm), cysta je na vaječníku stále ve velikosti 2x3cm. Můžete mi, prosím, poradit, kde si nechat udělat UV, abych měla klid, že je to jen cysta?

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Vojtěch Ondřej | 5. 3. 2020 | 14:49 | reakce na Katka - 4. 3. 2020 13:06

Dobrý den,
Nejsem si úplně jistý, zda by Vám vyšetření o kterém mluvíte příliš pomohlo. Totiž v případě, že je na vaječníku nalezen cystický útvar na vaječníku je zhodnocen na základě několika odborných kritérií a je určena jeho předpokládaná nebezpečnost a podle toho je rozhodnuto o postupu. Zjednodušeně řečeno lze říct, že pokud útvar působí neškodně je většinou rozhodnuto ho pouze pravidelně sledovat zda se bude nějak měnit a pokud působí podezřele bude dále vyšetřován, nicméně pokud z dalšího vyšetřování vyjde na jevo, že se jedná je o cystu neznamená to, že byste měla klid neboť i cystu je třeba sledovat neboť může dojít k jejímu zvrhnutí v nebezpečnější útvar. Tedy chcete-li druhý názor jistě není špatný postup zajít k jinému gynekologovi, ale definitivně to Vaše dilema bohužel nevyřeší.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu